Balkony v jarní a letní sezóně se vedle obývacích pokojů stávají nejreprezentativnějšími pokoji v našich apartmánech. Podívejte se, jak na jaře aktualizovat balkon a jak vypadat perfektně!

Balkon, bez ohledu na to, zda je malý nebo velký, je prodloužením bytu. Správně zdobené vybízí k trávení volného času. Balkony stále více hrají roli malých zahrad. Objevují se na nich nejen jehličnany v krabicích a květináčích, ale také květiny a byliny a dokonce i zelenina. Než začneme pracovat na jaře, musíme posoudit stav našeho balkonu. V jakém stavu je podlaha, spáry a zábradlí. Vyžadují opravu nebo menší renovaci? Dalším krokem k dokonalému balkonu bude důkladné vyčištění balkonu a odstranění všech nepotřebných předmětů. Pokud jich je mnoho, vyplatí se uvažovat o koupi balkonové bedny, ve které můžete snadno skrýt potřebné drobnosti.

Aktualizujeme balkon: zkontrolujte klouby

Dlaždice a spárovací malty obvykle svým dojmem po zimě nezpůsobí. Pokud nejsou prasklé, vše, co potřebujete, je řádné čištění, ale často se stává, že se dlaždice rozbijí a budete potřebovat další renovaci. Pokud k tomu dojde, jediným řešením je jeho nahrazení novým, oprava je pouze dočasným řešením. Při výměně obkladů na balkoně si nezapomeňte vybrat spárovací hmotu pro vyztužené dlaždice, které neabsorbují nečistoty tak snadno nebo nezbarvují.

>> Nenechte si ujít: Moderní interiéry na Velikonoce: vybíráme velikonoční dekorace

Obnovujeme balkon: obnovujeme balustrádu

Dalším prvkem balkonu, který je často nutné po zimě renovovat, je samozřejmě zábradlí . Jak ji obnovit, aby vypadala jako nová? Nejprve musíme odstranit starý nátěr brusným papírem a odhalit čistý, surový kov. Pak bychom měli malovat tři vrstvy: první je antikorozní základní nátěr, druhou je základní nátěr a třetí vrchní nátěr. Pro lakování kolejnic a sloupků je nejvhodnější použít ne příliš široké kartáče s přírodními nebo umělými štětinami.

Obnovujeme balkon: jak se starat o zdi?

Pokud žijete v bytovém domě, nezapomeňte, že by váš balkon neměl vyniknout mimo jiné, např. Honosnou barvou. V případě domova barva odpovídá fasádě. Pro malování použijte speciální fasádní barvy odolné vůči kolísání teploty a srážkám.

Kategorie: