Holly Lueders a Venetia Sacret Young proměnily italský klášter ze 16. století v elegantní sídlo. Nemovitost ležící na pozemku o rozloze 10,5 ha byla dlouhá léta opuštěná a chátrala. Od zakoupení tímto duem matka-dcera v roce 2006 získala nový život

Lueders a Sacret Young strávili tři roky hledáním domu v Itálii, který by si koupili, než se stali majiteli tohoto kláštera. Když v roce 2016 navštívili Toskánsko a vydali se do Pitigliana budovu prohlédnout, okamžitě viděli její potenciál.

- Pořád tam bylo cítit kouzlo toho místa. Nikdy předtím nebyl renovován ani renovován, řekla Holly Lueders v rozhovoru pro Insider.

Brzy začali objevovat jeho příběh. Ukázalo se, že klášter byl postaven podle návrhu renesančního architekta Antonia de Sangallo mladšího, který žil na přelomu 15. a 16. století. stavba baziliky sv. Petr. Umělec je uznáván jako jeden z nejvlivnějších architektů své doby!

Matka s dcerou se rozhodly zjistit trochu více o historii budovy, kterou koupily. V archivu galerie Uffizi ve Florencii se jim dokonce podařilo najít Sangallovy kresby kláštera.

Zjistili, že klášter byl postaven v roce 1522 a františkáni v něm žili až do roku 1910. V roce 1911 udeřil do blízkého kostela blesk a způsobil požár. Oheň se přesunul do kláštera a způsobil velké škody.Po desetiletí stála budova opuštěná a zapomenutá.

Byl zrekonstruován téměř o 100 let později. Matka s dcerou chtěly udělat co nejméně změn, protože chtěly zachovat magickou vážnost tohoto místa. Rekonstrukce objektu trvala celých 10 let, což bylo spojeno například s italskou byrokracií a získáním spousty souhlasů a povolení k rekonstrukci tak staré a historické budovy.

Úroveň papírování překvapila i nové majitele kláštera, kteří přiznali, že vše vyřídit a dokončit rekonstrukci zabralo spoustu času a trpělivosti.

Nečekali však se založenýma rukama, a když se práce nedaly pokračovat uvnitř, vyrazily ven a vytvořily divokou, romantickou zahradu, kterou mohli budoucí obyvatelé domu obdivovat přes velká okna.

Dům s 10 ložnicemi, 8 koupelnami a 18metrovým bazénem byl dnes kompletně zrekonstruován a byl nabídnut k prodeji za 5 milionů dolarů, což je více než 20 milionů PLN. Jak již bylo zmíněno, nachází se na 10,5 ha pozemku. Polovinu území pokrývají lesy. Jednou z nejzajímavějších částí kláštera je jídelna, umístěná dvě patra pod zemí, kde mniši skladovali víno.

Čtěte také:

  • V kostele v Krakově bude postaven bar. Obyvatelé pobouřeni, ale na západě je to norma
  • Kdysi tu byl klášter, nyní luxusní byt. Majitel za ně zaplatil 15 milionů PLN
  • V těchto kostelech se už lidé nemodlí. Vyrobeno do fantastických hotelů

Zdroj: insider.com

Kategorie: