Přístřešek je obrovský životní prostor na nejvyšší úrovni. A zahrnuje terasu, někdy větší než samotný interiér. Panoramatický výhled dechberoucí; klid, ticho, soukromí - to vše je zaručeno přístřeškem, tj. bytem v nejvyšším patře budovy. Proč jsou penthousy spojeny hlavně s byty největších hvězd? Jak se jejich význam změnil v průběhu let?

Penthouse a jeho historie

Dnes, když uslyšíme slovo „penthouse“, se nám jeví jako exkluzivní byt, luxusní prostor plný luxusu a obývaný nejbohatšími občany. Ateliér však nebyl vždy ukazatelem prestiže. Až do poloviny 19. století fungoval jako byt pro nejchudší. Interiéry prostor v nejvyšších patrech budovy obývali lidé z nižších společenských vrstev. Mezi bohaté, interiérové návrhy umístěné v prvním a druhém patře vládl nejvyšší, protože nemuseli jste vyšplhat na mnoho schodů, abyste se k nim dostali. Penthouse získal úplně jiný význam, když byl výtah popularizován ve Spojených státech. V té době se nejbohatší a nejslavnější začali zajímat o návrhy interiérů s panoramatickým výhledem na město.

Přečtěte si také: Interiérový design. Luxusní interiéry v duchu Zen

Penthouse dnes

Dnes jsou penthousy luxusní byty, které se nacházejí v nejvyšších patrech investice, nejčastěji v centrálních částech měst. Interiéry bytů se vyznačují zvýšeným standardem a lavážností v pozitivním smyslu. Chybí jim luxus nebo množství forem. Spíše existuje spíše módní a praktický minimalismus, který zaručuje prostorný interiér na nejvyšší úrovni. Při pohledu na návrhy interiérů ve stylu penthousů lze konstatovat, že se jedná o nemovitost, která kombinuje praktičnost bytů s intimitou rodinných domů.

Nenechte si ujít: 9 KROKŮ: jak udělat váš domov exkluzivním

Penthouse versus byt - jak se liší?

Je běžné, že pojmy penthouse a byt se používají zaměnitelně. Důvodem je skutečnost, že mají některé společné rysy, mezi nimiž je třeba zmínit prvotřídní provedení, velkou plochu (často přes 100 metrů čtverečních) a spravedlivou cenu.

Byt je také širší koncept a lze říci, že penthouse je jeho podtyp. Má také své specifické vlastnosti. Přístřešek je vždy byt umístěný nejvyšší v budově, alespoň duplexní, prostorný a obvykle se nachází ve skvělé lokalitě - obvykle v centru města.

Apartmány - viz FOTOGALERIE

Zveme vás, abyste si prohlédli uspořádání podkrovních bytů a dalších bytů ve fotogaleriích níže.

Slunný byt v Tel Avivu s výhledem na město

Byt s charakterem v Gdaňsku

Byt inspirovaný Madridem

Byt v Berlíně: Podívejte se, jak žije brazilský umělec

Interiér bytu: moderní elegance a skandinávská jednoduchost

Kategorie: