Rychlá proměna starých záclon? Udělejte si vzorovaný závěs! Malování vzorů na látku křídovou barvou je skvělý způsob, jak dosáhnout průměrné nebo nudné záclony. Jak změnit normální závěs? Podívejte se, jak jsme společně s Pomaluj Mebel Redesign & Vintage pomocí šablony, houby a křídy namalovali krásný vzor na povlečení [VIDEO].

Dvě sady záclon (vzorovaných a hladkých) na domácím „vybavení“ je druh standardu, který stojí za to procvičit. Hladká, jednobarevná opona odpovídá záclonám s motivem. Také tónuje vibrace eklektického uspořádání, které má spoustu doplňků a vzorů (dokonce i na čalouněný nábytek). Vzorovaný závěs je zase silným dekorativním prvkem. Funguje to dobře, když chceme do uspořádání představit odlišné téma, kterému podřizujeme další vnitřní prvky: textil, barvy, doplňky. Abychom se vyhnuli zbytečným výdajům, můžeme si vyrobit vzorovanou verzi opony v naší opona tandem sami. Stačí si vybrat odpoledne vzor, barvu křídy a knihu. Vzor malovaný křídovou barvou je neodolatelný, takže záclony lze normálně prát ve vlažné vodě jemným čisticím prostředkem. Záclonu vzoru lze také vyžehlit (na levé straně vzoru, aby byla zachována její trvanlivost). Kromě toho si budeme jisti, že samolepka na naší hladké zácloně zapadne do interiéru 100%!

Hladká opona vychází ze stínů: kdy malovat vzor?

Když se nudíme na hladké jednobarevné zácloně, postačí nám vzor a jedno odpoledne. Díky tomu může i obyčejná, nudná opona „vystoupit ze stínů“ a hrát hlavní housle v našem uspořádání! Malování vzorů ze šablony je skvělé řešení, když:

  • starý závoj se nudil,
  • cítíme, že nové plynulé opony postrádá její představivost,
  • potřebujeme změnu v uspořádání oken,
  • chceme novou clonu s minimálními náklady.

Obrazy na oponu: jak a co?

Kde začít malovat vzory na oponu?

KROK 1: Vyberte vzor

Nejprve potřebujete nápad na vzor. Stojí za to použít šablony pro malování dostupné na trhu (doporučujeme internetové obchody). Mohou být také později použity k výzdobě stěn a nábytku. Pokud zvolíme vzor záclony, pokuste se udělat docela otevřenou práci s velkými mezerami. Díky tomu bude látka záclony nabarvená barvou stále krásně uspořádaná.

KROK 2: Příprava materiálů

Naplánujte si odpoledne zdarma a připravte si následující materiály:

  • hladká opona (nejlépe již upravená a upravená do cílového okna),
  • dekorativní šablona s vybraným vzorem (zaměřili jsme se na skandinávskou vazbu nebo uspořádání klasů kukuřice, kterou jsme nazvali „Ianské obiloviny“),
  • křídová barva ve vybrané barvě (nejmenší plechovka barvy stačí na malování záclon),
  • houba (pro nanášení barvy lepením),
  • talíř (pro smíchání barvy s vodou - barva se stane průhlednější a vylepší vzhled záclony),
  • malování pásky a fólie k ochraně povrchu, na kterém budeme malovat).

DŮLEŽITÉ : Malování křídou se nehádá! Proto pečlivě zajistěte místo, kde budete nanášet barvy na látku záclon a připravte si pracovní oděvy. Také se snažte být při nanášení barvy na clonu pomocí houby důkladní - náplasti nejsou možné.

KROK 3: Malování vzoru

Připravte si místo, kde budete malovat vzor na záclonu. Podlaha bude pro to nejlepší. Tkaninu rovnoměrně rozložíte a během malování se nepohybujete - zajistí to rovnoměrné zaschnutí barvy, aniž by byl dotčen vzor. Natřete fólii a připevněte ji páskou k zemi. Před použitím šablony (má specifické rozměry) přesně změřte místo, kde chcete duplikovat vzor na zácloně: změřte stejné okraje na obou stranách záclony a vycentrujte rozložení vzoru. Přilepte šablonu k tkanině pomocí pásky. Nalijte malé množství barvy na talířek . Můžete ji jemně promíchat s vodou, abyste usnadnili nanášení barvy na látku. Díky zředěné konzistenci bude aplikovaný vzor mírně průhledný. Díky tenčí vrstvě barvy bude látka s malovaným vzorem vypadat hezčí. Naneste malé množství barvy na houbu a jemně otiskněte barvu na látku přes šablonu (lepení). Nezapomeňte pevně stisknout šablonu na okraji vzoru. Čím méně barvy aplikujeme na houbu, tím snazší bude pro nás kontrola přesnosti vzoru na zácloně. Počkejte, až barva mírně zaschne a odloupněte šablonu ze závěsu. Potom šablonu přilepte na další místo záclony (pečlivě zkontrolujte vzájemné vzdálenosti vzoru od sebe) a opakujte kroky. Doplňte oponu jediným vzorem pro estetický vzhled opakujícího se motivu. Nyní jen počkejte, až barva důkladně zaschne. Závěs lze lehce žehlit a je připraven zavěsit. Blahopřejeme! Právě jste vytvořili svůj vlastní vzorovaný závěs!

Viz také: Dekorativní šablona. Jak namalovat vzor na zeď? [VIDEO]

Malování na látku: diamanty krok za krokem

Přeneseme grafiku na látku: KROK ZA KROKEM

Kategorie: