Televize s WiFi (Smart TV) Sony XG95 v moderním obývacím pokoji

Televize s Wi-Fi nabízí přístup k funkci Smart TV. Díky WiFi v televizi získáme Netfliks, Player.pl, YouTube, HBO Go a mnoho dalších aplikací. Ne každý televizor s WiFi je však stejný. Při nákupu nového vybavení je třeba si pamatovat. Poradíme vám, co si vybrat a co hledat.

Televize s WiFi již není nová - první takové obrazovky se objevily na trhu před deseti lety. Nejprve se však producenti pokusili učinit z TV nadrozměrný tablet: s webovým prohlížečem a aplikacemi, které jsou novou verzí teletextu (teletext). V současné době je situace trochu jiná. WiFi v televizi slouží především k pohodlnému přístupu k videoobsahu.

Svět televize se mění - televizní přijímače se tedy mění

Proč potřebujeme televizi s WiFi? Odpověď je jednoduchá: pro pohodlný přístup ke službám VOD, jako jsou Ipla, Player.pl, Netflix, YouTube, Amazon Video Prime, Apple TV App, HBO GO a další. Přestáváme sledovat tradiční televizní kanály ve prospěch obsahu, který je kdykoli k dispozici z aplikací, za které platíme předplatné nebo používáme zdarma, sledováním reklam. Jedná se o velkou změnu ve způsobu spotřeby videoobsahu, který se stává doménou rostoucího počtu domácností v Polsku. Starší lidé jsou také touto novou metodou přesvědčeni. A je to televizor, který je nejpohodlnějším způsobem sledování na velké obrazovce a v pohodlných podmínkách toho, co jsme nedávno sledovali hlavně na obrazovce chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku.

TV s WiFi, tj. TV s inteligentní TV

Pouhá přítomnost WiFi na palubě televizoru znamená pouze to, že se dokáže bezdrátově připojit k internetu (samozřejmě musíme mít doma router). Operační systém dané televize - tzv. Platforma Smart TV - určuje, jak bude používání WiFi vypadat a jaké aplikace uvidíme. Na televizorech LG to bude WebOS, na obrazovkách Samsung Tizen, na Philips, Sony, TCL - Android TV nebo proprietární platformy. Další více či méně úspěšná řešení jsou k dispozici také od jiných výrobců. Před nákupem stojí za to zkontrolovat, jak rozhraní vypadá a jaké aplikace jsou v současné době k dispozici. Trvejme v obchodě, abychom mohli vidět dálkové ovládání pro danou televizi a testovat navigaci v nabídce, a tak, jak systém funguje ve skutečnosti. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou opravdu významné.

Malá televize s WiFi - stojí to za to?

Mnoho lidí stále hledá 32palcové nebo 40palcové televizory, včetně 32palcových televizorů s WiFi. Je pravda, že takové modely na trhu existují - nedávno TCL vydala 32 a 40palcové obrazovky s Android TV. Je však třeba si uvědomit, že ani 55palcové televizory s rozlišením 4 kB nejsou o moc dražší. V některých případech můžete namísto nákupu nového televizoru s WiFi uvažovat o koupi další přílohy. Pak se vyhneme větším výdajům. A je lepší koupit takový levný adaptér pro starý 32palcový televizor, než investovat do malého televizoru. Nezapomeňte, že se jedná o nákup na několik let, takže stojí za to platit si navíc, abyste si užili dobrý systém Smart TV, vysoce kvalitní zpracování, pěkný vzhled a skvělý obrázek, než litovat později. Podívejme se na naše možnosti kontrolou několika různých modelů. Buďme však skeptičtí ohledně rady prodejců v elektromarketech. Mnoho z nich se bohužel snaží z časopisu „tlačit“ zastaralé modely nebo televizory konkrétního výrobce. Pojďme zkontrolovat recenze, hodnocení a ověřit, co je k dispozici na prodej.

Která WiFi / Smart TV stojí za to si vybrat?

Zajímavou nabídkou je Philips 55pUS7334 s Ambilight, kovovým povrchem, ale především Android TV na desce a výkonný procesor. Levným, ale ověřeným návrhem je Samsung NU7172. Samsung QE55Q60R je velmi stylový model, i když ne tak ohromující. Pro náročnější lidi bude Samsung Q90R lepší.

V případě LG je OLED C9 skvělou volbou, ale pro PLN 1200 můžete mít 32palcový model LG 32LM630 s Wi-Fi a webOS. V případě televizorů Toshiba najdeme také WiFi v malých palcích (jako v 32W28263DG). I u velkých modelů láká výrobce cenu a další funkce, jako je například Dolby Vision. Volba je široká, ale vše záleží na osobních preferencích a očekáváních.

Nejistá budoucnost nebo problém s aktualizací televizorů

Smart TV, a proto televizory s WiFi mají bohužel také svou temnou stránku. Po zakoupení většiny modelů nemůžeme počítat s významnými aktualizacemi a novými příchody. Může se stát, že za 2-3 roky některé aplikace zmizí nebo přestanou fungovat. Bohužel nám nikdo neposkytuje žádnou záruku a televizor se kupuje po dobu nejméně několika let. Proto je často vhodné zacházet s ním pouze jako s displejem a používat externí zařízení.

Televize s WiFi je standardní, ale jak to funguje, záleží pouze na konkrétní platformě. Jsou odlišné a stojí za to je vyzkoušet před nákupem.

Televizní reproduktory a zvukové panely - způsob, jak vytvořit dobrý zvuk

Kategorie: