Pokud nemáme vlastní představu o designu koupelny sami, stojí za to svěřit tento úkol architektovi interiéru, který nám představí nejoptimálnější řešení. V koupelně, zejména pokud je malá, je funkční velmi dobrý design a zároveň její uspořádání splňuje naše očekávání.

Výzdoba koupelny se může úplně lišit od uspořádání ostatních místností v domě. Je to místo, které vyžaduje zcela odlišná řešení, a proto může být jeho design zcela odlišný, a proto překvapivý.

Dekorace koupelny: jaký styl byste si měli vybrat?

Při rozhodování o konkrétním stylu v koupelně si musíme být jisti, že toto uspořádání nám bude vyhovovat a po nějaké době ho nebudeme mít dost. Minimalistický, klasický a skandinávský styl jsou jedním z nejpopulárnějších témat koupelny. Nestojí však za rozhodování o ničem pod vlivem trendů, které se velmi rychle mění. Nejlepší řešení je přizpůsobit dekor koupelny vašim vlastním potřebám a vkusu. Pokud se nerozhodnete o žádném stylu, můžete zkusit eklekticismus a kombinovat mnoho prvků najednou. Nejvhodnější je však soustředit se na koupelnový dekor v neutrálních barvách, ke kterému později vybereme doplňky podle uvážení a potřeb.

Dekorace koupelny: síla příslušenství

Díky dodatkům můžeme odkazovat na různé styly. Nestojí však za to přehánět s příslušenstvím, aby nedošlo ke ztrátě funkčnosti místnosti ve prospěch zbytečných předmětů. Koupelnová výzdoba v neutrálních barvách vám umožní často měnit doplňky, ale budou to pouze odkazy na různé styly, a nikoli úplné uspořádání v konkrétním proudu. Pokud jsme odhodláni určitým stylem a zařídíme koupelnu bez pomoci architekta interiéru, měli bychom se co nejvíce naučit o vybraném stylu, vybrat si správné barvy, dlaždice, nábytek a doplňky tak, aby nedocházelo k neúmyslnému stylistickému chaosu.

Kategorie: