Velikonoční beránek na stole může být cukrová figurka zakoupená v obchodě, ale zajímavějším nápadem je udělat si ji sami. Zkontrolujte, jak vyrobit jehněčí ze solné hmoty. Máme jednoduchou instruktáž krok za krokem. Samo připravené jehněčí pro velikonoční stůl se bude líbit nejvíce!

V DIY vám ukážeme, jak si vyrobit velikonoční jehně ze solné hmoty. Stojí za to pozvat děti, které jsou ochotny se účastnit příprav na Velikonoce. S radostí tedy začne s námi vyrábět jehněčí solnou hmotou. Tyto druhy ručně vyráběné velikonoční dekorace vždy vynikají na velikonoční stůl.

Co symbolizuje velikonoční beránek?

Jehněčí s červenou vlajkou je liturgickým symbolem Velikonoc. Připomíná katolíkům Kristovo utrpení, smrt a vzkříšení. Přestože velikonoční výzdobě častěji dominují králíčci nebo kuřata, přesto, pokud nám záleží na náboženské symbolice, jehně by nemělo chybět ve velikonočním domě. Cukrová jehňata, která mohou být křupavá, jsou velmi oblíbená - zejména u dětí. Velikonoční jehňata jsou také připravována z těsta, takže je to další chutná vánoční dekorace. Ukazujeme, jak vyrobit velikonoční jehněčí ze solné hmoty. Postupujte podle našich pokynů a získejte zajímavou výzdobu na Velikonoce.

Velikonoční jehněčí: potřebné materiály

K výrobě jehněčího masa ze soli budeme potřebovat:

- sklenici mouky
- sklenici soli
- sklenici vody
- váleček
- hliníková fólie
- lis na česnek
- papír na pečení
- sprejový lak

Jak vyrobit velikonoční jehně z masové soli krok za krokem?

Sůl a mouka se důkladně promíchají v jedné nádobě asi 3 minuty, poté se přidá voda. Ke smíseným ingrediencím přidejte vodu a těsto hněte, dokud nevznikne hladká hmota. Vyrábíme rám z kusů hliníkové fólie, kolem které budeme tvořit tělo velikonoční jehněčí.

Jehněčí koláč rozdělíme na dvě části. Větší rozbalíme na dort o tloušťce asi 1 cm. Vyrábíme malé části od zbytku. Těsto rozvaříme kolem připraveného rámu a dáváme postavě tvar sedícího jehněčího. Připevňujeme uši k vytvořené hlavě jehněčího masa a navlhčíme kontaktní povrch mokrým štětcem.

Pomocí párátka označíme oči a nozdry jehněčího masa. Vytlačíme těsto česnekovým mačkadlem, které vytváří efekt ovčího rouna. Tenké koláče o délce centimetrů nakrájíme párátkem a jehněčí figurky přilepíme dozadu.

Vložte velikonoční jehněčí figurku položenou na pečící papír do trouby zahřáté na 75 stupňů. Necháme dveře pootevřené první hodinu a půl, abychom nechali figurku zaschnout. Potom postupně zvyšujte teplotu na 200 stupňů a čekejte, až jehněčí zhnědne. Připravte se!

Velikonoční vajíčka a dekorace: zajímavé ozdoby na Velikonoce

Zajímá vás, jak vyzdobit dům na Velikonoce? Můžete si vyrobit přírodní velikonoční čelenku. Další možnost? Velikonoční vajíčka, která lze ozdobit mnoha způsoby. Další nápady najdete v našich fotogaleriích.

Eko velikonoční vajíčka: ekologické způsoby barvení kraslic!

Vyrábíme velikonoční dekorace: jehňata

Zelená velikonoční vejce: Velikonoční vejce se vzorem DECOUPAGE

Velikonoční čelenka: Velikonoční zajíček na vánoční dekorace!

Růžové velikonoční dekorace: jarní a půvabné

Kategorie: