Polyuretanová barva se používá například pro lakování betonových podlah

Polyuretanová barva se používá hlavně pro kov ve strojírenství a stavebnictví. Rozlišujeme jedno a dvousložkové polyuretanové barvy. Jaké jsou jejich vlastnosti a kde jinde se používají?

Polyuretanová barva se používá pro lakování kovových, ocelových a litinových konstrukcí a zařízení, ale používá se nejen pro kov - funguje dobře na omítky, beton, plasty nebo dokonce dřevo. Polyuretanová barva se vyznačuje velmi dlouhou životností a lakování je velmi jednoduché. Než se však pokusíme jej renovovat, stojí za to znát všechny vlastnosti ochranného smaltu a jeho použití.

Vlastnosti polyuretanových barev

Polyuretanová barva má ochranné vlastnosti. Vytváří odolný, flexibilní povlak odolný proti oděru, který dokonale chrání před korozí a mechanickým poškozením. Počasí nepůsobí na jeho barvu a lesk. Je třeba vědět, že je také odolný vůči takovým látkám, jako jsou rozpouštědla, strojní oleje nebo jiné chemikálie. Z čeho je vlastně vyrobeno? Tento typ ochranné barvy je vyroben ze směsi pryskyřic: polyesteru, polyetheru, akrylu a speciálních tvrdidel.

Použití polyuretanové barvy

Kov je obvykle natřen polyuretanovou barvou. Je to jeden z nejdůležitějších ochranných materiálů používaných v továrnách, jakož i při stavbě silnic, dálnic a parkovišť. Jeho použití je také malované: lodě, zemědělské stroje, kontejnery, ocelové haly, zábradlí, sila atd. Samotná skutečnost jeho účelu dokazuje, že se dokonale ocitá ve velmi nepřátelských vnějších podmínkách.

Dvousložkový polyuretan nebo jednosložkový lak?

Dvousložková polyuretanová barva je velmi populární. Jak název napovídá, liší se od jednosložkové složky o další. Před použitím barvy musí být oba smíchány. Smíšené polyuretanové dvousložkové barvy musí být použity rychle. Trochu snadnější použití je jednosložková polyuretanová barva, která se neliší trvanlivostí od svého dvoukomponentního protějšku.

Jak malovat polyuretanovou barvou?

Natírání polyuretanovou barvou je poměrně jednoduché a vždy vyžaduje dodržování základních principů před procesem lakování, jako je čištění povrchu. Druhotnou roli zde hrají povětrnostní podmínky, protože polyuretanové barvy lze použít i v zimě, pokud venkovní teplota není pod -5 ° C. Když máme malý povrch k malování, je nejlepší aplikovat barvu běžným štětcem a větší plochy natřít sprejem. Je třeba si uvědomit, že polyuretan produkuje při malování toxické sloučeniny, proto buďte při práci opatrní.

Je třeba si uvědomit, že: polyuretanová barva je jedním z nejlepších a nekomplikovaných způsobů, jak chránit povrchy před škodlivými vnějšími faktory.

Módní barvy - 10 inspirací

Jak používat tabulí barvy?

Móda v barvách oranžová v interiérech

Kategorie: