Příjemnou měkkost v kuchyni ocení všichni členové domácnosti!

Kuchyňský koberec? V každém případě. Na rozdíl od vzhledu je to velmi praktické řešení a těší se stále většímu uznání mezi designéry interiérů. Jaké jsou výhody? Kde nakoupíme chodníky do kuchyně a kde by měly být nejlépe umístěny? Přečtěte si našeho průvodce nákupem.

Kuchyňský chodník - stojí za to koupit a jaké jsou výhody?

Dlaždice byly v kuchyních Poláků po generace. Stále více také rozhodujeme o panelech, protože dřevo v kuchyni může být také odolné a vodotěsné. Navzdory tomu je podlaha stále vystavena velkému poškození - padající hrnce, talíře nebo nože jsou jen některé z nich. Proto je kuchyňský chodník zajímavým řešením, které stojí za vyzkoušení. Kuchyňský koberec nás nebude moc stát (ceny začínají od 30 PLN), takže to stojí za to! Díky tomu bude nejen práce v kuchyni bezpečnější (menší pravděpodobnost, že se něco zlomí), ale také příjemnější - měkký, příjemný materiál na dotek pod nohama je vždy větší pohodlí. Kromě toho vypadají kuchyňské koberce velmi esteticky a interiér je útulnější. Který chodník do kuchyně byste si měli vybrat? Zde je několik tipů.

Protiskluzové kuchyňské koberce - pozor na to!

Prvním základním principem nákupu kuchyňského koberce by měl být vhodný neklouzavý povrch, který také zajistí dobrou přilnavost k povrchu. Protiskluzový kuchyňský chodník bude mít na spodní straně speciální gumovou vrstvu, díky které bude bezpečné se v něm pohybovat. To je důležité, zejména pokud jsou v domě děti a starší lidé - chodník v kuchyni by se neměl převrátit nebo proklouznout. V důsledku toho se protiskluzové kuchyňské chodníky často podobají rohožím, které těsně přilnou k podlaze.

Z čeho jsou koberce a koberce do kuchyně?

Kuchyňské chodníky vyrobené z polypropylenu jsou jedním z nejlepších řešení - lze je prát v pračce, nemají vlákna a snadno se protřepávají. K dispozici jsou také jako chodníky do kuchyně po metru, takže existuje možnost dokonale přizpůsobit koberec interiéru.

Na trhu jsou také polyamidové koberce, které jsou odolné vůči otěru a jejich barvy nezmizí. Co nedoporučujeme? Bavlněné koberce. I když se v pračce snadno umývají, mají zřídka protiskluzový povlak a jsou příliš citlivé v kontextu náročného kuchyňského prostředí.

Obchody mají také koberce, které vypadají jako přírodní textilie. Jsou vyrobeny z plastu (polyesteru), jsou velmi estetické, ale ujistěte se, že mají protiskluzový povrch - bohužel je to poněkud vzácné.

Kuchyňský chodník chrání nejen část podlahy, ale také přináší dekorativní nádech

Chodníky do kuchyně. Co jiného je důležité při jejich výběru?

Především by měl mít kuchyňský koberec správné rozměry. Vzdálenost od skříní, stolu a dalšího nábytku by měla být alespoň 30 centimetrů. Obdélníkové koberce jsou tou nejlepší volbou. Takový koberec může být umístěn do oblasti kuchyňské desky, aby ochránil podlahu během přípravy jídla.

Protiskluzový kuchyňský chodník by měl být zakoupen ve dvou (nebo dokonce třech) kusech najednou, takže je-li to nutné, snadno je vyměnit (např. Během praní nebo pokud jsou velmi špinavé). A pokud jde o samotný materiál, ujistěte se, že jej lze bezpečně prát v pračce. Malé koberce a koberce lze také snadno otřást - takže nemusíme nutně „přehánět“ jejich délku, když to není potřeba.

Nebo možná dáváte přednost většímu koberci v kuchyni? To má smysl pouze tehdy, když v kuchyni oddělíme jídelní kout. Koberec pod stolem bude dobrým řešením, i když rozhodně stojí za to dát na materiály, které se snadno čistí a které nemají příliš silné štětiny. Měli bychom také pamatovat na to, že židle - i po odstoupení od stolu - by na koberci měly zůstat. Jinak je snadné se chytit za jeho okraje, což může být každý den velmi nepříjemné!

Kde koupit pogumované koberce do kuchyně?

Gumové chodníky do kuchyně budou k dispozici prakticky v každém obchodě pro kutily a doplňky interiéru. Doporučujeme také hledat koberce na online aukcích - výběr vzorů a barev je působivý!

Vinylové chodníky - alternativa k tradičním kobercům

Chodníky do kuchyně vyrobené z přírodních a syntetických vláken, stejně jako ty provázkové, se nebudou líbit každému. Kromě toho můžete mít pochybnosti, že je určitě dokážeme udržet v neposkvrněném stavu. Co byste si měli místo toho vybrat? Například vinylové koberce jsou skvělou alternativou - velmi snadno se čistí, protože je lze prát mopem nebo vlhkým hadříkem. Důležité je, že vinylové koberce jsou nehořlavé a vyznačují se vysokou odolností proti mechanickému poškození. Chrání tak podlahu v kuchyni a stávají se krásnou vnitřní výzdobou.

Malá kuchyňská řešení

10 nápadů pro otevřené kuchyňské police

Nástěnné dekorace v kuchyni a jídelně: obrazy, grafika, fotografie

Dárky do kuchyně

Kategorie: