Představivost dítěte by měla být stimulována, ale nevyžaduje přílišnou realitu. Často provizorní řešení, jako je kartonová loď, budou fungovat perfektně. Vytváření prostoru pro epická dobrodružství nevyžaduje epickou hybnost.

Potřeba dětí pro zábavu, objevování a objevování je prakticky neomezená. Nelze omezit jen na časté návštěvy hřiště. Proč nevytvořit podobný prostor v dětském pokoji? Domácí hřiště nejen uspokojuje potřeby dítěte, ale také podporuje rozvoj jeho motorických schopností.

Proč se vyplatí uspořádat hřiště doma?

Venkovní návštěvy samozřejmě nemohou nahradit. Šílenství na veřejných hřištích je v životě malého člověka nutností. Nejen kvůli čerstvému vzduchu. Hřiště je místem, kde se můžete spojit a vyzkoušet si ve všech možných společenských situacích.

To však nic nemění na skutečnosti, že dítě tráví velkou část dne doma. Dům, i když se jedná o místo, kde se lze naučit jiný druh dovedností a odpočinku, nezmizí nutnost lezení, skákání, lezení a podobně.

Nebojte se, že domácí hřiště bude pro dítě rozptylováním, že se nebude moci starat o své povinnosti. Naopak, díky němu jsme v dítěti schopni vybudovat ještě lepší vztahy s jeho pokojem.

Houpačku pneumatik spojenou hlavně s venkovní zábavou lze úspěšně použít uvnitř. Musíme se jen ujistit, že to stav našeho stropu umožňuje a zajistit pevné upevnění, nejlépe pomocí chemických hmoždinek.

Momenty šílenství - chvíle klidu

Bezpečný prostor pro domácí šílenství není jen ve prospěch malých lidí. Vytváření prostoru pro dítě, kde se může o sebe postarat sám, splnění jeho různých potřeb, včetně potřeby pohybu, je dát mu dlouhé chvíle klidu.

Kromě toho tento typ nezávislého trávení času poskytuje dítěti úžasné možnosti rozvoje. Schopnost stanovit úkoly pro sebe a jejich implementaci, nezávislé hodnocení vlastních úspěchů a schopností - to je stěží tip výhod, které vyplývají z takové osamělé zábavy.

Pokud je to hrací prostor pro více než jedno dítě - tím lépe! Samozřejmě to bude pravděpodobně zahrnovat konflikty. Nemůžeme však dítěti poskytnout o konfliktech nic lepšího, než se naučit, jak je včas vyřešit. A pokud se vám podaří přinést pořádek ke hře - ještě více míru pro pečovatele.

Jediné, co musíte udělat, je podívat se na chvíli pryč a vaše dítě už leze na strom a doma chtivě na horní příborník? Vytvořte bezpečný prostor pro lezení.

Modřiny, odřeniny, pláč a bolest

Neexistuje žádný jiný způsob, jak se naučit dobré posouzení vašich vlastních schopností. Musíte mnohokrát selhat. Totéž platí pro koordinaci, hodnocení vzdálenosti a všechny další věci, které se lze naučit na hřišti.

Když plánujete herní prostor pro dítě doma, udělejme ho tak bezpečným, jak je to nutné a ne tak bezpečným, jak je to možné. Postavíme lezecký traverz tak, aby se horolezec neublížil a ne tak, aby nedostal modřinu.

Domácí hřiště je místem, kde se můžete naučit zdravou odvahu. Není to způsobeno touhou zapůsobit, ale pouze přirozenou potřebou novosti a zvědavosti o vašem vlastním těle. Stojí za to i několik stovek škrábanců.

Hrací zařízení nemusí vyžadovat další místo.

Lezecká stěna v domě

Spojujeme lezeckou stěnu a skluzavku s velkým venkovním vybavením. Tato dvě zařízení jsou také správně spojena s velkým adrenalinem. Naštěstí se taková zábava dá také na domácí hřiště.

Mnoho společností se účastní montáže malých horolezeckých stěn v domácnostech. Můžeme se také pokusit vyrobit takovou zeď sami. Musíme však věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti. Na internetu můžeme snadno najít mnoho rad, jak postavit zeď sami.

Pokud se bojíme, aby naše dítě mohlo stoupat příliš vysoko, nainstalujte vodorovné silnice, tzv. Traverzy, na kterých je zábava stejně velká, a pád z nich méně bolestivý. Bez ohledu na trasu se však postaráme o běžnou nebo profesionální matraci, která se nazývá nárazová podložka.

Překližka v přirozené barvě je univerzální materiál pro použití při stavbě domácího hřiště.

Vklouzněte do domu

Mezipatro postel bude perfektním místem. Začněte den rychlým a šťastným setkáním? Každé dítě se bude cítit jako hrdina oblíbené knihy!

Pokud plánujeme významnou renovaci nebo pouze domluvíme dům a navíc máme k dispozici více než jedno patro, zamysleme se nad skluzavkou rovnoběžnou s schodištěm. Jak spořič času! Kolik zábavy v obvyklé činnosti!

Úkryt, základna a jeskyně

Při hře nás přirozeně přitahují místa odloučení, tichá a nějak tajemná. Každé venkovní hřiště je také vybaveno tímto typem domu, ale obvykle je plné dalších dětí, které se snaží dostat na skluzavku. Doma může mít takový prostor jinou funkci.

Tichý soukromý prostor uvnitř místnosti je věda nudné soukromé sféry, zaměření a úcta k tajemství. Vyrobíme-li to z neutrálních materiálů, ve fantazii dítěte se snadno přemění v hrad, přístřeší, vesmírnou základnu a kdo ví, co jiného!

Dům pro děti. Nápady na chatu v dětském pokoji

Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Dětský pokoj

Autor: zawicka_id

Kategorie: