LEO 70 plynový krb v rohovém pouzdře s geometrickou texturou.

Aby si nás krb mohl užít mnoho let bezproblémové práce, musíte se postarat o dvě základní záležitosti. Nejprve vyberte produkt od renomovaného výrobce. Za druhé - vezměte to na profesionála, který bude odborně provádět montáž. To však neznamená, že důležité body procesu výstavby krbu nezůstávají na straně investora. Co?

Není nic kouzelnějšího než oheň hořící v krbu. Nejen, že se zahřívá, ale také úžasně uvolňuje a zklidňuje výhled na hraní plamenů. Aby však oheň hořel na krbu, musíme se nejprve krok za krokem postarat o provedení nezbytných prací.

Krok 1. Výběr místa

Pokud chceme stavět krb, musíme pro něj najít vhodné místo. Co hledat Že krb je vidět z mnoha míst bytu. Současně by měl být před ním prostor pro obývací pokoj. Samozřejmě ne v těsné blízkosti - z důvodu požáru, ale kvůli pohodlí uživatelů. Musíme také pamatovat na to, že provozování krbu vyžaduje svobodu pohybu a pohybu.

Nesmíme zapomenout na technické problémy. Tradiční krb vyžaduje pevný strop a napojení na volný komín, jakož i zajištění dostatečné kapacity větrání. Splňuje vybrané místo tato dvě kritéria? Nejlepší je požádat odborníka na instalaci krbů, který rozptýlí pochybnosti nebo navrhne řešení k překonání jakýchkoli technických potíží.

Krok 2. Výběr krbu a bydlení

Při výběru krbu byste měli nejprve zvážit pevnost země a přístup do komína se stanovenými parametry (průměr a výška), které budou vhodné pro dané typy a rozměry pece. Nejedná se o jednoduché záležitosti a úspěch projektu závisí na nich, tj. Následné bezproblémové fungování celého systému. Proto je nejlepší požádat odborníka, který si nejlépe vybere ten správný model, aby vybral perfektní krb pro naše potřeby a podmínky domu nebo bytu.

A my Můžeme se úspěšně postarat o nejpříjemnější aspekt celé operace, tj. Navrhování rámu krbu. Klasické svítidlo (tzv. Portál), moderní bydlení nebo krb umístěné ve zdi? Kámen, keramika, kov, nebo možná omítka zakončená barvou v pečlivě vybrané barvě? S nebo bez tradiční police na ozdobné předměty? Jak vidíte, velká výzva se může stát i samotnými estetickými otázkami. A pokud jde o výběr krbových doplňků, ukázalo se, že instalace krbu je obrovským polem pro kreativní vyjádření.

Vzduchový krb NBC v módním architektonickém betonovém krytu.

Krok 3. Instalace krbu

Kde začít instalovat krb? V nově postavených domech mohou být práce zahájeny po skořápce budovy a potěru, ale před položením podlahy - parkety, panely atd. Komín měl být také dříve postaven. Pokud je vyrobena z cihel, musí být v ní instalována komínová vložka vhodná pro spotřebiče na pevná paliva s připojením 45 °.

Ve stávajících domech a bytech jsou tyto práce podobné, i když - stejně jako všechny renovace a přestavby - jsou prováděny v mírně obtížnějších podmínkách. Nejprve by měly být stávající podlahy zajištěny během kování a zdiva, a pokud připojení krbu vynutí přeměnu stávajících instalací - musíte být obzvláště opatrní. A zde stojí za to se spolehnout na odborné znalosti a zkušenosti profesionálního instalatéra krbů, který bude provádět veškerou práci se skutečnou odborností, tj. V souladu s uměním a za použití vhodných, bezpečných materiálů s nejvyššími výkonovými charakteristikami.

Krok 4. Naučte se používat krb

Když je krb připraven, vše, co můžeme udělat, je … naučit se ho používat. Profesionální instalátor krbu provede první osvětlení sám, aby se ujistil, že instalace byla úspěšná. Současně navrhne, aby naučil členy domácnosti, jak zařízení používat, aby sloužil dobře a bez problémů po mnoho let. Bude věnovat pozornost jak probíhající údržbě, tak správnému způsobu kouření. Díky tomu si budeme moci vychutnat vizi a teplo ohně v našem vlastním obývacím pokoji způsobem šetrným k životnímu prostředí a ekologicky i ekologicky a ekonomicky.

Vzduchový krb NADIA v leštěném žulovém pouzdře.

Kategorie: