Všudypřítomná bílá, velká okna a prostor i elegantní doplňky - to je podstata francouzského stylu. Obývací pokoj spojený s jídelnou má světlý tón, kterému dominuje krémový odstín bílé, světlé dřevo a šedá. Elegance jsou dány křišťálovými lustry zabudovanými do ozdobné rozety.

Francouzský styl v obývacím pokoji je vždy dobrá volba. Pokud máte rádi sofistikovanou jednoduchost s nádechem jemnosti, je to nabídka právě pro vás! Představujeme inspiraci pro francouzské interiéry a navrhujeme, jak představit pařížský styl do vašeho vlastního bytu.

Při definování francouzského stylu je třeba zdůraznit, že návrhy interiérů v něm jsou klasické a dekorativní … nemluvě - velmi dekorativní. Nakonec to pochází z baroka. Na rozdíl od barokní nádhery se moderní interiéry v tomto stylu vyznačují elegancí a jednoduchostí.

Francouzský styl - charakteristické body

V pařížském stylu je nejdůležitější osa „symetrie“ jednotlivých místností symetrie. Rovněž představuje harmonii celého uspořádání interiéru. Jaké jsou vlastnosti francouzských interiérů? Jak poznáte známé populární „louis ? Jaké barvy a dekorace bude francouzský styl obsahovat?

Vrcholem francouzského stylu je prostor, spousta světla, světlé barvy a přírodní materiály a elegance. Interiéry ve francouzském stylu jsou světlé, světlé a zvou k odpočinku lákáním jemnou béžovou, šedou a rozbitou bílou. Francouzský styl v interiérech je vytvořen pro každého, kdo miluje jednoduchost a styl.

Pařížský styl v bytě v panelovém domě

Francouzský styl v interiérech potřebuje vhodnou základnu ve formě velkého množství světla a prostoru. To neznamená, že jej nelze použít v malém bytě. Stačí, aby byl interiér co nejotevřenější. Toho lze dosáhnout kombinací kuchyně s obývacím pokojem nebo použitím světlých, prolamovaných stěn, které oddělují ložnici nebo pokoj. Hlavní věc je přinejmenším vizuálně dosáhnout dojmu prostoru, takže dobrou základnou budou jasné barvy na stěnách a podlaze. Pokud máme velká okna a balkon nebo terasu, tím lépe. Díky tomu dosáhneme dojem ještě většího interiéru.

Francouzské inspirace interiéru

Francouzský styl v interiéru má rád přírodní materiály, takže nejlepší volbou je přírodní dřevo na podlaze a dřevěný nábytek. Interiéry ve francouzském stylu fungují velmi dobře s doplňky ve stylu Provence nebo glamour. Vyřezávaný nábytek s zefektivněním linií a curlingem, kovanými židlemi nebo postelemi postele, ozdobnými doplňky a elegantními tkaninami jsou recepty v kostce pro francouzský styl v interiéru. Interiéry ve francouzském stylu lze také uspořádat v mírně tmavších barvách a ve více maskulinním stylu. Skvělá pauza pro světlé, pastelové barvy bude černá nebo grafitově šedá, což potlačí jemnost francouzského stylu.

Francouzský styl v designu interiéru, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nemá nic společného s dosud módním - zejména ve velkých městech - minimalismem. Ano, v případě jakékoli palety Louisiánského nábytku, běžně známého jako „Ludwików“, jakož i v provensálské linii, zejména v domech zařízených v provinciích, lze hovořit o společných vlastnostech, které odlišují francouzské interiéry.

Viz také:

Stylový nábytek nebo „louis“: sofistikovaná elegance nebo přehnaný kýč

Francouzský styl v uspořádání obývacího pokoje: milost a elegance

Francouzská kuchyně: uspořádání stylové kuchyně

Nábytek ve francouzském stylu: louis na podstavci

Nábytek ve francouzském stylu, nábytek z doby Ludvíka XV., Fungující jako obyčejný „Louis“, je lehký, velmi ženský a pohodlný. Nezáleží na tom, zda se jedná o originály, nebo je předstírá. Řádky jsou důležité. Vyznačuje se ovály, koly, elipsami nebo přesýpacími hodinami. Kulatý stůl, zdobená pohovka a dokonce i eliptická vana jsou jeho nejlepšími charakteristickými rysy. Samozřejmě, ve francouzském stylu dominuje dřevo a originální látkové čalounění. Zařízení má četné dekorace a řezbářské práce., židle, komody, křesla nebo konzole jsou vybaveny ohnutými nohami. Francouzský styl je jedním z těch stylů, které dychtivě přijímají všechny dekorace, stejně jako květinové ornamenty. Vybavení je malé, a proto docela lehké (doslova a obrazně), zejména "Louise." Francouzský nábytek má někdy řezbářské dekorace ve formě květin a listů, trsy rákosí a aplikace z pozlaceného bronzu.

Textilie ve francouzském stylu

V případě textilií nalezených v interiérech vyzdobených ve francouzském stylu je třeba hovořit jak v souvislosti s čalouněním, tak i záclonami nebo koberci. Samozřejmě musí být všechny tkaniny dobré kvality. Co se týče jejich typů, čalouněný nábytek (pohovky nebo křesla) a dokonce i stěny (tapety) v interiéru ve francouzském stylu jsou pokryty brokátem, sametem a žakárem. Okna jsou oblečená podobným způsobem, dokonce i tapeta musí být vyrobena z materiálu, protože textilie izolují interiér a dodávají mu hebkost. Ve francouzském stylu dominují „kresby“ z brnění a botanických alb květinové vzory, ale jsou zde také velmi charakteristické svislé pruhy.

Pozor! Důležité jsou dva společné prvky - vzor a stín. Ve Francii se již léta vyráběly kretony vytištěné v generických scénách (tzv. Toile de Jouy, toto je plátno od Jouy), hedvábné damašky, ručně tkané tapiserie, také nazývané tapiserie od francouzské rodiny tkalců a barviv Gobelin. Vzory na těchto tkaninách byly často navrženy významnými umělci (např. Známými tapisériemi rokokového malíře Françoise Bouchera).

Francouzské interiéry a jejich barvy

Barvy ve francouzském stylu jsou klidné a jemné, obvykle pastelové. Patří k nim bělený béžový, bělavý a odstíny modré, šedé, růžové nebo fialové. Stěny v interiéru ve francouzském stylu jsou pokryty jasnými tapetami nebo obložením ve stejné barvě. Nábytek ve francouzských interiérech je obvykle světlý a dokonce sněhově bílý, často zdobený zlacením nebo stříbřením. V různých tzv V provensálsku najdeme spoustu tzv netěsnosti, to znamená „nerovnoměrně“ malované zařízení. To platí také pro dřevěnou podlahu. To dodává interiéru nejen styl, ale také „patinu“. Vysvětlení tohoto typu barvy je jednoduché. Až do devatenáctého století nebyla známa žádná umělá barviva a ta přírodní neposkytovala nasycené odstíny. Smaragdově zelená, šarlatová nebo modrá se objevila později. Pařížský styl pak přidal dehtovou černou jako akcentové barvy zdůrazňující krásu nábytku, tkanin nebo lamp.

Dekorace ve francouzském stylu, tj. Detaily a dekorace interiéru

Důležitým prvkem interiéru ve francouzském stylu jsou mimo jiné okna (velká s jemnými sloupky) a správně vybrané dveře s kliky dveří ve zlaté nebo hnědé barvě. Ve francouzských interiérech jsou důležité „palácové detaily“, jako jsou střapce, záclonové pruty, šněrování, střapce, polštáře, rozsáhlé čelní desky a prošívání. a také z tzv ubrousky, pokud jde o barvy. Malované komody vykazují stárnutí trhlin. Francouzské interiéry jsou zdobeny štuky, sloupy a podpěry. Naproti tomu na stolech nebo konzolách jsou ozdoby zdobené rámy, svícny, zrcadla v ozdobných rámech, porcelánové figurky nebo jednobarevná ozdobná jídla. Nejtypičtějšími ozdobami, které ve francouzských stylech najdeme, jsou lekníny, lilie nebo mušle. Ve francouzském stylu je světlo velmi důležité, tj. Lampy, lampy, lucerny … Je třeba dodat, že sklo je v tomto typu interiéru všudypřítomné, také ve formě křišťálových lustrů, vázy a stínidla.

V galerii najdete nápady na design interiéru ve francouzském stylu!

Francouzský styl: interiéry plné elegance

Francouzské inspirace v bytě v Krakově

Francouzská koupelna

Autor: LatreDESIGN

Rostliny na balkon a terasu zdobené ve francouzském stylu

Kategorie: