SpeedPro Max Aqua FC6904 / 01 od společnosti Philips díky funkci AquaBoost nejen vysává, ale také čistí podlahu. Jedním stisknutím pedálu v mycím systému snadno odstraníte i obtížné skvrny. Zařízení má alergický filtr.

Vertikální vysavač je lehký, praktický a funkční. Stále oblíbenější vertikální vysavače mají mnoho výhod, ale výběr správného modelu není vůbec zřejmý. Stojí za to znát jejich typy a funkce, které vám umožní učinit nejlepší rozhodnutí o nákupu.

Vertikální vysavače - vlastnosti. S čím byste měli vědět?

Přeprava těžkých zařízení a zamotaných kabelů - to známe z tradičních vysavačů. Výhoda svislých vysavačů nad nimi se jeví zjevná, ale před nákupem se vyplatí seznámit s typy zařízení a naučit se výhody a nevýhody jednotlivých modelů. Vertikální vysavače lze použít nejen pro zařízení na čištění prachu, ale také pro mokré čištění nebo ruční vysavače, které vám umožní zbavit se nečistot, například z čalounění automobilu nebo pohovky.

Výhody vertikálních vysavačů

Tišší provoz - vertikální vysavač se vyznačuje tišším provozem ve srovnání s tradičními zařízeními, což vám během čištění umožňuje současně sledovat televizi nebo poslouchat rádio.

Lehký design - vertikální vysavače jsou praktické a snáze se ovládají. Ve srovnání s „horizontálním“ zabírají také méně místa.

Bezsáčkové vysávání - Vertikální vysavače jsou obvykle bezsáčkové modely. V současné době má většina tohoto typu zařízení nádrž namontovanou na rukojeti nebo nad kartáčem vysavače, který po naplnění jednoduše vyjměte a vyprázdněte. Některé modely mají dokonce LCD displej, který ukazuje hladinu naplněné nádrže a stav nabití baterie.

Sběr tekutin - vertikální vysavače jsou většinou určeny k odstraňování vody a jiných rozlitých kapalin. Kromě toho mohou být vybaveny funkcí mokrého čištění.

Vertikální bezdrátové nebo kabelové vysavače?

Většina modelů vertikálních vysavačů je dobíjecí zařízení, což znamená, že je lze použít bez napájecího kabelu, který omezuje pohyb. Kapacita baterií se u jednotlivých modelů liší. Vyplatí se vybrat zařízení, jehož baterie umožňuje vysávání alespoň půl hodiny. Bezdrátové vertikální vysavače jsou proto výhodnější variantou než kabelové. Kromě toho je vysavač baterií vždy připraven k provozu - nemusíte hledat vývod, připojit k němu potrubí nebo vytáhnout kabel. Je velmi pohodlné, když chcete rychle vyčistit malý prostor.

Hlavní nevýhodou bezdrátového vysavače je - paradoxně - jeho největší výhoda, tj. Nedostatek napájecího kabelu. Takže jsme vždy závislí na množství energie uložené v baterii. Pokud se vysavač během čištění vybije, musíte baterii dobít, což obvykle trvá několik hodin. Z tohoto důvodu nemusí být lidé s velkou plochou a mnoha koberci nebo koberci zcela spokojeni s provozem bezdrátového vysavače. V této situaci je nejlepší zvolit zařízení, které je zároveň vybaveno baterií a dostatečně dlouhým kabelem. To umožní delší vysávání bez připojení nabíjecího zařízení.

Který vertikální vysavač byste si měli vybrat - co hledat?

Znalost počátečních charakteristik vertikálních vysavačů a jejich nejdůležitějších vlastností, je třeba věnovat pozornost podrobnějším otázkám týkajícím se technických parametrů:

Napájení - jak jsme již zmínili, s velkými obytnými oblastmi, stojí za to zvolit vertikální vysavač vybavený baterií a napájecím kabelem.

Provozní doba - doporučuje se modely, ve kterých baterie umožňuje vysávání alespoň půl hodiny. Výrobci vždy určují maximální dobu, po kterou může zařízení pracovat na jedno nabití. Nejčastěji je to tucet až 45 minut. Rovněž stojí za to zkontrolovat, jak dlouho trvá nabíjení baterie.

Výkon - obecným pravidlem pro výběr tohoto typu zařízení je to, že čím vyšší je výkon, tím lepší je účinnost. Pamatujte, že vertikální vysavače s větším výkonem pracují efektivněji, ale jsou také dražší.

Objem nádrže - větší kontejner umožňuje delší provoz zařízení, protože je méně nutné jej vyprázdnit. Na druhé straně plná způsobuje nárůst hmotnosti celého vysavače.

18 nápadů na moderní koberec

Kuchyňská podlaha - nejmodernější vzory a materiály

Lehká podlaha - jaké barvy tomu odpovídají?

Jaký koberec do koupelny? 10 inspirací

Kategorie: