Ozdobná textilní záclona s jednoduchým vzorem dokonale ladí s útulným dekorem koupelny.

Výrobci sprch se zdvojnásobí a ztrojnásobí, aby nabídli plnou ochranu podlahy koupelny před stříkáním. Podobně pro obrazovky namontované na vany. Pokud se nechceme obtěžovat s plánováním, montáží a údržbou krytů, sáhneme po osvědčeném, praktickém a jednoduchém řešení, kterým je sprchový závěs.

Někteří lidé špatně spojují sprchové závěsy. Špatně! Tento snadno použitelný a udržovatelný předmět se také může stát skvělou koupelnou

Sprchové závěsy. Jednoduchá montáž.

Mezi nepopiratelné výhody sprchových závěsu patří pozoruhodná snadnost instalace. Pokud nezapomenete, že by měly mít správnou délku, můžete je ve většině případů snadno namontovat sami.

Sprchové tyče mají nastavitelnou délku, takže se nemusíme obávat obtížnosti přizpůsobení clony našim potřebám. Výrobci nabízejí široký výběr rozbitých a půlkruhových prutů pro sprchy a rohové vany. Na trhu také najdeme dvojité kolejnice - na jedné z nich můžeme pohodlně zavěsit ručník.

Podlouhlá tyč není také jedinou možností pro zavěšení záclon. Mezi alternativní řešení je třeba zmínit deštníkovou tyč.

Sprchový závěs. Vinylové nebo textilní?

Při výběru sprchové závěsy budeme čelit výběru materiálu, ze kterého bude vyrobeno. PVC modely budou levnější. Co charakterizují?

 • Jejich cena začíná od 10 PLN,

 • jsou silnější než textil,

 • jsou těžší na čištění

 • ale je vhodnější je po použití omýt vodou,

 • jsou méně odolné, snáze zničitelné,

 • lépe na kratších vodítkách,

 • mokré lepení na tělo, které je často označováno jako jejich primární nedostatek

Alternativou k nim jsou textilní závěsy:

 • dražší než vinyl (od 30 zlotých),

 • nelepí se na tělo,

 • jsou odolnější a lehčí,

 • jsou dobrým řešením pro dlouhé průvodce.

Viskozita vinylových záclon je pro mnoho uživatelů diskvalifikační nevýhodou. Pamatujte však, že ne všechny vzory a úrovně průhlednosti budou k dispozici pro textilní závěsy.

Jak nastavit sprchový závěs pro koupelnu

Sprchový závěs se může stát klíčovým, výrazným prvkem výzdoby - může okouzlit živými barvami a množstvím vzorů. Zvažte tuto možnost, pokud je vaše koupelna zdobena velkými jednotnými povrchy v tlumených barvách.

V energické, barevné a vzorované koupelně se rozhodneme pro klidnější oponu, abychom do koupelny nezaváděli vizuální chaos.

Pojďme také zvážit, zda nám záleží jen na ochraně podlahy před vlhkostí nebo pocitem intimity. Pokud jde pouze o první, může být dobrou volbou docela průhledná opona - zejména v koupelně s malým prostorem.

Jak se starat o sprchové závěsy

Výrobci záclon často slibují vysokou odolnost vůči trvalým nečistotám a tmavému sklu. Nezapomeňte však, že pokud jsou záclony záclon stále vlhké, nevyhneme se riziku plísní.

Je důležité, aby jsme clonu šířili tak často, jak je to možné (v případě vany - na její vnější straně), abychom jí dali příležitost zaschnout. Tímto způsobem poskytneme záclony trvanlivost.

Pokusme se vybrat závory vybavené kovovými výztuhami pro závitové otvory. Bude těžší poškodit takovou oponu náhodou.

Francouzská koupelna: svěží verze pařížské inspirace

Průmyslová koupelna izolovaná dřevem

Kategorie: