Společnosti, které vyrábějí klimatizační jednotky pro vlastní montáž, obvykle ke svým výrobkům připojí film DVD, který krok za krokem diskutuje a uvádí, jak nainstalovat klimatizační zařízení.

Domácí klimatizace se připojila ke skupině zařízení, ve kterých vybavujeme byty. Klimatizace v domě nemusí být ozdobou interiéru, ale může být odpuštěno, zejména v horkém létě. Zkontrolujte, zda je výhodné instalovat klimatizaci do domu a jak funguje klimatizace.

klimatizace u vás doma smysl? Vyplatí se investovat do zařízení? Ano, domácí klimatizace vám umožní pohodlně prožít léto, užívat si jeho kouzla a nezlobit se na teplo. Příroda nemůže být změněna, naše nálada - ano. V bytě se stále častěji objevuje klimatizace. Jaký typ klimatizace bude fungovat v panelovém domě? Stojí to za to? Jak funguje split split klimatizace? Přečtěte si našeho průvodce, na tyto otázky odpovíme níže.

Proč potřebujeme klimatizaci doma?

Když se v létě velmi zahřeje, zhoršuje se naše pohoda. V bytě v panelovém domě je často velmi dusno. Vysoká teplota je problematická nejen během dne, ale i v noci. V takových podmínkách málokdo spí klidně. Na naši pohodu nemá vliv pouze teplota. Je také určeno obsahem vlhkosti ve vzduchu. Nápravou těchto nemocí je klimatizace, která nejen odstraní přebytečné teplo z místnosti, ale také sníží vlhkost vzduchu, díky čemuž se naše pohodlí života výrazně zlepší.

Instalace klimatizace v domě - kterou si vybrat?

Máme na výběr mnoho typů domácí klimatizace . Moderní a plně automatizované klimatizace nebo jednoduché klimatizace. Pevné nebo přenosné klimatizace. Dražší a levnější. Výběr je opravdu velký a závisí na našich očekáváních pro pohodlí, které chceme získat, a na částce, kterou jsme připraveni utratit za nákup klimatizace. Nejjednodušší a nejlevnější zařízení chladí vzduch v místnosti a snižováním teploty snižují jeho vlhkost.

Dražší zařízení dokážou nejen chladit, ale také zahřívat, což je užitečné během přechodných období - umožňuje snadno zahřívat interiér, aniž byste museli provozovat ústřední topení. Nejmodernější a nejlépe vybavené klimatizace mohou chladit, ohřívat a - díky vestavěnému zvlhčovači - také regulovat relativní vlhkost. Tato zařízení jsou vyráběna v monoblokových a rozdělených verzích. V prvním případě jsou všechny součásti potřebné pro práci umístěny ve společném krytu, rozdělené části sestávají ze dvou samostatných, ale vzájemně spojených prvků

Klimatizace jako obrázek, zavěšená na zdi v jídelně.

Jak funguje splitová klimatizace

Rozdělené klimatizace jsou populárnější než monoblokové. Obvykle na stěně budovy visí část zařízení obsahující hlasitě pracující prvky - tzv. Venkovní jednotka, a uvnitř tvoří druhou část - tzv. Vnitřní jednotka. Vnitřní jednotka ochlazuje vzduch v bytě a venkovní jednotka odvádí teplo mimo budovu. Oba jsou vzájemně spojeny tenkými měděnými trubkami. Přenosné splitové klimatizační jednotky: jejich výhodou je možnost chlazení různých místností jedním zařízením. Žádný prvek není trvale připevněn, díky čemuž lze celou sadu volně pohybovat. Bohužel takový klimatizaci lze použít pouze v pokojích s balkonem nebo terasou. Chladicí kapacita splitového klimatizačního zařízení je menší než u stacionárních spotřebičů a jeho provoz je doprovázen větším hlukem.

Výhody a nevýhody klimatizace pokoje

V závislosti na konstrukci a umístění vnitřní jednotky ve skupině split klimatizačních jednotek můžete stále rozlišovat podskupiny. Stacionární splitové klimatizace jsou nejoblíbenější. V bytech se nejčastěji používají nástěnné klimatizace. Jsou namontovány na zdi pod stropem. Protože chladicí kapacita většiny z nich je malá, jsou určeny pro byty v bloku. Výhodou těchto klimatizačních zařízení je estetický vzhled a relativně malé rozměry. Alternativou jsou podlahové a stropní klimatizace. Lze je namontovat jak pod strop, tak pod podlahu pod oknem.

Každý způsob montáže má své výhody. Klimatizace namontovaná pod stropem účinně mísí chlazený vzduch s teplým z místnosti, díky čemuž se necítí dobře. Chladný proud je rovnoměrně rozložen po stropu, nejprve, jako by k němu byl přilepen, a teprve poté začne jemně padat, rozptylovat se a míchat s horkem. Protože jsou tyto typy klimatizací navrženy pro větší interiéry, vyfukují poměrně velký proud studeného vzduchu. Dobré smíchání s horkým je proto velmi důležité, protože zabraňuje negativním účinkům chlazení. Tento typ klimatizace umístěný pod radiátorem zase zablokuje tok horkého vzduchu z vně budovy. Radiátory namontované pod oknem fungují na podobném principu.

Jednodušší? Levnější? Začněte tím, že čistíte a zvlhčujete vzduch!

.. Inteligentní čističe vzduchu a zvlhčovače vzduchu. Objevte populární modely >>

Někteří výrobci nabízejí klimatizační zařízení, které lze namontovat pouze na podlahu nebo strop, ale v případě potřeby najdete klimatizační zařízení pro instalaci méně obvyklým způsobem, například ve svislé poloze v rohu nebo na zdi. V interiéru se zavěšeným stropem můžete namontovat kazetovou nebo potrubní klimatizaci. Nezabírá prostor v místnosti a nenarušuje uspořádání interiéru. Další výhodou kazetových klimatizačních zařízení je možnost foukání vzduchu v jednom, dvou, třech nebo čtyřech směrech.

Kategorie: