Zrcadlové dlaždice podzemního typu jako povrchová úprava stěny za dřezem

Hledáte nápad dokončit interiér zajímavým nádechem? Fanoušci elegantních materiálů by měli věnovat pozornost zrcadlovým dlaždicím - řešení, které získává stále větší oblibu. Jak je zapadat do uspořádání místnosti? Jak je zařídit? Mají více nevýhod nebo výhod? Odpovědi najdete v našem průvodci.

Zrcadlové dlaždice - dokončovací materiál plný lesku

Zrcadlové dlaždice, jak název napovídá, jsou vyrobeny ze zrcadel. Jejich barva může být stříbrná (tj. Klasická tabule, ve které každý den kontrolujeme), hnědá, zlatá nebo grafitová. Všechny se vyznačují vysokým leskem a samozřejmě, že je vidíme v odrazu. Zrcadlové dlaždice mohou mít různé tvary a rozměry.

Tento typ dlaždic je vyroben z vysoce kvalitního skla. Jsou stejně užitečné jako keramické dlaždice, takže jsou vhodné do každé místnosti, zejména do kuchyně a koupelny, kde se s nimi nejčastěji setkáváme. Obzvláště oblíbené jsou zrcadlové mozaiky a zkosené dlaždice metra.

Výhody zrcadlových dlaždic

  • Zrcadlové dlaždice mohou s jistotou soutěžit s keramickými dlaždicemi. Samozřejmě je můžeme pouze zazátkovat (nejsou vhodné pro podlahu), ale stále se vyznačují vysokou odolností, odolností vůči oděru a chemikáliím. Snadno se čistí, protože nečistoty nepřilnou k zrcadlovým dlaždicím.
  • Nepotřebujete žádné speciální čisticí prostředky - i voda s octem nebo běžný prací prostředek bude skvěle fungovat.
  • Jejich největší výhodou je skutečnost, že prostor krásně zvětšují. Pokud plánujete dokonce uspořádat „mikroskopickou“ koupelnu, zrcadlové dlaždice pomohou vizuálně zvětšit interiér a dále jej rozjasnit. Známý zrcadlový trik vždy funguje!
  • Za zmínku stojí ještě jedna výhoda zrcadlových dlaždic - snadná instalace. Lepíme je lepidlem na zrcátka, bez kloubů a na jiné materiály, např. Dřevo, stačí montážní páska. Rychlá a čistá práce!

Mají zrcadlové dlaždice vady?

Zrcadlové dlaždice jsou rozhodně výzvou, pokud jde o jejich dokonalý vzhled. Musí být čištěny mnohem častěji než keramické dlaždice - zejména když jsou namontovány na stěně za dřezem nebo nad kuchyňským pultem. Zbylé otisky prstů jsou také zřetelněji vidět na zrcadlových dlaždicích. Naštěstí je sklo snadno čistitelným materiálem a nečistoty na něm špatně přilnou.

Zrcadlové dlaždice v moderní, elegantní kuchyni

Zrcadlové dlaždice v kuchyni

Když už mluvíme o nevýhodách - zrcadlové dlaždice v kuchyni jsou rozhodně volbou pro trvalé lidi, protože pokud budeme vařit často, stěny se snadno zašpiní. Zrcadlové dlaždice nad okurkou, pracovní deskou a sporákem proto vyžadují častou péči. Na druhé straně jsou odolné, odolné vysokým teplotám a dodávají kuchyni elegantní vzhled. Mohou být obloženy celou stěnou nebo jen její částí, což také dá velký efekt.

Usnadněte si život - samolepící zrcadlové dlaždice

Zrcadlové dlaždice nemusí plnit funkci tradičních dlaždic používaných k dokončení stěny. Mohou se stát ozdobným prvkem nebo nahradit zrcadlo. K tomu se nejlépe hodí samolepicí dlaždice, které lze snadno instalovat na jakýkoli povrch - dokonce i na nábytek. Zrcadlové dlaždice najdete v různých tvarech - vyřezávají se i vzory, z nichž můžete vytvářet krásné mozaiky a dekorace na zeď.

Jak položit zrcadlové dlaždice?

Je to jednoduchý úkol, přestože to vyžaduje přesnost. Zrcadlové dlaždice nám dávají velkou svobodu designu. Jak položit zrcadlové dlaždice? Například tradiční rybí kost. Účinek bude skvělý. Skvělou a oblíbenou možností je tzv. Cihla. Při pokládání dlaždic budete potřebovat úroveň tak, aby celý vypadal dokonale symetricky.

Důležité: stěna nebo povrch, na který budeme lepit dlaždice, musí být dokonale rovné. Pokud s nimi chcete obkládat větší střižnou plochu, může nám pomoci odborník.

Kolik stojí zrcadlové dlaždice?

Nejsou levné. Nakupujeme zrcadlové dlaždice za kus. Cena se pohybuje od 5 PLN do 11 PLN / kus. (zejména pokud mají dlaždice neobvyklou barvu, například měď). Cena samozřejmě také závisí na velikosti dlaždic - a formáty začínají od 10x10 cm do 30x30 cm.

Zrcadlové dlaždice jsou ideální zejména pro kouzelné interiéry. Dodávají styl, opticky zvětšují prostor, hrají krásně se světlem. Pojďme se o nich dozvědět.

Módní obklady do koupelny

Keramické dlaždice napodobující kámen

Keramické dlaždice napodobující beton

Kategorie: