Přemýšlíte, jak vyrobit svíčku? Na rozdíl od vzhledu to není těžké! Stojí za to věnovat trochu času výrobě krásných vonných svíček. Tím spíše, že ve světle svíček jsou interiéry ještě krásnější. Představujeme barevné, aromatické a vonné svíčky, vyrobené jednoduchým způsobem. Zveme vás, abyste si s námi pohráli v domácí výrobě dekorativních svíček.

Dekorativní svíčky si můžete vyrobit svépomocí. Vše, co potřebujete, je pár produktů a trochu volného času.

Jak vyrobit svíčku?

Na výrobu vonných svíček budete potřebovat provázkové knoty a správné množství stearinu roztaveného ze starých svíček (hotový stearin se prodává pouze v 80kilogramovém balení).V hrnci nastaveném na mírný oheň rozpusťte kousky svíček, pamatujte, že nemíchejte různé barvy, protože roztavená hmota bude mít nezajímavý odstín. Pokud tedy chceme získat červenou barvu, měli bychom volit svíčky této barvy. Do stearinu se nepřidávají žádná barviva, protože se neslučuje s žádnými barvami. Jakmile máme tekutou hmotu, zbývá vybrat druh a tvar formiček, které jí budeme plnit.

Nenechte si ujít: 5 vůní, které vám pomohou lépe spát!>>>

Vonné svíčky - vonící citronem a pomerančem

Teplý oranžový a žlutý stearin nalijte do plastových kulatých nádob. Do hmoty namáčíme ozdobně nakrájenou kůru z pomeranče a citronu, a až začne tuhnout, položíme doprostřed knot. Místo peelingu můžete použít i esenciální oleje. Když svíčky ztvrdnou. vyndáme je z kontejnerů.

Viz také:

Jak si vyrobit vlastní osvěžovač vzduchu>>>

Jak se zbavit zápachu cigaretového kouře v bytě>>>

Jak vyrobit svíčku v maniokovém obalu?

Do misky dáme malý kopeček pohanky, uprostřed kterého vytvoříme prohlubeň. Plníme je teplým stearinem, pomalu a opatrně, dbáme na to, aby dovnitř nespadla zrnka krup. Po asi tuctu minut knot potopíme, a když hmota dobře ztuhne, vyndáme připravenou svíčku, efektně posypanou krupicí.

Vonné svíčky s přídavkem karafiátů

Malé svíčky můžeme vyrobit nalitím rozpuštěného stearinu do kulatých formiček na led. V každém z kotoučů ponoříme několik sušených hřebíčků a poté malý knot. Takto vylepšené, voňavé minisvíčky lze umístit do skleněné misky nebo barevných střívek.

Jak vyrobit svíčku: duha ve sklenici a barevné kachny

Abyste vytvořili vícebarevné svíčky, musíte si předem připravit stearin v několika různých odstínech.Do skleněného obalu nalijte centimetrovou vrstvu jedné barvy a umístěte dlouhý knot. Když dno vychladne, naplňte misku hmotou jiné barvy. Vznikne tak velkolepá svíčka s barevnými pruhy.

Miniaturní svíčky v podobě zvířátek osloví především děti. Každý z nich děláme stejně. Různobarevný stearin nalijeme do plastových formiček a po částečném vychladnutí položíme doprostřed knot. Starší děti si mohou vyrobit vlastní svíčky, stačí jim asistovat při nalévání horkého stearinu.

Svíčky a další - nápady na voňavé dekorace

Vonné dekorace do interiéru si můžete poskládat sami - např. potpourri. Můžete je vyrobit z koření, například skořice, hřebíčku a sušených květin. Jako dekorace interiéru poslouží lucerny a vonné svíčky. Dekorativní, voňavé lucerny na svíčky lze vyrobit i ručně. Stačí například naplnit skleněné kelímky kávovými zrny a umístit do nich aromatické svíčky.Vyrobte si dekorativní a voňavé vůně v sáčcích, které můžete zavěsit do předsíně, koupelny nebo šatny. Ušijte si plátěné pytlíčky sami nebo si kupte hotové, naplňte je sušenými květy a namočte je aromatickým olejem a neztratí pak příliš rychle svou vůni.

Kategorie: