S pomocí betonové barvy můžete podlahu lépe chránit a dát jí dekorativnější charakter

Betonová podlaha je dlouhá léta dobrou investicí. Zpočátku populární v technických místnostech, dnes se také objevuje v domácích interiérech. Dobrý betonový lak nejen chrání podlahu, ale také ji zbavuje průmyslové náročnosti. Jaké konkrétní barvy jsou na trhu k dispozici? Co si vybrat pro garáž a pro obývací pokoj nebo terasu? Odpovídáme na tyto otázky!

Betonové barvy - druhy a ceny

Jaký je rozdíl mezi konkrétními barvami? Za prvé, aplikace, pojiva a samozřejmě cena. Na jedné straně máme barvy na betonové podlahy v technických místnostech (jedná se o pevnou ochranu), na druhé straně do interiéru (nejen odolné, ale také estetické a někdy s dekorativními efekty).

Nejlevnější jsou chlorované kaučukové barvy na beton a alkyd . Pracují skvěle na místech, která nejsou vystavena intenzivnímu používání. Náklady na malování s takovými barvami 1 m2. betonová podlaha je asi 4-7 PLN. Chlorovaná gumová a alkydová barva na beton se vyznačuje dobrou odolností vůči nečistotám a mytí. Je to dobrá volba pro interiér - obývací pokoj nebo předsíň.

Betonové akrylové barvy (6-10 PLN / 1 m2) nejsou o mnoho dražší. Mají také lepší výkonové parametry. Protože jsou odolné vůči vlhkosti, slunečnímu záření (neblednou) a mechanickému poškození, jsou vynikající volbou pro terasu, balkon, interiér a pro technické místnosti (jako je prádelna) a suterén. Mají také vysokou přilnavost k zemi a vyznačují se flexibilitou. V méně využívané garáži budou také dobře fungovat, i když je lepší vsadit na akrylátové betonové barvy s přísadami. Například epoxidové a polyurethanové pryskyřice poskytují větší odolnost proti mechanickému poškození a lepší tvrdosti a silikon - větší ochrana proti měnícím se povětrnostním podmínkám. Cena? Akrylové-polyuretanové, akrylové-epoxidové a akrylové-silikonové betonové barvy stojí asi tucet zlotých na metr čtvereční.

Barva na betonové podlahy v garáži a technické místnosti

V garáži, dílně a dalších silně využívaných technických místnostech se vyplatí dražší a ještě kvalitnější betonové barvy. Polyuretanová betonová barva je skutečné „tvrdé umění“. Vyznačuje se vynikající odolností proti poškrábání, nárazům a otěru. Kromě toho, jeho nebojácné účinky různých chemikálií, jako jsou oleje, tuky, kyseliny a ropné produkty. Epoxidová betonová barva (nejdražší produkt - asi 20-30 PLN na metr čtvereční) má zase ještě lepší vlastnosti, pokud jde o tvrdost, odolnost proti poškození nebo vliv chemikálií. Proto se nemusíme bát rozlitého motorového oleje, benzínu nebo rozpouštědla.

Betonová barva pro domácí interiéry

Podlahy domů - v chodbě nebo obývacím pokoji - nejsou tak intenzivně využívány jako garáž nebo dílna, takže si nemusíme vybírat nejdražší betonové barvy, tj. Polyuretan nebo epoxid. Chlorované kaučukové a alkydové barvy fungují dobře, i když jsou obvykle dostupné ve skromné paletě barev. Pokud dáváme přednost živějším barvám, akrylové betonové barvy nabízejí větší možnosti.

Užitečné informace: epoxidová barva smíchaná s křemenným pískem v poměru 1: 1 lze považovat za samonivelační potěr.

Venkovní nátěr na beton - terasa, balkon, zahrada

Prakticky všechny uvedené typy barev jsou vhodné pro venkovní použití. Chcete-li si být jistější, že lakování betonu se nebude muset opakovat rychle, v případě terasy, balkonu nebo malé zahradní architektury si vyberte akrylové (nebo dvousložkové) barvy. Připomeňme si například, že akrylo-silikonová betonová barva poskytuje nejen odolnost vůči vlhkosti a mechanickému poškození, ale také vůči dynamicky se měnícím povětrnostním podmínkám. A jaká barva na beton venku bude nejlepší pro malování příjezdových cest nebo chodníků? Zde stojí za to zvolit nejpevnější řešení, tj. Polyuretanové nebo epoxidové betonové barvy.

Betonová barva - barvy

Nejlevnější betonové barvy, tj. Chlorovaná guma a alkyd, jsou obvykle dostupné v několika barvách. Dominuje šedá, béžová barva, někdy najdeme i žlutou, modrou nebo zelenou barvu. Nejširší paletu barev tvoří akrylátové betonové barvy. Nejde jen o spoustu barev, ale také o odstíny - od pastelových po výrazné a vysoce nasycené. Také v případě epoxidových nátěrových hmot je rozsah barev velký, někdy však zahrnuje dodatečný příplatek (až 70% základní ceny barvy). Pokud jde o povrchovou úpravu, můžeme si vybrat vysoký lesk, matný nebo pololesklý.

Byt s ozdobným betonem

Bílá, dřevo a beton. Útulný byt s průmyslovým zvratem

Interiér s betonovým stropem: městská lesnická chata

Interiér s betonem v hlavní roli: byt v průmyslovém stylu

Kategorie: