Nábytek do kuchyně volíme roky. Navrhujeme, jak si vybrat kuchyňské linky, jaké jsou náklady a co hledat. Můžete snadno přizpůsobit kuchyň životnímu stylu a vybrat si funkční nábytek do kuchyně podle našich chutí. Ve volbách nás nic neomezuje, kromě nákladů.

Nejlevnější a nejjednodušší řešení je připravená sada nábytku do kuchyně, která zahrnuje skříňku pod dřezem, stojící kuchyňské skříňky určené k zakrytí pracovní deskou a několik závěsných skříní. Spodní skříňky do kuchyně jsou kombinovány s pracovní deskou - je zahrnuta nebo si ji můžete koupit sami. Podle moderního trendu mohou kuchyňské linky vytvářet dlouhé řetězce, ve kterých stejné čelní strany skrývají různé funkce, nebo naopak - jsou přerušeny otevřenými policemi nebo prosklenými okny.

Je vhodné využít nabídku obchodů nabízejících jednotlivé kuchyňské skříňky k sestavení do sestav. Toto řešení je dokonce mnohokrát levnější než sada kuchyňského nábytku na míru, jehož výhodou je, že projektant přizpůsobí budovu našim potřebám. Ve většině studií je předběžný projekt zdarma.

Kuchyňský nábytek: levný a pěkný

Pokud chcete vyzdobit kuchyň za nejlevnější cenu, můžete dokončit set ze starého nábytku do kuchyně. Výchozím bodem může být několik skříní pro základní kuchyně doplněných příborníkovými nebo proutěnými nebo ratanovými koši, stejně jako staré nástěnné jednotky. Dýhované nebo původně malované získávají nový život.

Dobrým způsobem pro levné kuchyně je stavět skříňky do kuchyně ze sádrokartonu a cihel nebo betonu. To vyžaduje pečlivé plánování, ale je to dost jednoduché, abyste mohli dělat všechno sami. Tento design dává možnost četných stylizací. V závislosti na barvě a struktuře je cihla dobrým způsobem, jak vytvořit rustikální, venkovskou nebo průmyslovou kuchyni. V kuchyni lze také dokončit omítkou nebo glazurou, pak jí dá styl.

.. Cihlová kuchyň místo tradiční

Při výběru kuchyňských skříní věnujte pozornost jejich funkčnosti a pohodlí otevírání - nestojí to za to. Nejtypičtější jsou křídlové dveře v kuchyňských skříních. Jedná se o nejlevnější systém otevírání kuchyňských skříní - závěsy spojující skříň s tělem stojí asi 25 PLN, zatímco za ostatní mechanismy zaplatíme až několik set zlotých. Pokud je v kuchyni dostatek místa, vyplatí se je použít. Křídlové skříně je však obtížné otevřít v rozích, když se dveře otevřou při kolizi, a ve vysokém a širokém nábytku. Křídlové dveře fungují dobře v nízkých a širokých závěsných skříních, kde by tradiční otevírání křídla bylo nepohodlné a také tam, kde by se typické dveře zdály být nepřiměřené a nefunkční. Tento způsob otevírání skříní je však dražší než křídlový. Mechanismus používaný k otevření skříní (zvedání) může stát i přes 250 PLN.

.. Co nahradit závěsný kuchyňský nábytek

Jaký nábytek do kuchyně: zajímavá řešení

Kuchyňské skříňky pro žaluzie vynikají od ostatních, jejich výhodou je textura dveří a barva nebo typ materiálu pro přední stranu. Ocelové kuchyňské skříňky jsou lehké a moderní, dřevěné připomínají koloniální nábytek. Jejich otevření nevyžaduje prostor pro dveře před skříňkou, ale systém otevírání skříněk zabírá hodně místa. Můžete také nastavit výšku, do které sklopíte žaluzie, což vám umožní zobrazit ozdobné předměty. To však také není levné řešení, náklady na žaluzie pro skříňku o šířce 60 cm a výšce 70 cm jsou až 800 až 900 PLN.

Pohodlným řešením vázání v rohových kuchyňských skříních jsou otočné dveře spojené závěsy, horizontální skládání se používá v zavěšovacích skříních. Jsou vhodné pro široké a nízké předměty, jejichž křídlo dveří by při otevření zabralo hodně místa. Skládací svisle se používá ve velkých stojanových skříních, které slouží jako spíž nebo příborník. Usnadňují přístup k jejich obsahu a při otevření zabírají méně místa než tradiční otočné dveře.

.. Malá kuchyň s prostornými budovami

Kuchyňské skříňky: modernost

Kuchyňské skříňky bez držadel jsou moderním a módním řešením. Otevírá se díky vhodně frézované hraně nebo „cvaknutí“ - skříňka se po stisknutí na správném místě otevře automaticky. Čela kuchyňských skříní pak vytvářejí hladké povrchy na pozadí zdí, stávají se barevnými skvrnami nebo vytvářejí čisté rovné čáry. Dokonale harmonizují s kovem, kamenem nebo sklem. Systémy bez příruček nejsou levné - cena za kus je 70-120 PLN. Do tohoto řešení však stojí za to investovat nejen z estetických důvodů, ale také tehdy, když máme malé děti - s takovým otevíracím systémem rozhodně nedostanou nádor na vyčnívajících úchytkách. Posuvné dveře jsou dnes také módní, protože nezabírají prostor před skříňkou. Čela jsou pak namontována na vedení. Při nákupu skříní s takovými dveřmi je dobré věnovat pozornost kvalitě a záruce posuvných systémů.

Kategorie: