Dům Anie a Marka je malebně situován na Karpnickém průsmyku.

Zde se mísí styly, éry a barvy. To je zamýšlený účinek. Annie a Marek chtěli, aby dům odrážel osobnost obyvatel, nikoli koncept designéra.

Neměli žádný zvláštní důvod si stěžovat. Pouze tyto dojíždění … Jednoho dne, stojící v dopravní zácpě ve Varšavě, počítali, že ztratí až dvě hodiny denně na neproduktivním sedadle v autě. Je to několik set hodin ročně a nakonec - několik let života. Nemohli to přijmout. Začali hledat odrazový můstek.

Zrno na zrno

Anianiny myšlenky přirozeně směřovaly k jejímu rodnému městu Dolní Slezsko. Spiknutí ji našlo samo, když se na jaře pod širým nebem se studenty hledala zajímavá krajina. Nejprve se zeptala strážce, jestli zde mohou nastavit stojany. Ihned poté, je oblast na prodej. Podle původních předpokladů to měl být sezónní dům. Když byla položena střecha, Ania a její matka začali česat okolní vesnice, aby hledali starověky - tajně od skeptického otce a manžela. Skryli všechno, co hledali v garáži. - Užili jsme si s těmito honičkami spoustu radosti - říká hostitelka s úsměvem. - Naším hlavním předpokladem bylo kupovat pouze to, co nás potěší. Za slunečných letních dnů, když pánové nebyli, vzali jsme kořist z garáže a vyčistili ji, myli čalounění a drhli dřevo - dodává. Když se blížily první Vánoce, ne všechno bylo připravené. Nebyla kuchyně, podlaha byla pokryta holým betonem. Přesto se Ania rozhodla dát do domu nábytek a pověsit obrázky na zdi. V rohu se objevil obrovský vánoční stromeček.

Předešlý závěr

Poté se společně s Markem rozhodli natrvalo se sem přestěhovat. - Celý můj profesní život byl spojen s plánováním a přísným designem. Pro změnu je vše, co tvoří náš domov, výsledkem spontánních rozhodnutí - říká. - Nábytek se mění, talíře a šálky jsou rozbité, stejně jako se měníme sami.

Kategorie: