Neměli bychom se vždy snažit opticky zvětšit místnost. Teplé barvy vytvářejí iluzi blízkosti. Díky tomu můžeme například udělat ložnici útulnější.

Volba barev stěny by měla vycházet nejen ze zvoleného stylu, nejen splňovat požadavky soukromého vkusu, ale také by měla brát v úvahu proporce místnosti. Správně zvolená barva může opticky rozšířit úzkou a zvětšit nízkou místnost. Doporučujeme, jak využívat sílu barev rozumně, pomocí palety barev Magnat Ceramic.

Co je proporcionální místnost?

„Poměr je rytmický vztah jednotlivých částí každého díla k jeho celému, z čehož vycházejí pravidla proporcionality.“ Tato definice Vitruviuse, i když jeho práce měla dopad na velkou část historie architektury, se může zdát nedostatečně komplexní. Naštěstí, zda má místnost pěkné nebo nepřesné rozměry, je především o lidském vnímání.

Jinými slovy, cítíme, když má místnost správné proporce. Intuitivně víme, kdy se strop zdá nízký a kdy je vysoký. Nemusíme provádět přesná měření, abychom zjistili, že místnost je příliš úzká. Prostě to víme.

Pokud v ložnici použijeme teplé pastelové barvy, můžeme dosáhnout příjemného pocitu.

Jaké rozměry jsou problematické?

Nelíbí se nám být v místnostech, které vypadají stísněné. Je tedy zřejmé, že úzké a podélné místnosti jsou nepříznivé. Nelíbí se nám, že jsme ohromeni shora, proto nemáme rádi nízké stropy.

Zda však cítíme daný rozměr místnosti jako velký nebo malý, záleží na ostatních rozměrech.

Tato vzájemná závislost jednotlivých rozměrů místnosti nám také dává možnost upravit poměr místností, aby se v nich cítil lépe. To však nemusí vyžadovat roztržení a vztyčení stěn nebo snížení stropů. K tomu lze použít speciální barevné vlastnosti. Krásné a efektivní v těchto optických ošetření barevné sady lze nalézt v moderní Magnat Ceramic paletě.

Barvy umožňují nejen vizuálně změnit proporce místnosti, ale také efektivně označit funkční rozdělení.

Plamoodporność

Keramické barvy Magnat se vyznačují vysokou odolností proti skvrnám. Pokud budete postupovat podle pokynů výrobce na obalu, barva na hladkých, ochucených povrchech neabsorbuje nečistoty a „obtížné“ skvrny, jako je kečup, slunečnicový olej, značky vody, tužky, rtěnka nebo hořčice (pokud je odstraníme do hodiny) a káva, čaj a víno (pokud je odstraníme do 15 minut).

Úzké pokoje, jako jsou koupelny, budou vypadat trochu větší, pokud je namalujeme v jasných barvách.

Jak používat barvy ke zlepšení proporcí místnosti?

Nastal milostný čas pro nepřiměřené pokoje. Chytře používané odstíny se specifickými vlastnostmi a barevnými kombinacemi mohou změnit obraz chodeb, koupelen a malých ložnic. Proti těmto trendům vycházejí moderní trendy Magnat Ceramic.

Základní princip, který všichni dobře vědí, je, že světlé barvy opticky zvětšují místnost a tmavé barvy ji redukují. Světlý povrch se zdá vzdálenější a tmavý povrch se blíží. Toto pravidlo nám umožní efektivně využívat proporce.

Obecně platí, že mějte na paměti, o teplých a studených barvách. Teplá paleta povrchy opticky přiblíží, jako v případě tmavých barev. K rozšíření jednotlivých rozměrů pokojů používáme pastelové, chladné barvy.

Můžeme provádět barevné experimenty nejen na hladce omítnutých stěnách. Neváhejte odvážně malovat další povrchy, například cihly.

Jak malovat pokoj s malou plochou?

Pokud chceme stěny vizuálně „distancovat“, natřeme je barvou Alabaster Crystal (C62) nebo Misty Flint (C58) z kolekce Magnat Ceramic. Oba jsou příklady jasných a chladných barev, které osvětlí prostor - a to je klíč k optickému zoomu.
Klasickým řešením bude také použití různých odrůd bílé, jako je Noble White (A1), Pearl Agate (A2) ze sbírky Magnat Ceramic Care nebo pro barvy ve odstínu White (C45) / White Diamond (C1).
V malém bytě najdete také místo pro tmavé a sycené barvy. Takové odvážné odstíny jako Southern Quartz (A21) nebo Striped Flint (A30) z kolekce barev Magnat Ceramic Care budou pracovat podrobně. Nakreslíme jim krátkou, jednoduchou zeď nebo fragment delší.

Specializované řady, které stojí za doporučení, jsou také:

Magnat Ceramic Care

- barva doporučená pro místnosti, ve kterých osoba tráví nejvíce času, jako jsou ložnice, dětské pokoje nebo kanceláře, kde se může vyskytnout škodlivý formaldehyd. Barva nejen čistí vzduch formaldehydu, ale také má povlak odolný vůči růstu bakterií a je antistatický.

Keramická kuchyně a koupelna Magnat - barva, která vytváří povlaky s hydrofobními vlastnostmi, odolné vůči vlhkosti, bakteriálním a plísňovým růstům. Díky těmto vlastnostem je produkt určen pro místnosti vystavené periodicky se zvyšující vlhkosti a kondenzaci páry, jako jsou kuchyně, koupelny a prádelny.

Kategorie: