Mravenci se v našich domovech a zahradách objevují hlavně v létě. Když je teplota vzduchu vysoká a vzduch je vlhký, mravenci v našich kuchyních často začínají hledat jídlo. Co je děsí a jak se s nimi vypořádat? Zkontrolujte, jaké jsou efektivní způsoby, jak získat mravence.

Mravenci nejsou nebezpeční, ale jejich přítomnost v domácnosti je problematická, zejména když se najednou objeví a když se snaží, aby se v naší kuchyni nebo spíži cítili pohodlně. Obvykle putují do místností, kde hledají jídlo, a když ho najdou, znečišťují ho a způsobují mu škodu.

Černé mravenci doma

V domech se v létě můžeme setkat s malými černými mravenci . Mají příznivé tepelné podmínky: vysoká teplota a vlhký vzduch. Jejich charakteristickým znakem je, že se objevují náhle, z ničeho nic. Přitahuje je sladká vůně, takže pokud máte v úmyslu umýt koberce nebo koberečky ve sladkých tekutinách, je lepší se těchto nápadů vzdát.

Černí mravenci nejsou nebezpeční, neubližují jim. Nehledají jídlo, neobjevují se v zbytcích nebo v otevřených obalech různých produktů. Mohou putovat všemi místnostmi, nejen po kuchyni, ale také po pokojích nebo koupelnách.

Létající mravenci doma

Létající mravenci jsou křídla mravenci. Objeví se, když hledají vhodné místo rozmnožování. Jejich období páření trvá od poloviny června do poloviny července, takže v létě navštěvují naše domy a zahrady.

Létající mravenci jsou neškodní. Nepředstavují pro člověka žádnou hrozbu, ale jejich pohled není příjemný. Obzvláště proto, že jich jsou stovky.

Pharaoh mravenci

Faraonové mravenci doma znamenají bezprostřední potíže. Není snadné je vymýtit, takže když se objeví, můžeme si být jisti, že během jednoho dne nezmizí.

Faraonové mravenci se nejčastěji nacházejí v kuchyni. Hledají jídlo, hlavně bílkoviny. Jsou malé (jsou několik milimetrů dlouhé), takže se snadno protlačí každou mezerou. Jedná se o noční můru zejména v blocích velkých desek, které byly postaveny nepřesně, a proto mají mravenci ideální podmínky pro hnízdění a roaming z bytu do bytu.

Faraonovi mravenci nejsou pro člověka bezpečné. Znečišťují jídlo, přenášejí bakterie a bakterie. Nemůžete se jich doma zbavit. Pokud se objeví v našem bytě, můžeme si být jisti, že to brzy neopustí - venku je prostě příliš chladno. V této situaci je lepší využít služeb profesionální společnosti, která bojuje s tímto hmyzem chemickými látkami.

Co děsí mravence?

Na trhu existuje mnoho přípravků, které s tímto hmyzem bojují, ale nejsou bezpečné pro děti a zvířata (některé látky jsou také toxické pro dospělé). Z tohoto důvodu je lepší se pokusit mravence vyděsit přírodními prostředky (ovlivňují všechny druhy hmyzu kromě faraonských mravenců).

Co děsí mravence doma?

Pokud se mravenci objevili v našem domě, nerozbijte nám ruce, ale používejte metody, které byly osvědčeny po generace. Jsou pro člověka efektivní a zcela bezpečné. Při boji s mravenci stojí za to použít:

  • voda s octem - posypeme velkoryse na místech, kde se objevili mravenci; vůně octa účinně odrazí hmyz;
  • voda s citronem - funguje jako voda s octem;
  • pepř - mravenci nemají rádi vůni pepře, takže toto koření můžete rozptýlit podél jejich migrační trasy;
  • petržel - další přirozený způsob mravenců;
  • prášek do pečiva - stačí si dát pozor, aby ho děti nejedly.

Co dělat, aby se mravenci nevrátili domů?

Pokud se vám podařilo vyděsit mravence, musíte být opatrní, aby se hmyz nevrátil příliš rychle. Postupujte takto:

  • často čistí byt;
  • důkladně umýt podlahy;
  • neskladujte zbytky potravin na snadno přístupném místě;
  • zabalte jídlo do vakuových nádob.

Co děsí mravence v zahradě?

Mravenci se mohou objevit také v našich zahradách. Zpravidla jsou to užitečný hmyz, ale někdy mohou ublížit. Ničí dřevěné prvky budov (staví v nich hnízda), ničí stromy, suší zemi, ničí květiny, oslabují rostliny obývané mšicemi.

Způsoby, jak vyhnat mravence ze zahrady

Pokud mravenci dělají hodně škody, měli byste je vyděsit ze zahrady. Kdysi nejlepším způsobem bylo najít jejich hnízdo a zaplavit ho vroucí vodou. Nejedná se však o příliš humánní metodu - mravenci prostě umírají.

Je lepší používat domácí metody a utěsnit dřevěné prvky budovy (terasy, krokve), postříkat je vodou s octem a citronem, aby se účinně odradil hmyz.

Pamatujte však, že pokud nás mravenci neobtěžují zvlášť dobře, je lepší je nechat o samotě. Jsou velmi užitečné, protože například vyhubí další hmyz.

Bezdrátový vertikální vysavač - nová kvalita čištění

Jak se chránit před smogem doma?

Rostliny, kterým se komáři nelíbí

Kategorie: