Máte rádi ručně vyráběné ozdoby? Nic těžkého! Ukazujeme, jak vyrábět velikonoční dekorace z plsti. Barevné plstěné ptáky budou okouzlující ozdobou nejen na Velikonoce, ale i na jaře. Přečtěte si našeho průvodce a podívejte se na video s pokyny krok za krokem.

Ručně vyráběné velikonoční dekorace jsou nejlepším způsobem, jak si užít jedinečný dekor - bez masově vyráběných drobností. Pokud hledáte inspiraci, přemýšlejte o výrobě velikonočních dekorací z plsti, která je vždy módní a plastová. Můžete si koupit větší kousky látky nebo použít zbytečné předměty z plsti.

Doporučujeme vyrábět barevné ptáky z plsti - roztomilé velikonoční dekorace pro děti i dospělé. Takové velikonoční dekorace z plsti mohou být bezpečně použity jako závěsná ozdoba v okně, umístěné na stole, připevněné k velikonoční pokrývce hlavy nebo k velikonoční květinové kompozici. Po Vánocích lze plstěný pták použít jako pěknou hračku pro děti.

Velikonoční dekorace: co budete potřebovat?

K výrobě velikonočních ozdob z flic potřebujeme takové věci jako:

  • materiál, tj. plst v různých barvách (hlavně žlutá);
  • plstěný provázek nebo stuha;
  • nůžky;
  • rychle schnoucí lepidlo;
  • perličky;
  • bavlna;
  • pastelka.

Jak vyrobit velikonoční dekorace z plsti krok za krokem?

Nakreslíme ptačí šablonu na kousek plsti v barvě dle našeho výběru (nejlepší cílová barva ve velikonočním tématu - žlutá). Okraje řezaného ptáka namazáme rychleschnoucím lepidlem. Uvnitř jsme vložili malé množství bavlněné vlny. Připravujeme dvojitá křídla, řapík, zobák, oči - nejlépe pokud mají jinou barvu. Lepíme také další dekorativní prvky, podle uvážení a nápadu. Může to být například například barevná čára, která oživí celek. Nakonec připojíme přívěsek ze stuhy nebo provázku. Plstěný barevný pták zdobený kreativními doplňky bude velkým jarním přízvukem nejen na velikonoční stůl.

Ozdoby a dekorace z plsti: galerie inspirace

Kaktus vyrobený z plsti: rostliny v bytě odolné vůči svátkům!

Řemesla: plstěné doplňky. Galerie plstění

Kategorie: