Po úspěchu „Bridgertons“ se Netflix rozhodl navázat a vyrobit další sérii, která je jeho spin-offem. Přestože se v "Královně Charlotte" setkáváme s postavami, které už známe, tato inscenace se zaměřuje na vztah krále Jiřího III. a jeho manželky Charlotte. Zkontrolujeme, kde se to natáčelo.

Jiří III. z Hannoveru a Charlotta z Meklenburska-Strelitz se vzali v roce 1761. Byl to plně dohodnutý svazek a svatba se konala ve stejný den, kdy teprve sedmnáctiletá dívka přicestovala z Německa do Velké Británie.

Děje série, která, jak je třeba poznamenat, není historickou inscenací a nevychází z faktů, ale naopak z nich volně čerpá, se odehrává především v Buckingham House (dnes Buckinghamský palác), dnes již neexistující Kew Palace nebo St. Jacobe.

Většina scén byla natočena na jihu Velké Británie s využitím interiérů a pozemků obklopujících místní paláce, sídla a rezidence.

Buckingham Place

V televizním seriálu bylo Buckingham Place domovem královny Charlotte. Aby bylo možné znovu vytvořit jeho interiér, byly natočeny scény, např. v barokním paláci Blenheim v Oxfordshire - místo, kde se narodil Winston Churchill.

Tato budova byla postavena na počátku 18. století. Jejím prvním majitelem z rodiny Churchillů byl John Churchill, 1. vévoda z Marlborough, předek jednoho z nejslavnějších britských premiérů.

Posádka se navíc objevila v Hampton Court Palace v Surrey a Hatfield House v Hertfordshire.

Hampton Court Palace je budova ze 13. století, jejíž prvními majiteli byli rytíři St. John. Na počátku 16. století jej vlastnila pravá ruka krále Jindřicha VIII. – arcibiskup Thomas Wolsey. V té době prošel palác důkladnou rekonstrukcí. Když duchovní upadl u krále v nemilost, byl mu majetek zabaven.

V následujících stoletích, počínaje Jindřichem VIII., zde po sobě jdoucí vládci prováděli menší či větší změny. Hampton Court je otevřen pro veřejnost již od dob královny Viktorie.

Hatfield House můžete vidět v mnoha historických inscenacích a dalších. Byly tam mj. „The Crown“, „Enola Holmes“, „Batman“ nebo „V jako Vendeta“. Stáří rezidence je 400 let. Jeho prvním majitelem byl Robert Cecil, 1. hrabě ze Salisbury, který byl poradcem královny Alžběty I. V současné době je nemovitost v rukou Roberta Gascoyne-Cecila, 7. markýze ze Salisbury.

Kew Palace

Kew Palace je rezidence, kde trávil nejvíce času král Jiří III. „Hrála“ ji Belton House v Lincolnshire, postavená v 17. století. Po léta patřil tento dům rodině Brownlowů. Natáčel se tam nejen „Queen Charlotte“, ale také televizní seriál BBC "Pýcha a předsudek."

Scény v seriálu, které se odehrávaly mimo palác, byly natočeny v zimní zahradě, botanické zahradě Waddesdon Manor v Buckinghamshire - panském sídle postaveném v 19. století za vlády královny Viktorie.

Palác sv. Jakub

Toto místo bylo oživeno scénami natočenými na několika různých místech. Část z nich byla zastřelena v již zmíněném paláci Hampton Court.

Přijímací pokoj a čajovna jsou ve skutečnosti interiéry Wilton House - panského sídla, které je ve vlastnictví hrabat z Pembroke již 400 let. Natáčely se tam také inscenace jako "Black Adder II" , "Outlander" , "Pýcha a předsudek" , "Young Victoria" , "Emma" a "The Bridgertons" .

Královské komnaty a palácový sál sv. Jacob byl natočen v Goldsmiths Hall v Londýně. V Goldsmith Hall v minulosti sídlil cech zlatníků. Zatímco v "Queen Charlotte" "hrála" St. James, v "The Crown" - Buckinghamský palác.

Čtěte také:

  • " Kde se natáčela Enola Holmes? Zde jsou 3 místa, která můžete navštívit"
  • Kde se natáčel Harry Potter? 8 míst, která skutečně existují
  • Kde se natáčel "Sám doma" ? V okolí této vily je spousta turistů

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk

Kategorie: