Altea pergola - dobrý nápad pro zastřešení terasy

Zastřešení terasy je základem, pokud si chceme pochutnat na jídle pod širým nebem bez ohledu na počasí venku. Jak zastřešit terasu? Potřebujete povolení? Navrhujeme, která řešení jsou nejlepší.

Zastřešení terasy je nejlépe zahrnuto do projektu výstavby domu. Pak jsme si jisti, že další střecha nezkazí estetiku budovy. To však není vždy možné - při stavbě domu máme tolik nákladů, že často odkládáme investice na terase.

Mezitím můžete terasu snadno esteticky zastřešit, abyste si mohli užít relaxaci na čerstvém vzduchu bez ohledu na počasí.

Co si pamatovat při zastřešení terasy?

Při stavbě zastřešení terasy stojí za zvážení svět.

Sever - pokud terasa směřuje na sever, neměli bychom na ni postavit plnou střechu. V této situaci omezíme přístup na denní světlo v obývacím pokoji. Lepším řešením budou posuvné markýzy, které můžeme libovolně upravit.

Jih - jižní terasa stojí za střechu, protože slunce na ní působí mnoho hodin. Díky tomuto umístění bude kompletní řešení zastřešení dobrým řešením. Prosklenou střechou terasy může být jižní obývací pokoj horký.

Východ - terasa umístěná z východu vám umožní vychutnat si ranní slunce. Odpoledne dává příjemnou chlad. Východní terasa může být zcela zastřešena (pamatujte však, že ve večerních hodinách bude obývací pokoj slabý), částečný nebo si vyberte střešní krytinu z průsvitných polykarbonátových panelů.

Západozápadní terasa ráno poskytuje příjemné chlazení a odpoledne umožňuje slunění. Nestojí to za to úplně ho zastřešit, protože západní pokoje jsou velmi dobře osvětlené, světlé a slunečné. Markýzy, sklo a polykarbonátová střecha dobře fungují.

Jak zastřešit terasu?

Terasa může být zastřešena samostatně, pomocí hotových panelů na míru, nebo pomocí profesionálů. Pokud nevíme, o jakém materiálu se rozhodnout nebo pokud máme pochybnosti o tom, zda námi zvolená střecha nezkazí vzhled budovy, využijte radu architekta.

Potřebujete povolení ke střeše terasy?

Naštěstí podle stavebního zákona nemusíte mít povolení k zastřešení terasy . Článek 29 1 bod 2 stavebního zákona stanoví, že stavební povolení se nevyžadují pro výstavbu: samostatně stojících zemědělských budov, garáží, přístřešků nebo vchodů do domů a zimních zahrad s zastavěnou plochou až 35 m².

Existují však určitá omezení - celkový počet těchto objektů na pozemku nesmí překročit 2 na každých 500 m² pozemku.

Krytá terasa je snem s nábytkem ze sbírky Vimini - navrhl Patricia Urquiola

Jak zastřešit terasu?

Terasa může být zastřešena mnoha způsoby: dřevo, sklo, polykarbonátové sklo, lamely, markýza. Než se rozhodneme pro konkrétní materiál:

  • Pojďme se zamyslet nad tím, na čem nám záleží - chceme se chránit pouze před sluncem nebo deštěm (což se v našem klimatu doporučuje)?
  • Podívejme se, zda na terase budeme mít květiny (a pokud ano, které) - různé rostliny, jako jsou různé úrovně slunečního světla - je třeba si pamatovat při plánování zastřešení terasy.
  • Vezměme v úvahu styl, ve kterém je dům postaven: dřevěná terasa se nevejde do moderního skleněného bloku a skleněná nebude fungovat v domě postaveném ve venkovském stylu.
  • Posuďte svůj rozpočet - chceme trvalé nebo dočasné řešení?

Zastřešení dřevěné terasy

Dřevěná střešní terasa bude perfektní nejen v dřevěném domě, ale také ve skandinávském stylu. Snadno se udržuje - stačí jej namalovat a dát mu nový vzhled. Nezapomeňte však pravidelně chránit před vlhkostí (např. Lakováním pomocí dřeva).

Hliníková zastřešení terasy

Lamella zastřešení na hliníkových držácích je moderní, ale poměrně drahé řešení. Poskytuje dobrou ochranu před deštěm i sluncem - lamely se mohou pohybovat odděleně v závislosti na slunečním světle.

Skleněná střešní terasa

Prosklená střecha terasy poskytuje dobrou ochranu před deštěm a horší před sluncem. Můžete to však vyřešit výběrem tónovaného skla nebo polykarbonátového skla. Je to odolný materiál, odolný proti dešti a sněhu - vydrží až 10 let. Velkou výhodou této střechy je, že ji můžete namontovat sami.

Prodloužená zastřešení terasy

Terasové markýzy jsou moderním řešením, které lze zcela nebo částečně zatáhnout. Jsou široké až 5 m, prodlužují se 3, 5 ma váží až 50 kg. Poskytují dobrou ochranu před sluncem, chrání také před deštěm a nejsou drahé (stojí kolem 1000 PLN).

Markýzy jsou vyrobeny z impregnovaného plastu, který je odolný proti poškození, takže byste se neměli obávat, že je srážení poškodí. Nejmodernější elektricky ovládané markýzy jsou vybaveny senzory počasí, které je valí, když se mění počasí a objeví se silný vítr.

Jak vyrobit zastřešení terasy?

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete použít hotové materiály nebo si sami postavíte zastřešenou terasu, musíme mít na paměti, že:

1. Připravte konkrétní základ pro příspěvky.
2. Namontujte ocelové sloupové kotvy do základu.
3. Připravte příčné podpěry a krokve - při jejich výběru berte v úvahu jak velikost terasy (podpěry musí v zimě odolávat zatížení sněhem), tak i typ zastřešení. Připravené sady již obsahují všechny potřebné konstrukce. Pokud stavíte zastřešení terasy sami z polykarbonátu, vzdálenost krokví by měla být 85 cm, vyrobena ze skla - 60 cm (je těžší, takže potřebuje více konzol).

V případě pochybností se vyplatí využít rady odborníka.

Zastřešení terasy vám umožní zde v létě vytvořit obývací pokoj. Na terase je skvělé jíst jídlo, relaxovat, číst knihy. Abyste si ji mohli užít bez ohledu na počasí, vyplatí se využít našich tipů a vybrat si zastřešení terasy, které vám nejlépe vyhovuje.

Královny balkónů a teras - pelargónie!

Jaké podlaží bych si měl vybrat pro balkon a terasu?

Citrusy v květináčích v uspořádání balkonu a terasy

Kategorie: