Jehličnany jsou snadno vybrány jako rostliny pro balkon. Navrhujeme, které jehličnany zasadit do nádob a květináčů a které druhy jsou pro balkon nejvhodnější. Je třeba si uvědomit, že jehličnany na balkóně zůstávají zelené po celý rok a mají nízké požadavky, což hovoří pouze ve jejich prospěch!

Jehličnany v květináčích nebo nádobách stále častěji hostují naše balkony jako pozadí pro květiny nebo nezávislé kompozice. A to není překvapivé, protože jehličnany jsou velmi atraktivní a výběr druhů a odrůd je velmi velký. Navrhujeme, které jehličnany na balkon stojí za to si vybrat a jak se o ně starat.

Jehličnany na balkóně: výběr jehličnanů

Na rozdíl od velkých prostor kolem domů, kde pěstujeme malé i velké jehličnany, by měl být balkon omezen na trpasličí nebo pomalu rostoucí jehličnany. Představujeme několik odrůd jednotlivých jehličnatých druhů, které lze vysadit na balkon.

Jehličnany na balkóně: tisy

Začněme tisy, které mají velmi atraktivní tmavě zelené jehlice, rostou pomalu a dobře snášejí formaci, takže můžeme získat krásnou sochu. Na balkóně vypadá odrůda „Wojtek“ se sloupcovitým tvarem pěkně.

Jehličnany na balkóně: jalovce

Mezi bohatou nabídkou jalovců, kteří si určitě vyberou jehličnany na balkoně, stojí za to věnovat pozornost čínskému jalovci, odrůdě „Plumosa aurea“. Má huňatý zvyk a pěknou zlatožlutou barvu. Měřítko "Blue Spider" vyplňuje hrnce výhonky pokrytými stříbrnými jehlami. Zajímavé sférické jalovce, které jsou vhodné jako balkónové rostliny, jsou modro-modrá „modrá hvězda“ a ocelově zelený jalovec „Anna Maria“. Plíživé odrůdy jalovců, které mohou zdobit také balkon, zahrnují světle zelený „princ z Walesu“ a tmavě zelený „zelený koberec“.

Jehličnany na balkóně: borovice, smrky, thuja

Mezi horskými borovicemi rozlišujeme kulovitou odrůdu „Pug“ a hustou „Humpy“. Smrky zdobící balkón jsou obvykle trpasličí formy, např. Kulovité „Alberta Globe“ nebo „Glauca Globosa“. Z mlácení na balkon jsou často vybírány sloupcové nátěry „Smaragd“, sférický „Golden Globe“ a thuja „Aurea Nana“.

Rostliny na balkon a terasu zdobené ve francouzském stylu

Jak pěstovat jehličnany na balkóně?

Jehličnany na balkoně jsou ozdobné po celý rok a jejich péče není obtížná. Jehličnany v květináčích zpravidla nepotřebují příliš mnoho vody, zejména pokud rostou ve velkých nádobách, pokud nepřijde teplo. Při pěstování jehličnanů v nádobách na balkoně se ujistěte, že půda je vždy mírně vlhká. Jsme osvobozeni od zalévání jehličnanů, když teploty klesnou pod 0 ° C. Ihličnany jehličnany na jaře na jaře s hnojivy s pomalým uvolňováním nebo tradičními směsmi - třikrát (v březnu, květnu a červenci), zalévání pod rostlinou nebo zalévání.

Bojujeme s nezvanými hosty, jako jsou mšice, roztoči nebo červí červi, když je vidíme na jehličnanech, pomocí vhodných prostředků, nejlépe přírodních. S výskytem plísňových chorob na jehličnanech - např. Plísní, plísní, rezech - můžeme odstranit infikované výhonky nebo aplikovat postřik, který inhibuje vývoj nemoci. Nezapomeňte na odstranění plevelů z květináčů a nádob, ve kterých pěstujeme jehličnany na balkóně. Pokud chceme, aby jehličnatá rostlina pěkně zhoustla na balkóně, měla by být ořezána.

Jehličnany v květináčích: jak je uložit v zimě?

Jehličnany rostoucí v květináčích na balkóně jsou citlivější na mráz. Proto by kontejnery s jehličnany na zimu měly být řádně zajištěny. Na podzim je pokrýváme izolačním materiálem, např. Polystyrenem, agrotextilií, slámou. Hrnce s jehličnany na balkóně před zimou mohou být uloženy do větších nádob a prostor se vyplní listy, jemnou kůrou nebo těsně spolu a zabalí se netkanou agrotextilií nebo slaměnou rohoží. Když teploty klesnou pod -15 ° C a vítr, větve jehličnanů jsou také pokryty dodanými materiály. Nezapomeňte zalévat jehličnany na balkóně po celou sezónu, aby nedošlo k vysušení rostliny, která minimálně, ale voda se přes zelené jehličky promění.

Jehličnany a další rostliny na balkóně: inspirace

Pokud hledáte nápad, jak zařídit malý balkon v bloku, použijte naše rady! V galeriích najdete různá uspořádání balkonů.

Květiny na balkóně

Růže na balkóně a terase

Okrasné keře pro pěstování v nádobách na balkonech a terasách

Kategorie: