Reproduktory Beolab 50 zakončené mosazou - elegantní a dekorativní nabídka od Bang & Olufsen, dánského zvukového specialisty. Součástí uspořádání je také televizor Beovision Eclipse s mosazným panelem

Tenké televizory nejsou schopny nabídnout odpovídající kvalitu zvuku, mnohem méně prostorového zvuku. Každý, kdo se o to stará, by proto měl zvážit nákup dalších reproduktorů pro televizor. Doporučujeme, co si vybrat, jak připojit reproduktory k televizi a zda je skutečně potřebujeme.

Proč kupovat televizní reproduktory?

Reproduktory v televizi mají obvykle výkon 20 až 60 W. Jedná se o relativně málo, jsou malé a technologicky není možné získat z nich atraktivní kvalitu zvuku. Zejména to, že filmy a seriály se většinou vyrábějí z hlediska prostorového zvuku, tj. Pro systémy v kinech a domácím kině, ve kterých najdeme konfiguraci reproduktorů 5.1. Stále více se také jedná o normu 5.1.2 nebo 5.1.4 pro moderní systémy Dolby Atmos a DTS: X, ve kterých má zvuk skutečně obklopovat nás ze všech stran a být co nejrealističtější. To je důvod, proč stojí za to přemýšlet o dalších reproduktorech pro televizi, aby se tento účinek dosáhl. To však dává smysl pouze tehdy, chcete-li opravdu sledovat filmy a seriály a věnovat pozornost kvalitě zvuku. Musíte také počítat s tím, že taková sada bude stát od několika do několika tisíc. Nákup slabého vybavení je, hovorově řečeno, peníze hozené do kanalizace. Pojďme tedy na nákup pečlivě promyslet, takže jej později nebudete litovat.

Další reproduktory pro 5.1 TV nebo zvukový panel?

Pokud jste se rozhodli koupit reproduktory TV, měli byste přemýšlet o tom, jaké reproduktory by měly být: stereo systém, skutečný systém domácího kina nebo možná soundbar? Druhá možnost se jeví jako dobrý kompromis mezi špatným zvukem televizoru a pokročilým zvukovým systémem. Zvukové panely se snadno používají, nezabírají mnoho místa a nabízejí mnohem lepší zvuk než televizor. Na dobrou zvukovou lištu by mělo být přiděleno 2 000 000 PLN. Mezi přední výrobce patří Yamaha, Samsung, LG, Sony, JBL, Polk a Denon.

Stereo sestavy jsou dobrou volbou pro lidi, kteří rádi občas poslouchají hudbu a sledují filmy. K televizoru lze snadno připojit sadu reproduktorů 2, 1 nebo 2, 0 a vychutnat si lepší zvuk TV vedle poslechu vinylů nebo CD nebo streamovacích služeb. 5.1 systémy však budou nejlepší volbou a dnes stojí za zvážení systémy 5.1.2, 5.1.4 nebo ještě pokročilejší konfigurace v závislosti na podmínkách v místnosti a - bohužel - možnostech našeho rozpočtu.

Jak vybrat 5.1 reproduktory pro TV? Na co je třeba pamatovat?

Volba reproduktorů a jejich instalace může být provedena sami. Nicméně ve fázi aranžování bytu nebo rekonstrukce, když sníme o esteticky vypadajícím obývacím pokoji, stojí za to jít na odborníky. Jedná se o specializované obchody nebo společnosti zabývající se profesionální instalací systémů domácího kina. Poradí nám při výběru reproduktorů pro velikost místnosti nebo náš oblíbený zvuk. Stále více reproduktorů je také připraveno k zabudování do sádrokartonu, což vám určitě umožní získat ještě lepší výsledky v souvislosti s uspořádáním prostorového uspořádání. Takoví řečníci jsou prakticky neviditelní a jsou stejně dobří jako stacionární.

Nejprve nezapomeňte vybrat celou sadu reproduktorů. Zahrnuje přední reproduktory (levý, pravý a středový), dva zadní reproduktory, efektové reproduktory (až do Dolby Atmos / DTS: X) a subwoofer, tj. Subwoofer. Za tímto účelem byste měli zvolit vhodný přijímač (zesilovač), který bude tento zvuk zpracovávat a bude odpovědný za ovládání reproduktorů. Zde připojujeme reproduktory a přijímač připojíme k televizoru pomocí kabelu HDMI. Základní sada sloupců plus přijímač stojí asi 3 000 PLN. Za 10 tisíc zlotých koupíme sadu, která úspěšně zveřejní velkou místnost v domě nebo bytě. Neexistuje však žádný horní cenový limit, protože sady zvukových zařízení mohou být opravdu drahé. Částky se zvyšují efektním designem.

TV reproduktory a správný zdroj zvuku

Televizní reproduktory mohou z kina vytvořit doma jedinečnou atmosféru. Bohužel dobrý audio set stojí nejméně několik tisíc zlotých. Kromě toho ovlivňují uspořádání další zařízení - je třeba je zručně a esteticky zahrnout. V bytech byste měli uvažovat o koupi pouze zvukové lišty, zejména pokud díky sousedům nebudeme moci plně využít potenciál domácího kina. Především si však pamatujte, že se počítá nejen vybavení, ale také jeho zdroj. Tyto televizní reproduktory potřebují filmy na discích Blu-ray, UHD Blu-ray 4K nebo ze streamovacích služeb, jako jsou Netflix nebo Amazon Video Prime. Na většině televizních kanálů je zvuk poněkud nekvalitní, i když stále častěji, vedle verze s lektorem, můžeme také zvolit originální stopu Dolby Digital s polskými titulky.

Obývací pokoj blíže k přírodě

Regály v obývacím pokoji

Multifunkční salon

Kategorie: