Senzor hladiny vody, jako je Grohe Sense, nás bude okamžitě informovat o mimořádné události

Zaplavení domu je náhodná situace, kterou je těžké předvídat. Můžete se však proti němu alespoň částečně chránit instalací protipovodňových systémů doma. Co jsou tyto systémy a co se o nich vyplatí vědět?

Zaplavení domu je velmi stresující událost, která nás stojí hodně nervů - a peněz. Po zaplavení potřebuje dům nebo byt zásadní renovaci. Proto stojí za to udělat vše pro to, abychom této situaci co nejvíce zabránili.

Jaké by mohly být důvody zaplavení domu?

Zaplavení vašeho domu a bytu může mít řadu důvodů:

  • náhodná situace - záplavy jsou způsobeny atmosférickými faktory, náhlými srážkami, podzemními vodami;
  • prasknutí potrubí v důsledku koroze, poruchy, nesprávné instalace;
  • poškození odtoku toalety;
  • selhání pračky nebo myčky;
  • porucha topného systému, např. radiátory;
  • selhání podlahového vytápění.

Jak chránit dům a byt před povodněmi?

Pro alespoň částečnou ochranu před nežádoucími povodněmi se vyplatí pravidelně kontrolovat zařízení nebo instalace . Při pravidelných kontrolách si budeme moci rychle všimnout, že je třeba každou položku vyměnit, a tím zabránit selhání.

Je také vhodné vypnout hlavní ventil doma s každou dlouhou nepřítomností (např. Jít na dovolenou). Toto je dobrý postup, který nám umožní klidně si užít naši dovolenou bez obav, že po návratu domů budeme mít nepříjemné překvapení.

Jaké systémy protipovodňové ochrany byste měli nainstalovat u vás doma?

Nejlepší je přemýšlet o možnosti zaplavení bytu ve fázi dokončení domu. Pokud v této oblasti nejsme profesionálové, nestojí to za to, abyste si sami připojili jakékoli zařízení. Je lepší najmout si odborníka, který vám pomůže chránit se před nechtěnými poruchami.

Při koupi pračky nebo myčky nádobí zvažte modely vybavené elektromagnetickými ventily. Jsou schopni přerušit přívod vody, např. Pokud se hadice zlomí.

K čemu je senzor povodně?

Na trhu jsou zařízení, která nás chrání před povodněmi. To se mimo jiné týká o senzory povodní, které reagují na rychlé skoky a poklesy teploty. Jsou tak pokročilé, že po detekci hrozby mohou okamžitě přerušit přívod vody a vypnout zařízení, ve kterém došlo k poruše, například pračka. Odesílají také oznámení majiteli domu na chytrém telefonu nebo tabletu.

Senzor hladiny vody - aplikace

Senzor hladiny vody je další zařízení, které lze instalovat kdekoli v domě. Nejlepší je dělat to všude tam, kde existuje riziko zaplavení, tj. V kuchyni, koupelně, prádelně (pokud ji máme).

Snímač hladiny vody reaguje, když se na podlaze vytvoří louže s výškou nad 1 mm. Poté uzavře ventil a přeruší přívod vody.

Jaký je účel senzoru s poplašným systémem?

Senzor s poplašným systémem spustí poplach v bytě, pokud zaplaví. Může také reagovat na tuto situaci a vyvolat hydraulickou nouzovou situaci. Je to velmi výhodné, zejména pokud vše spadne na místo během nepřítomnosti majitelů.

Co stojí za zapamatování?

Ne všem situacím lze zabránit a často nemáme žádný vliv na to, zda bude náš byt zaplaven. Můžeme se však chránit instalací senzorů hladiny vody doma, senzorů povodní nebo senzorů s poplašným systémem.

Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat instalaci a vyměňovat opotřebované části zařízení, které používáme každý den (pračky nebo myčky nádobí). Díky tomu minimalizujeme riziko zaplavení domu a bytu.

Vestavěné myčky - obrázky pěkných kuchyní

Pračka v kuchyni

Módní kování: černé faucety do koupelny a kuchyně

Kategorie: