Televize Samsung UE40NU7192 s úhlopříčkou 40 palců

40palcový televizor je dobrou volbou pro malou místnost, jako druhá obrazovka doma nebo jako volba pro ty, kteří televizi často nepozerají a hledají levnou malou obrazovku. 40palcové televizory jsou levné, snadno dostupné, ale také stále více omezené. Poradíme vám, jak vybrat dobré vybavení.

40palcový televizor 4K - dává to smysl?

Prakticky všechny 40palcové televizory jsou LED televizory, tj. Obrazovky vyrobené v technologii LCD s LED podsvícením na okrajích nebo vzadu (z anglického EDGE LED nebo přímého LED). Pro 40 palců nenajdeme špičkové televizory. Výrobci již odstoupili od výroby svých vlajkových modelů v takových velikostech. Nové televizory jsou uvedeny v úhlopříčce 55, 65 palců nebo větším. To ukazuje, že 40palcové obrazovky jsou již mimo tržní trendy. To má své výhody ve formě atraktivní ceny, ale také nevýhody. Tyto obrazovky obchází většina tržních novinek, jako jsou HDR, Dolby Vision nebo vysoká obnovovací frekvence matic, jakož i moderní OLED obrazové technologie a kvantové tečky (QLED).

Na trhu jsou televizory s úhlopříčkou 40 palců, rozlišení 4 kB v takové malé velikosti je však zbytečné. Dokud nebudeme ošetřovat 40palcovou obrazovku jako počítačový monitor a sedět 40-60 cm před ní, nevšimneme si zvláštních výhod rozlišení 4K. Otázka, zda bude náš nový 40palcový televizor FullHD nebo 4K, je proto sekundární. Důležitější jsou obecné parametry televizoru, design, kvalita sestavení, rozhraní, výrobce a samozřejmě cena.

Levné 40palcové televizory - na co si dát pozor?

Budeme kupovat základní modely 40palcových televizorů za 699 PLN. Ve skutečnosti však první model, který bychom se nebáli doporučit náklady kolem 990 PLN. A 40-palcové televizory, které stojí za zmínku, jsou náklady 1300-1700 PLN, což je prakticky stejné jako u 50- a 55-palcových modelů. A co víc, mnoho výrobců nenabízí vůbec 40palcové televizory. Nenajdeme 40palcové televizory LG ani Philips. Od společností Samsung, Sony a Sharp to budou jednotlivé modely z nejnižší řady a často před několika lety. Zde by se mělo znovu rozsvítit žluté výstražné světlo a měli bychom přemýšlet o našem nákupu a přemýšlet o tom, zda si koupit větší obrazovku. Pokud stále chceme malý televizor s úhlopříčkou 40 palců od společnosti LG nebo Philips, pak tyto společnosti nabízejí 43palcové obrazovky také za cenu menší než tisíc zlotých.

Neměli bychom kupovat televizory málo známých značek, společností z Číny a podezřelých atraktivních modelů od takových renomovaných výrobců. Tyto televizory mají často matice s nízkým kontrastem a jasem, což znemožňuje sledování ve slunné místnosti. Nabídka je často obtížně použitelná a nesprávně přeložená, návod k použití je neúplný a nelze spoléhat na telefonickou zákaznickou podporu. To jsou maličkosti, které však ovlivňují naše zkušenosti s používáním zařízení. Stojí za to utratit si trochu více, například si užít pohodlné dálkové ovládání a menu, které bude obsluhovat i starší a méně „technický“ člověk. Sotva rozpoznatelné společnosti mají také velmi omezené platformy Smart TV nebo je vůbec nemají.

Nejzajímavější 40 palcové televizory

Nejlevnější 40palcový televizor, který můžete považovat za nákup, je TCL F40D4021 - jednoduchý model Full HD za méně než 900 PLN. Cena 43 palců Toshiba 43L1733DG je také podobná. Pozornost si zaslouží až 1 000 PLN, 43palcové obrazovky LG 43LK5000PLA a Philips 43PFT5503.

Nejlepší volbou pro 40palcový televizor bude Samsung s technologií Smart TV Tizen a rozlišením 4K UE40NU7192. Jedná se o velmi úspěšný model 2022-2023 s tenkým tvarem, režimem hráče a velkým počtem aplikací. Zároveň můžeme mít variantu 50 nebo 55 palců pro malé množství. Fanoušci Sony by měli věnovat pozornost Sony KDL-43RF455 a příznivcům systému WebOS - LG 43UK6500. Zajímavou nabídkou je také Philips 43PUS6703 s technologií Ambilight.

Televizní reproduktory a zvukové panely - způsob, jak vytvořit dobrý zvuk

TV v obývacím pokoji

Jak vybrat nejlepší TV

Kategorie: