Jaký by měl být kuchyňský stůl? Čtvercový, obdélníkový nebo oválný? Kde je nejlepší místo ke koupi kuchyňského stolu? Nebo jsou tabulky na zakázku lepší? Tyto a mnohé další otázky přicházejí na mysl, když je čas vybrat si kuchyňský stůl. Ukázalo se, že výběr kuchyňského stolu není snadný. Při nákupu stolu doporučujeme co hledat!

Nejúčinnější díky tvaru jsou kuchyňské stoly s pravoúhlým nebo čtvercovým vrcholem, které lze nastavit proti zdi. Hodí se i do stísněných interiérů. Oválné a kulaté stoly jsou pohodlnější a bezpečnější (nemají hrany), ale tento typ kuchyňského stolu zabere hodně místa.
V malé kuchyni bude kus nábytku s výsuvnou deskou dobře fungovat. V rodinném kruhu s ním můžeme mít snídani nebo oběd. Po otevření se s ním také spojíme. Kdysi populární kuchyňské stoly se zásuvkami umístěnými pod deskami jsou dnes stále méně běžné. Možná by se vrátili, protože byli velmi praktičtí.

Viz také: Kuchyně - galerie inspirací

Malý kuchyňský stůl

Jaký malý kuchyňský stůl byste si měli vybrat? Seznamte se s naší galerií!

Malý stolek do kuchyně: 10 INSPIRACÍ!

Jak si vybrat kuchyňský stůl?

 • Trvanlivost. Kuchyňský stůl je odolnější, má-li stůl pod přepážkou, má rám spojený s nohama - nejlépe s lepenými vstupy. Ideálně, když je rám dodatečně přišroubován. Všimněte si, že nohy nejsou připojeny přímo k pultu - snadněji se odlomí. Pokud si koupíme skládací stůl, zkontrolujeme, zda je snadné rozložit se a zda závěsy fungují bez odporu. „Složka“ by neměla mít jeden, ale několik připevňovacích bodů ke zdi (spojení bude dostatečně pevné). Podpěra musí být pevná a stabilní, aby se pracovní deska nehýbala.
 • Výška. Standardní kuchyňské stoly jsou dlouhé 70-75 cm. Vyšší tyč - 110 - 120 cm. Při nákupu kuchyňského stolu zkontrolujme, zda sedí vedle něj na židli, opřeme lokty o pracovní desku.
 • Deska stolu . Zkontrolujte, zda má kuchyňský stůl tvrdý a hladký povrch - je odolný vůči vlhkosti, skvrnám a poškrábání a snadno se čistí. Zeptejte se také prodejce, zda bude náš stůl poškozen působením kyselin nebo vysokých teplot. Každý typ desky má své klady a zápory:
  • kamenná kuchyňská deska - je velmi tvrdá a odolná téměř všem, ale těžká a drahá;
  • dřevěná kuchyňská deska - můžeme ji snadno renovovat nebo překreslit; ty vyrobené z měkkého dřeva (např. borovice) jsou velmi citlivé na škrábance a hrboly;
  • laminovaná kuchyňská deska - odolná proti skvrnám a vysokým teplotám, ne vyšší než 120 o C;
  • pracovní deska z keramických obkladů - tvrdá, teplu odolná, nárazuvzdorná;
  • kuchyňská deska z tvrzeného skla - je drahá; Přestože se rychle zašpiní, lze jej snadno umýt.

Vybereme top pro kuchyňský stůl

Seznamte se s galerií inspirace!

Kuchyň a koupelna

Jak nastavit kuchyňský stůl a jídelní stůl?

Kuchyňský stůl a jídelní stůl by měl být nastaven tak, abychom k němu měli přístup ze všech stran, když chceme sloužit k jídlu nebo čistit pracovní desku. Nechte kolem stolu dostatek místa pro sadu židlí. Pro osvětlení pracovní desky je nejlepší lampa zavěšená nad jejím středem a přirozené světlo během dne.

Rozměry kuchyňského stolu

Pohodlný stůl je takový, na kterém se všichni členové domácnosti mohou pohodlně posadit. Pro jednu osobu musí být přidělena plocha 60 x 40 cm . Vynásobením této oblasti počtem členů domácnosti můžeme získat přibližnou velikost tabulky odpovídající naší rodině. Skládací stoly, které poskytují alespoň dva další prostory pro hosty, jsou praktické.

Z praktických důvodů by měl být stůl přístupný ze všech stran. Jiná situace je v malé kuchyni, kde často chybí prostor. V takové místnosti můžete umístit pracovní desku připevněnou ke zdi (rozloženou pouze k jídlu) nebo malý stůl, u kterého si můžete sednout a provádět některé činnosti spojené s přípravou jídel.

Osvětlení stolů je důležité. Nejlepší je umístit na ni závěsnou lampu s velkým stínem nebo stínidlem. Nezapomeňte, že stín nemůže být průhledný a neměl by viset příliš nízko, protože to bude bolet oči. Příliš vysoká lampa zase osvětluje pouze vrchy hlav.

Kuchyně a jídelna: aranžmá

Podívejte se, jak uspořádat stůl v kuchyni a jídelně!

Jídelní stůl: nápad pro uspořádání jídelny

Stůl pro velkou kuchyň: praktický jídelní kout

Je velmi důležité umístit stůl do kuchyně . Pokud máme větší plochu, máme absolutní svobodu při nastavování stolu . Ujistěte se, že k němu máme neomezený přístup ze všech stran. Je také třeba věnovat pozornost tomu, zda máme kolem stolu dostatek volného místa pro židle. Kuchyňský stůl můžeme naplánovat jako přístavbu kuchyňského ostrova, položenou proti zdi nebo do středu interiéru. Nejfunkčnější bude oválný nebo obdélníkový stůl, který zajistí pohodlí při používání i při večeři ve velké skupině. Nezapomeňte, že lidé, kteří sedí u stolu, musí mít dostatek prostoru pro pohodlné jídlo a deska stolu musí být dostatečně velká, aby snadno pojala všechna jídla připravená pro větší příležitosti.

Malý kuchyňský stůl: praktická řešení

V menších kuchyních hraje roli stolu malý roh se snídaní a nástěnný stůl. V této situaci se můžeme rozhodnout o mini kuchyňském stole, který připevníme ke zdi, nebo o speciální vrchol, který lze vysunout z kuchyně. Ideálním řešením jsou malé skládací stoly, které však nebudou každodenně praktickým řešením. V malých kuchyních fungují modely s pravoúhlým nebo čtvercovým vrcholem. Tento tvar stolu nám umožní jej lokalizovat přímo ke zdi a bude vypadat dobře i v malé kuchyni. Kulaté stoly jsou rozhodně pohodlnější, ale vzhledem k tomu, že je třeba je umístit na místo, kde budeme moci přidat židle - potřebují mnohem více místa.

Dřevěný stůl v kuchyni: módní, ekologický nábytek

Kuchyňský stůl: který si vybrat?

Kuchyňský stůl: nutnost v uspořádání kuchyně

Kategorie: