Zajímavé účinky na zeď s použitím glazury Tikkurila Taika Glow

Zářivka je typ barvy, která svítí ve tmě. Díky tomu poskytuje zářivková barva stěny různé možnosti uspořádání. Podívejte se, co stojí za to vědět o tomto druhu barvy a jak ji zajímavým způsobem použít.

Co je to zářivková barva?

Fluorescenční barva svítí ve tmě kvůli skutečnosti, že emituje spontánní světlo, pokud je během dne správně osvětleno přirozeným světlem. Fluorescenční barvy proto odrážejí paprsky, nikoli samotné světlo. Barva zářící ve tmě bude tou pravou volbou, když přemýšlíte o tom, jak dát svým stěnám jedinečný charakter prostřednictvím abstraktních geometrických akcentů odrážejících světlo. Nebo možná plánujete zásoby na šabloně a zajímavě vyzdobíte zeď v dětském pokoji? Nakonec, jehož batole nebude nadšena zářícími hvězdami na zdi! Bez ohledu na plány je dobré znát možnosti použití fluorescenční barvy, její typy a nejlepší způsob aplikace.

Zářivka v duetu s UV lampami

Co se týče „práce“ se světlem, rozlišují se dva typy barev zářících ve tmě. První emituje světlo absorbované během dne, zatímco druhé neabsorbuje světlo, ale pouze jej odráží. Díky tomu, že pracují v duetu s UV lampami, můžete ovládat světelný efekt. Tato možnost je kontroverzní kvůli použití UV lamp, které jsou někdy považovány za zdravotně nezávadné. Bez ohledu na tyto názory není řešení s UV lampami nejlepší nápad kvůli finančnímu aspektu (vysoká spotřeba energie UV lampy).

Typy fluorescenčních barev

Nejběžnějšími typy žárových barev jsou akrylové nebo ftalové karbamidové barvy. Jejich nespornou výhodou je univerzálnost - můžete je pokrýt nejen stěnami, ale i jinými povrchy, např. Dřevem, sklem, betonem nebo plasty. Obvykle se používají pro malování výstražných značek a nejčastěji vyžadují předchozí základní nátěr zdi, takže před výběrem barvy, která svítí ve tmě, se vyplatí přečíst specifikace produktu.

Nejlepší budou fluorescenční barvy, které před lakováním nevyžadují zvláštní přípravu povrchu. V nabídce stavebních obchodů najdeme také UV sprejové barvy, jejichž aplikace pomocí šablony bude snazší.

Zářivka je k dispozici v mnoha barvách. Vytváří rovnoměrný povlak, který po setmění mírně svítí.

Můžeme si také vybrat bezbarvou barvu, která svítí ve tmě. Neobsahuje pigment a podsada použitá pod ní je stále viditelná, což vám umožní získat zajímavé dekorativní efekty, například malbou fantazijních vzorů, které se objevují na zdi až po osvětlení světla.

Uspořádání pomocí zářivkové barvy

Barvy zářící ve tmě vypadají nejlépe v detailech. Celá stěna pokrytá takovou barvou by nevypadala dobře (představte si velkou plochu stěny, která odráží veškeré světlo absorbované během dne - narušilo by to nejen uspořádání, ale i večerní odpočinek). Chcete-li vytvořit zajímavé vzory na zdi s fluorescenční barvou, je nejlepší použít malování šablony. Nejzajímavější efekty jsou dány použitím bezbarvé barvy zářící ve tmě, která až ve večerních hodinách překvapí výskytem zajímavých světelných přízvuků na zdi ve formě vzorů nebo nápisů.

Jak nanášet fluorescenční barvy?

Fluorescenční barva se nejlépe nanáší štětcem nebo stříkáním vzduchem. V závislosti na efektu, kterého chceme dosáhnout, se můžeme také rozhodnout pro UV stříkání barvy. Stojí za to dosáhnout u barev, které nevyžadují pokročilé úpravy povrchu před lakováním, tj. Základním nátěrem.

Kolik stojí fluorescenční barva?

Nejlevnější řešení bude UV sprej. Cena 500 ml nádoby se pohybuje od 15-25 PLN / ks. Zaplatíme 50–80 PLN za litrovou zářivku.

Lakování dřeva - různé druhy barev

Expresivní barvy - dobré spojení v interiéru

Móda v barvách oranžová v interiérech

Kategorie: