Vzorované marocké dlaždice se stále více objevují v moderních interiérech

Dnes plníme sny o cestování po celém světě - zveme vás na společný výlet různými zeměmi a kulturami. Na trase 8 zastávek a na každém shromažďujeme inspirace interiérového designu. Jste připraveni jít?

Maroko - arabská nádhera a ohnivé barvy

První zastávkou na naší trase je Maroko, které je dobrým úvodem do světa arabské kultury. V marockých interiérech potkáme barevnou krásu a odvahu v kombinaci vzorů. A na jaké barvy byste měli vsadit? Nabízíme tyto silné, výrazné: šafránová žlutá, oranžová, ohnivě červená, smaragdově zelená, safír a zlato. Nebojme se efektních abstraktních geometrických motivů. Slavné cementové dlaždice jsou spojeny s Marokem, které lze použít k pokrytí podlah a stěn - například nad kuchyňským pultem. A milovníci marocké kuchyně nemohou zapomenout na tażin. Prolamované lucerny a lucerny jsou perfektní jako praktické dekorace.

.. Objevte marocký styl! Nábytek, doplňky, barvy >>>

Keňa - teplé barvy s nádechem predace

Přesouváme se z Maroka na druhý konec temného kontinentu - do Keni. Toto je další velmi rozmanitá země. Najdeme exotické pláže, velké oblasti savany, barevné místní řemesla a výhledy na působivé vrcholy - včetně Kilimanjaro (nachází se v Tanzanii, na hranici s Keňou). A co stojí za inspiraci, pokud jde o styl keňských interiérů? Nejlepší je odkazovat na přírodní svět. Teplé barvy savany dodají interiéru pohodu. Za tímto účelem si můžete vybrat dravé akcenty, jako jsou skvrny divokých koček nebo černé a bílé pruhy jako zebra. Místní řemesla jsou zase krásné copánky a vícebarevné vzory - ideální pro milovníky etno stylu.

Indie - vzorovaná hostina pro smysly

Další zastávkou na naší trase je Indie, země, která je spojena s množstvím barev, vůní a hlubokého náboženství. Indická řemesla se vyznačují neobvyklým řemeslem. Nábytek je fantasticky vyřezávaný, všude se objevuje spousta barev a jsou zde mimořádné tkaniny. Indický design je také spousta odkazů na náboženství. Často se můžeme setkat s obrazem muže se čtyřmi pažemi a hlavou slona - je to hinduistické božstvo Ganéša, symbol štěstí a bohatství. A indické barvy? Setkáme se s růžovými, amarantovými, žlutými, safíry, tyrkysovými, fialovými … Kromě toho v pohádkových kombinacích.

.. Co odlišuje indický styl v interiérech? >>>

A co indický design, který stojí za představení do polských interiérů?

Indický nábytek a doplňky se hodí téměř do každého interiéru. Dají mu orientální vzhled a jedinečný charakter. Lidé, kteří ocení klasický dekor, mohou využít širokou škálu nábytku z růžového a mangového dřeva. Syrové, důstojné skříně a komody z růžového dřeva ladí s klasickými studovnami, ale také krásně prolínají interiéry s moderním charakterem. Na druhou stranu těm, kteří mají rádi minimalismus, lze doporučit nábytek vyrobený z mangového dřeva, který je velmi odolný vůči poškození a vlhkosti. Vintage styl, který je již nějakou dobu oblíbený, je také patrný v indickém designu, takže ti, kteří takové interiéry milují, si také něco najdou sami.

Rovněž stojí za pozornost věnovat se bohatě zdobenému, barevnému nábytku a indickým doplňkům domácnosti. Orientační poufy a barevné koberce, přehozy s etnickými vzory a ručně malované police a skříňky jsou mezi našimi zákazníky velmi oblíbené. Nábytek a doplňky z Indie jsou často jedinečnými řemeslnými výrobky a neexistují dvě identické kopie. V době, kdy se většina vybavení kupuje v populárních obchodních řetězcích a mnoho návrhů interiérů je inspirováno obrázky z katalogu, stojí za to obrátit se na výrobky s „duší“.

EtnoBazar.pl - web vytvořený z vášně cestování a fascinace krásnými předměty vyrobenými ručně řemeslníky z různých oblastí Země

Stínidlo krásné stropní lampy je vyrobeno z indického hedvábí

Japonsko - minimalismus a příroda

Opustíme indickou krásu a přesuneme se do země Třešňových květů. Japonci milují jednoduchost a minimalistický styl, ale v poněkud odlišném prostředí než západní. Lze to nazvat mírným minimalismem, pevně zakořeněným v přírodě. Máme tedy spoustu přírodních materiálů: dřevo, bambus, kámen. Japonsko je také zemí rituálů, jako je slavné vaření čaje. Z této vzdálené země si také můžeme vypůjčit chytré nápady pro aranžování menších bytů, stejně jako krásné lakovací dekorace. Kokeshi panenky budou skvělé jako suvenýry. Každá z nich symbolizuje jinou hodnotu (zdraví, štěstí, odvaha atd.). Pokud se chceme alespoň trochu přestěhovat do japonské zahrady, použijeme krásné téma třešňového květu.

Austrálie - lehký životní styl v rytmu přírody

Jdeme z jihu z Japonska na nejmenší na kontinentech a také do země - Austrálie. V posledních letech se považuje za jedno z nejlepších míst k životu. Půjčme si tedy něco od svých obyvatel. Australské interiéry jsou světlé, slunné, otevřené do okolí, neformálně zařízené, ale s dobrým vkusem. Kreslí trochu z viktoriánského stylu, ale také z tradičního domorodého umění nebo moderního stylu. Australskou chuť však lze popsat jako jednoduše bezplatnou. Důvodem je relativně krátká historie země. Australané se snaží rozvíjet svůj vlastní styl, přizpůsobený prostředí, krajině a způsobům trávení času. Můžete žertem říci, že jde o pláž, grilování a zábavu.

Příklad australského přístupu k interiéru - jasné barvy, spousta světla, otevřenost vůči životnímu prostředí

Mexiko - svátek barev a vzorů

Mexické interiéry mohou překvapit mnoho Evropanů. Silné barvy jsou nastaveny prakticky bez jakýchkoli omezení - Mexičané tak získají spoustu zábavy. To může vést k uměleckým nepokojům nebo, bohužel, kýčům. Zachovejme tedy moderování a nepřeneste vše do našich interiérů. Zvláště doporučujeme barevné experimenty, zajímavé vzory (hlavně pruhy), ve kterých můžete vidět dědictví i aztéků, stejně jako náboženské motivy. Koneckonců, Mexičané jsou považováni za jeden z nejvíce náboženských národů. Mexické lidové umění se zase zase podobá našemu rodákovi - dokonce Łowicze. Polské tradice tedy můžete zajímavým způsobem kombinovat s tradicemi ze vzdálené země.

.. Mexický styl v interiéru - tipy a fotky >>>

Vzorované umyvadlo v mexickém stylu

Brazílie - exotická rozmanitost

Brazílie je jednou z největších zemí na světě a zároveň velmi rozmanitá. Exotická džungle amazonské džungle, tradiční indické umění, africké vlivy, moderní klasika a … modernismus se mísí v designu. Koneckonců, slavný architekt Oscar Niemeyer byl brazilský. A co stojí za to převzít z této země? Především společenskost. Brazilci rádi chodí do ulic, často na ně kladou židle a dělají se svými sousedy dlouhé večeře. Stojí za to integrovat dům s okolím co nejlépe. Přidejte k tomu živé, ohnivé barvy, exotické motivy (banánové listy, palmy, příšery) a výrazné geometrické vzory přítomné v brazilském lidovém umění. Měli bychom si také pamatovat na četné odkazy na pláž a slunce, stejně jako na slavný karneval v Rio de Janeiro. A pro všechno nutně houpací síť nebo houpací křeslo!

.. Exotické motivy v interiérech - jak je představit? Tipy a obrázky >>>

.. Monstera v interiéru - jak ji pěkně integrovat do výzdoby? >>>

.. Módní dekorativní motiv: listy! Z dlaně na banánový strom >>>

Portugalsko - květiny, modrá a saudáda

Vracíme se z Evropy do Jižní Ameriky a do země, která měla velký dopad na kulturu Brazílie - do Portugalska. Je třeba připomenout, že Brazilci mluví portugalsky. Inspirovat nás může multikulturní Lisabon, Porto s krásnými mosty a portugalské ostrovy - souostroví Azory nebo Madeira. Za prvé, stojí za to se zajímat o azulejosové dlaždice, které najdete v Portugalsku téměř na každém kroku. Lesklé, okouzlující modré nebo kobaltové odstíny mají staletou tradici. Portugalci navíc milují květiny a věnce - všichni dychtivě pověsí doma i v sousedství. Milovníci mořského stylu mohou být inspirováni tzv Manuelinový styl, charakteristický pouze pro Portugalsko. Námořní motivy jsou kombinovány s gotikou a renesancí. Nakonec pojďme zahrnout fado, které osladí trochu smutku - konec konců cesta kolem světa končí. Portugalská „saudáda“ (směs nostalgie a radosti) to shrne nejlépe!

Apartmány z celého světa: FOTOGALERIE

Jak žijete v Moskvě, Aténách, New Yorku nebo Sao Paulu? Podívejte se na naše fotogalerie.

Moderní byt v Moskvě: interiér v šedé barvě

Elegantní byt se nachází na předměstí Atén

Projekt moderního bytu v São Paulo

Byt ve velkém městě: byt v New Yorku

Kategorie: