Lucerny se staly velmi módní prvek uspořádání balkonu, terasy, zahrady. Díky hořícím svíčkám ukrytým v lucernách můžeme pro večerní setkání vytvořit příjemnou atmosféru. Na trhu existuje mnoho modelů dřevěných, kovových a skleněných luceren. Jakou lucernu byste si měli vybrat?

Příjemné letní večery trávíme venku: na zahradě nebo na terase, a pokud žijeme v bytovém domě - na balkoně. Svíčky lucerny se v poslední době staly módním prvkem interiérového designu těchto míst. Nejenže zdobí naše letní salony, ale jsou také zdrojem náladového světla.

>> Také si přečtěte: Unikátní prostor před domem: volíme venkovní osvětlení!

Vybereme lucernu pro balkon a terasu

Výběr správné svítilny pro balkon nebo terasu závisí především na našem vkusu. Měli bychom také vzít v úvahu velikost interiéru a styl jeho uspořádání, jakož i materiál, ze kterého je lucerna vyrobena.

  • Velikosti lucerny . Pokud máme velkou povrchovou terasu nebo zahradní terasu, můžeme je ozdobit lucernami velkých rozměrů. V prodeji jsou i ty s výškou téměř 100 cm. Pro malý balkon postačují malé lucerny a lucerny. Nezapomeňte pro každou lucernu zvolit svíčku správné velikosti. Svíčky T-lights jsou dostatečné pro ty nejmenší a velké, masivní svíčky pro ty největší. V ideálním případě by svíčky měly být barevně shodné jak se svítilnou, tak s uspořádáním balkonu a terasy. Vonné svíčky by měly být vybírány na terasu nebo balkon, svíčky s vůní pelargónie navíc odpuzují komáry a další nežádoucí hmyz. Menší lucerny a lucerny jsou skvělé pro zdobení stolů venku, kde jíme letní večerní jídla.
  • Lucerna styl . Nabídka luceren ve stacionárních a internetových obchodech je obrovská. Proto můžeme produkt snadno přizpůsobit stylu, ve kterém byl uspořádán náš balkon nebo terasa. Prodejní místa proto nabízejí lucerny v klasickém, moderním, provensálském, skandinávském, vintage, orientálním a rustikálním stylu.
  • Lucerna materiál . K dispozici jsou lucerny vyrobené z různých materiálů. Nejčastěji v obchodě najdete dřevěné a kovové lucerny a výrobky, které jsou výsledkem kombinace těchto dvou materiálů. Společným rysem všech luceren jsou skleněné stěny, které jsou plamenovým štítem od svíčky umístěné uvnitř. Najdeme také lucerny vyrobené výhradně ze skla.

>> Také si přečtěte: Zahradní osvětlení. Lucerny, lucerny nebo svícny? Nebo možná LED girlandy?

Dřevěné lucerny

Dřevěné lucerny mohou být vyrobeny ze dřeva získaného z různých druhů stromů, nativních i exotických (ty jsou odolnější vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám).
Dřevěné lucerny mohou mít jednoduchý geometrický tvar - nejlépe se hodí na balkon nebo terasu zařízenou v moderním stylu. Najdete zde také výrobky v orientálním stylu, zdobené složitými vzory a barevnými detaily. Dřevěná konstrukce luceren může mít zachovanou barvu dřeva (ty vypadají skvěle v bezprostřední blízkosti rostlin) nebo mohou být malovány v různých barvách, často pastelově. Bílé lucerny jsou velmi populární.

>> Také si přečtěte: Zahradní lampy pro balkon a terasu. Jak osvětlit balkon, terasu a její okolí

Dřevěné lucerny - módní dekorace balkonu, terasy a zahrady

Kovové lucerny

Mezi kovovými lucernami jsou velmi oblíbené malé skandinávské lucerny, ve kterých jsou umístěny malé svíčky (nejčastěji T-světla). V moderním uspořádání svítidla ve tvaru úzkého a vysokého kvádru vypadají skvěle, jejichž kovová konstrukce může být různě zbarvená (barva závisí buď na druhu použitého materiálu nebo na barvě, která byla natřena).

>> Čtěte také: Uspořádání terasy: venkovní osvětlení nebo jak osvětlit zahradu a terasu?

Skleněné lucerny

Všechny lucerny ze skla jsou skvělým způsobem, jak vytvořit kouzelnou atmosféru na balkoně, terase nebo zahradním koutku. Ty, které mají být umístěny na podlahu, by měly být dostatečně těžké, aby se nemohly pohybovat větrem. Avšak ty, které můžeme zavěsit na větve zahradních stromů, mohou být menší a lehčí.

Video: Módní zahradní lampy

Zahrada doma nebo dům na zahradě: v létě propojujeme prostory! GALERIE INSPIRACE

Zahradní osvětlení, terasa a balkon

Kategorie: