Design s nádechem ročníku - právě včas na snídani

Bílá a modrá jsou velmi populární! V letním klimatu tvoří ostré, ostré duo, proto se s ním setkáváme zejména v mořském stylu. Ale bílo-modrý porcelán a keramika odpovídají různým stylistickým zvyklostem. V moderním nebo skandinávském interiéru přináší zajímavý barevný přízvuk a v klasickém stylu se mísí krásně s hnědými a různými odstíny dřeva. Existuje spousta možností.

Duo bílé s různými odstíny modré není v designu něco nového. Ve skutečnosti je známá již několik století - díky porcelánu a keramice. V Portugalsku se výjimečně krásně vyvinula na azulejosu, symbolu země.

Bílý a kobalt: fajáns od Delft

V 17. století se nizozemské město Delft stalo výrobním střediskem fajáns. Produkty Delft se těší největšímu uznání od první poloviny. 17. století do poloviny Osmnácté století. Jejich úspěch byl způsoben skutečností, že byly nádhernou a levnější alternativou k čínskému porcelánu. Navíc se vyznačovaly výrazným designem - modrou výzdobou na bílém pozadí. Nejčastěji tam byl silný kobaltový stín. Dělní fajáns inspiroval řemeslníky v mnoha zemích. V Polsku byl Gdaňsk jedním z center pro výrobu podobných produktů. Dnes se mnoho sbírek porcelánu a keramiky týká tradičního designu od společnosti Delft. Tyto výrobky mají hodně klasického kouzla, ale můžete je snadno představit do skandinávských nebo moderních interiérů. Čím více, že modré akcenty v tlumených barevných aranžmá jsou hitem v tomto roce!

.. Kobaltová barva v interiéru - tipy, inspirace, FOTOGRAFIE >>>

Bílý a modrý porcelán a keramika a styl interiéru

Skandinávský styl: modrá a tmavě modrá jsou barvy, které stále více směle vstupují do skandinávských interiérů. Bílé a modré nádobí přinese krásný barevný přízvuk a výzdoba bude stále kouzlem harmonie.

.. Skandinávský styl - inspirace - FOTOGALERIE >>>

Námořní styl: bílý a modrý porcelán nebo keramika nikdy nemůže být takovým dekorem příliš! Můžete dokonce riskovat tezi, že pokud jde o nádobí, není na škodu omezit se jen na takové výrobky. Pojďme rozlišovat pouze odstíny modré - bude to zajímavější.

Moderní styl: modré akcenty budou také skvěle fungovat v takovém interiéru. Vyberme nádobí a dekorace s jednoduchými formami, bez dekorací.

Klasický styl: zaměřujeme se na klasický design, tj. Na měkké, sofistikované porcelánové linie. Květinová výzdoba funguje dobře (samozřejmě v modré verzi).

Modrá v interiéru: FOTOGALERIE

Granátové jablko a kobalt plus skandinávský styl: 20 inspirací

Interiéry s modrými akcenty: galerie inspirace

Design kuchyně s vintage prvky: interiér s modrým přízvukem

Modrá ložnice: 13 nápadů pro výzdobu v barvách moře

Kategorie: