Řezané květiny uspořádané ve váze jsou nejjednodušším způsobem, jak vyzdobit interiér rostlinami. Z hlediska dekorací z řezaných květin ve váze začala nejkrásnější doba roku. A tak to bude až do podzimu. Využívejme tedy co nejvíce - téměř zdarma - možnost častých změn uspořádání květin v bytech. Představujeme nápady na jednoduché dekorace řezaných květin.

Řezané květinové dekorace jsou nejjednodušší a nejkrásnější dekorace interiéru. Nepotřebujeme jmění pro vázy nebo květiny. Bavte se pomocí neobvyklých pokrmů: starých lahví, sklenic, misek, sklenic, závojů atd. Často stačí nejjednodušší pokrm a kytice tulipánů. Nebo naopak: několik malých nápojových lahví, do kterých jsme vložili jednu květinu. Nezapomeňte, že aranžování květin by mělo odpovídat stylu bytu.

Číst: Květinové kompozice KROK ZA KROKEM. Vytvořte si nádherné aranžování květin >>>

Po celý rok si můžeme koupit různé řezané květiny v květinářství a různých obchodech. Největší výběr je samozřejmě na jaře a v létě, ale také na podzim a v zimě je nabídka řezaných květin značná. Krásná květinová dekorace je nádherná kytice z různých řezaných květů - ne vždy jednoho druhu - doplněná zelenými listy a dodatky, jako je například gypsophila nebo jiné rostliny s drobnými květinami. Cena takové květinové kompozice však může být vysoká. Co když tedy chceme vyzdobit náš interiér čerstvými květinami a nemáme velké množství peněz? Zajímavým a zároveň velmi snadným způsobem, jak ozdobit interiér řezanými květinami, je vložit jednotlivé malé výhonky do malých váz. Z několika takových prvků můžete vytvořit poměrně podstatnou a originální výzdobu.

Viz: Přírodní dekorace: dům je plný květin! >>>

Řezané květiny v bytě: Udělejte si to

Zde je příklad velmi snadné přípravy květinové dekorace. Pojďme si koupit několik (nebo tucet) gebery květin (mohou to být květiny jedné barvy, v jednom tónu nebo různých barvách) a každou z nich dejte odděleně do malých bílých skleněných váz naplněných vodou (barva váz závisí na naší kreativitě). Vázy mohou mít stejný nebo odlišný tvar. Zajímavé složení vyplyne z květináčů uspořádaných v kterékoli z našich konfigurací. Nechte svou fantazii poběhat divoce a připravte si vlastní dekorace z řezaných květin. Viz ve fotogalerii příklady podobných jednoduchých řezaných květinových ozdob.

Nenechte si ujít: Úvodní galerie krok za krokem: nápady na nástěnné dekorace >>>

Květinové dekorace: podzimní kytice DO VAŠEHO VÁS

Řezané květiny v tradičním stylu

Tradiční květinové dekorace jsou kytice vložené do jedné vázy. Mohou být vyrobeny z květů jednoho druhu, například růží, tulipánů nebo pivoněk, ale mohou to být i vícebarevné kompozice z různých složitě uspořádaných rostlin. Vázy by měly být stylisticky sladěny s kyticí. Mohou být z neprůhledné keramiky nebo skla: barevné a bezbarvé. Pokud je kytice velmi elegantní a pestrá, váza by měla být pouze doplňkem a neměla by s květinami bojovat o prioritu.

Viz také: Bílý a modrý porcelán a keramika: pro skandinávské interiéry, moderní a další! >>>

Řezané květiny v moderním stylu

Zde začíná pole pro majitele moderních, minimalistických, půvabných nebo historických bytů. V poslední době se velmi módní staly květinové dekorace ve formě „dekonstruované“ kytice. Spočívá v tvorbě kompozice z několika nebo desítek kontejnerů, do kterých umístíme jednu rostlinu. Umístíme je těsně, blízko sebe, nebo je umístíme na povrch celého stolu nebo komody. Takovým náčiním mohou být staré nápojové láhve nebo laboratorní a lékárnické sklo, například odměrné láhve nebo zkumavky (čím starší, tím lepší), sklenice na sáčky nebo neobvyklé misky. V takových uspořádáních je zajímavé, že čím neobvyklejší sklo se hromadí, tím běžnější rostliny v nich vypadají lépe. Mohou to být krásné sedmikrásky vložené do sklenic nebo starých cibulí, pivoňky vložené do lahví vína nebo bez nich v kulatých objemných skleněných kuličkách. Takové dekorace vyrobené z čerstvých květin budou vyhovovat moderním a vintage bytům. Další nápad pro zdobení květin v moderních bytech je umísťovat identická, moderní a jednoduchá jídla se stejnými rostlinami v rytmu - v řadě, ve stejných intervalech od sebe navzájem.

Přečtěte si také: Vybíráme barvy stěn pro interiérový design ve stylu vintage! >>>

Nápady na zdobení bytu - FOTOGALERIE

Jak přidat do svého interiéru jedinečnou postavu? Samozřejmě pouze doplňky a dekorace. Podívejte se, jak dekorace mohou změnit interiér!

Vnitřní dekorace: nástěnná malba s fotografií města na zdi

Zarámované dekorace: obrazy, tisky, plakáty, fotografie. 15 inspirací

Vnitřní štuková galerie: módní způsob zdobení bytu

Kategorie: