Hluboká smaragdově zelená - módní nabídka od Benjamina Moora

Emulzní barvy (známé také jako disperzní barvy) jsou známé každému, kdo renovoval byt. Jejich rozpouštědlem je voda a pojivem jsou akrylové, latexové nebo vinylové pryskyřice. Emulzní barva je velmi univerzální, lze ji použít k malování jak stěn, tak stropů. Pokrývá pěkně, můžeme si vybrat z široké škály barev a povrch lze umýt nebo prát. Jaké typy emulzní barvy známe? Kde to bude nejlépe fungovat?

Emulzní barvy: typy

Nejčastěji používanými typy emulzní barvy jsou akrylové a latexové disperze. Kromě toho najdeme také vinylové, silikonové a silikátové barvy. Je třeba vědět, že jak akrylová emulze, tak latexová barva obsahují akrylové polymerní částice, což může být pro kupujícího trochu matoucí. Emulzní barva s organickým pojivem a emulzní barva s oleji a pryskyřicemi bude dobrým řešením pro téměř všechny typy stěn. Protože rozpouštědlem emulzní barvy je voda, není barva škodlivá pro životní prostředí.

Akrylové emulzní barvy: omyvatelnost

Při nákupu barvy v obchodě se nezapomeňte seznámit se stupněm pratelnosti. Některé lze otřít vlhkým hadříkem nebo houbou, zatímco jiné jsou vhodné pro mokré čištění. Odolnost proti otěru bude vyznačena na obalu. Bylo zavedeno rozdělení do pěti tříd v závislosti na tom, jak rychle se vrstva potáhne (měřeno v mikrometrech). Emulzní barvy ve třídě 1 po 200 pracích cyklech mají ztrátu povlaku přibližně 5 μm. Třída 2 - do 20 μm. Tak mokré vyčistíme třídu 1 a 2.

Pokud chceme, aby emulzní barva byla odolná vůči otěru, neměli bychom matný povrch. V opačném případě opotřebení zanechá stopy. Pololesklé barvy budou tou nejlepší volbou.

Jak odstranit staré emulzní barvy ze zdi?

Pokud stará barva drží velmi dobře, není třeba ji odstraňovat. Jednoduše otřete celý papír brusným papírem, zbavte se nečistot a prachu (buďte opatrní, abyste nevyrovnali). Pokud je barva olupována, vypíchněte ji špachtlí. Odstraňte šupinatou vrstvu. Pokud se chcete zbavit barvy z celého povrchu, navlhčete zeď vodou a odstraňte ji špachtlí. Dejte pozor, abyste náplast nerozbili.

Expresivní barvy - dobré spojení v interiéru

Jak omývat stěny natřené emulzní barvou?

V závislosti na stupni oděru použijte měkký hadřík navlhčený teplou vodou nebo houbou. Nepoužívejte hrubou vrstvu na nošení! V případě potřeby přidejte jemný čisticí prostředek. Umyjte zeď jemným pohybem, netřete příliš tvrdě. Pokud je špína opravdu silná, můžete si v obchodě se stavebními chemikáliemi koupit tzv. Malířské mýdlo, které se před použitím rozpustí ve vodě.

Bílá emulzní barva nebo barevná emulzní barva?

Ve skutečnosti je barevná paleta emulzních barev prakticky neomezená. Můžete si koupit nejen hotové barvy, ale také si vybrat svůj vlastní jedinečný odstín ve směšovací místnosti. Nezapomeňte, že emulzi, která zašpiní vaši podlahu během malování, bude obtížné odstranit. Existují však dobré způsoby, jak toho dosáhnout.

Jak odstranit skvrny z emulzní barvy?

Pokud barva postříká podlahu, musíte jednat velmi rychle. Jak mýt emulzní barvu? Pokud je čerstvý, můžete jej snadno sbírat pomocí papírového ručníku. Poté podlahu ihned otřete čisticím prostředkem a vodou. Pokud barva zaschla, je nejlepší koupit přípravek pro odstranění emulzní barvy. Odděluje a rozpouští nátěry. Naneste na suchou barvu a po několika minutách omyjte hadříkem. Při nákupu emulzní barvy v obchodě si ihned vyberte takový přípravek - rozhodně to bude užitečné!

Jak odstraníte emulzní barvu z oblečení?

Pokud je barva mokrá, zkuste sbírat přebytek například lžičkou. Zbytek opláchněte studenou vodou a poté stiskněte znečištěnou oblast hadříkem, zbývající barvu shromážděte. Později prádlo umyjte v pračce.

Pokud barva zaschla, odstraňte přebytek nožem. Odstraňte zbývající kousky barvy štětcem na oblečení. Otřete stopu vlhkou houbou a saponátem a vyperte prádlo v pračce. Skvrny od emulzních barev, jejichž rozpouštědlem je voda, by měly bez problémů vytéct.

Emulzní barva: cena

Ceník emulzních barev je samozřejmě velmi rozmanitý. V závislosti na tom, zda si vybereme bílou, nebo máme-li zájem o emulzní barvy, platíme od 30 PLN do 60 PLN za 5 litrů (bílá barva), a v případě barev od 20 do 40 PLN za 1 litr. Při propagaci je třeba hledat barevné barvy, jinak bude malování znamenat značné výdaje. Alternativou je nákup pigmentů, které nám umožní dosáhnout stejně dobrého účinku.

Byt se silným barevným přízvukem

Funkce, forma, barva. Byt o ploše 60 m2

Prášek růžový v interiéru - perfektní barva?

Kategorie: