Tmavě modrá má ráda společnost hnědých, odstínů dřeva, zlata a hořčičné žluté

Silná, výrazná a elegantní námořnická modrá vstupuje do designu interiéru odvážně. Můžeme si vybrat sílu módních řešení: tmavě modré pohovky a křesla, jednotlivé stěny v této barvě, menší nábytek v odstínech tmavě modré, doplňky, dekorace … Stručně řečeno, každý si najde něco pro sebe. Jak zvolit námořnickou modrou barvu pro styl interiéru a jak ji kombinovat?

Námořnictvo je chladná barva, výrazná a silně zdůrazňuje jeho přítomnost v dekoru. Proto je často považována za obtížnou barvu - musíte s ní manipulovat s mírou a obezřetností, aby nepřevládala ani nepřekonávala místnost. Po několik sezón se však těší velké oblibě v designu interiéru. Znuděný všudypřítomností bílé a šedé jsme se začali otevírat jiným zajímavějším barvám. Ty tmavé a nasycené, jako námořnická modrá, ale také kobalt, smaragd, antracit, se objevují na stěnách i v nábytku. Díky tomu, že je kombinujete s jinými barvami, máme šanci zařídit byt ne tak módní jako originální, ale s charakterem.

Tmavě modré vlastnosti

Hluboká, silně pigmentovaná námořnická modrá (podle hexadecimálního kódu: # 000080) je stín, který organizuje myšlenky a silně disciplíny. V interiérech s tmavě modrou barvou stěn najdou své místo sebevědomí nezávislí lidé s vůdčími schopnostmi. Granátové jablko je také barvou vědy a moudrosti. Lidé, kteří milují granátové jablko doma, jsou dobří učitelé - rychle absorbují znalosti a rádi je sdílejí s ostatními. Rádi se zapojují do role autority ve svém oblíbeném tématu. Tmavě modrá barva v místnostech také přispívá k důležitým a promyšleným rozhodnutím.

Námořnictvo zdi - je to dobrý nápad?

Jen před několika lety bylo vzácné najít byt s tmavě modrými stěnami. To se však mění! S typickým odstínem malých přísad jde granátové jablko do větších oblastí, tj. Nábytkových čel a stěn. Funguje skvěle v obývacím pokoji (zeď za pohovkou) a v ložnici (zeď za postel). Nedoporučujeme malovat všechny stěny tmavě modrou barvou. Vnitřek by pak byl temný, ponurý a chladný. Jedna stěna (maximálně dvě) stačí a předvede kouzlo a eleganci tmavě modré. A jaké barvy malovat ostatní stěny? Bílá bude vždy dobrou volbou, která vytvoří dynamické duo s granátovým jablkem. Mírnější složení bude vytvořeno s šedou, krémovou a práškovou růžovou.

Granátové jablko: barva nábytku a doplňků

Stěny námořnictva jsou volbou pro odvážné lidi, kteří rádi zdobí silné akcenty. K granátu se však můžete dostat postupně, počínaje detaily. Mohou to být tmavě modré záclony, polštáře, koberečky, vázy s květinami, odstíny lamp a malý nábytek. Pokud jsme s tímto účinkem spokojeni, jdeme o krok dále. Sedačky a křesla s čalouněním námořnictva jsou v posledních obdobích módní - nejlépe sametové nebo velurové, tj. V elegantní verzi.

Granátové jablko a kobalt plus skandinávský styl: 20 inspirací

K čemu se námořnická modrá vejde a jak ji kombinovat?

Tmavě modrá na stěnách, nábytek a doplňky má ráda společnost bílých, krémových odstínů, slonoviny a béžové. Všechny tyto barvy uklidňují chlad a sílu granátového jablka a také přinášejí více světla do interiéru. Na tmavě modrém pozadí se mohou objevit ve formě jemných vzorů (štuk, textilie), grafiky nebo plakátů. Nebo možná elegantní a elegantní duo? Spojme námořnickou modrou s mědí nebo zlatem. Nechte zlatou barvu vypadat ve formě ozdobných rámečků, zrcadlových rámečků a rámečků.

Živější a energičtější barvy můžete snadno kombinovat s granátem. Doporučujeme barvy jako korál, malina, losos, růžová, hořčice, máta a nasycená žlutá. Je však vhodné zachovat moderování (pokud vás nezajímá boon barev v boho konvence). Pokud je pozadí tmavě modré, zvolte dvě a až tři z těchto barev.

Granátové jablko vyniká přirozenou barvou dřeva. Pokud se například rozhodneme na tmavě modré zdi v obývacím pokoji, hmotnost chladné barvy bude vykompenzována dřevěnou komůrkou umístěnou proti ní. Dřevěný dýhovaný nábytek se zvýrazněným vzorem zrna vypadá stylově a elegantně ve společnosti tmavě modré zdi nebo čalouněného nábytku v této barvě.

Podívejte se na naše produkty:

Granátové jablko jako nejsilnější přízvuk v uspořádání

Jak nejlépe využít potenciál a sílu nasyceného granátového jablka v designu interiéru? To nám zaručí použití čistého granátového jablka, tj. Bez vzorů a rozmanitých textur, na velké ploše: nábytek (pohovky, komody), vybraná zeď, působivý koberec. Exponovaný barevný přízvuk bude jasně viditelný. V souvislosti s tím si můžeme vybrat nábytek, doplňky a doplňky v jemnějších barvách. Milovníci neobvyklých eklektických kombinací mohou směle experimentovat přidáním vzorovaných koberců, polštářů s geometrickými vzory nebo suvenýrů z exotických cest. Tmavě modrá a etno styl vám umožní vytvořit originální dekor - zajímavý a ne bez útulnosti.

Námořnická kuchyně: je to módní!

Tmavé barvy jsou také dobře zavedeny v kuchyni. V trendech interiérového designu dominují modré kuchyňské průčelí. Jsou příjemným nádechem čerstvosti a přestože jsou tmavé, nedělají vizuálně nepřekonatelný interiér - chladné barvy, jako je námořnická modrá, protože dodávají interiéru efekt hloubky. Tmavě modrý kuchyňský nábytek lze také zajímavě obohatit o elegantní rukojeti z mědi, zlata a mosazi. Samozřejmostí jsou kuchyňské desky. S granátem se krásně mísí dřevo, mramor, žula a moderní materiály, jako je sintrovaný křemen, kompozity a konglomeráty.

Jak překreslit komodu v námořnické modři? VIDEO

Místo nákupu nového nábytku v námořnické modři můžeme osvěžit starší, opotřebovaný nábytek. Podívejte se, jak to udělat, na příkladu malování komody.

Tmavě modrá uvnitř - FOTOGALERIE

Moderní interiér bytu: duo šedé a tmavě modré

Tmavé dřevo a tmavě modrá: viz interiér nově postavené nemovitosti v Austrálii

Návrh bytu ve Vratislavi: dřevo, tmavě modrá a moderní elegance

Kategorie: