Příklad dobré organizace, pokud jde o skladování hraček v dětském pokoji

Zajímá vás, jak ukládat hračky do dětského pokoje? Když vybavíme dětský pokoj úložnými doplňky, bude pro dítě snazší třídit hračky, které mu patří. Poradíme vám, jaká řešení by měla být použita v dětském pokoji.

Jak ukládat hračky? Základní prvky zařízení

Při zajišťování dětského pokoje bychom se měli řídit funkčností jednotlivých zařízení. V dětském pokoji je postel, posuvná skříň pro uložení dětského oblečení, psací stůl a pohodlná židle. Při jejich výběru si pamatujte, že jsou vybaveny nejrůznějšími vymoženostmi - skříň by měla mít tyč pro zavěšení oblečení, četné police a výsuvné koše. Bylo by dobré, kdyby postel obsahovala také nádobu na lůžkoviny nebo zásuvky. Nábytek, který je základním vybavením dětského pokoje, často nestačí k udržení pořádku, zejména pokud jde o různé doplňky a hračky pro děti. Stojí za to postarat se o další úložné systémy, které umožní přinést objednávku do dětského pokoje.

Kam ukládat dětské hračky? Průhledné boxy a … květináče

Praktickým řešením je nákup průhledných úložných boxů, díky nimž bude dítě vždy vidět, co v nich je. Pokud na ně navíc nalepíme nálepku (např. Autíčko na krabici, ve které hodláme ukládat malá autíčka), nebude batole už mít pochybnosti o tom, kde hledat své oblíbené hračky. Podobný postup lze použít pro bloky nebo panenky.

Estetickým řešením, často oceněným rodiči bloggerů, je ukládání hraček pro děti do košů vyrobených z přírodních materiálů, např. Mořských řas, které se běžně používají jako pokrývky květináčů ve skandinávských uspořádáních. Koše jsou lehké a snadno viditelné, co se v nich skrývá, a proto jsou kromě průhledných krabic dobrým způsobem skladování dětských hraček.

Závěsné regály a police pro ukládání hraček

Skříň a komoda jsou obvykle vyhrazeny pro uložení oblečení. Na druhé straně lze mnoho předmětů používaných dítětem umístit do otevřených nebo prosklených polic. Je třeba v nich oddělit zvláštní police pro věci související s dětským koníčkem, např. Postavy z modelovací hmoty, figurky oblíbených kreslených postaviček nebo zvířecí farmu, které dítě shromažďuje. Otevřené police jsou také dobrým místem pro uložení oblíbených knih vašeho dítěte.

Je třeba si uvědomit, že skladovací systémy by měly být od sebe navzájem přiměřeně odděleny, např. Jedna knihovna může být u stolu a druhá blízko postele, která odděluje zónu školními potřebami, a tím i pro učení.

Stojí za zvážení nákup různých typů polic, např. Závěsných, které poskytnou nejen další úložný prostor, ale také dekorativní prvek. Zajímavým řešením jsou závěsné police v geometrických tvarech (např. Čtvercové a šestihranné). Můžete si také vybrat barevné police, které se spojí s barvou motivu uspořádání dětského pokoje. Je dobré připojit ke dnu několik háčků, na kterých může dítě zavěsit školní ID nebo oblíbené kroužky na klíče.

Původním řešením je použití zavěšené polyesterové police skládající se z několika polic pro skladování malých předmětů. Ideálně se hodí do šatníku jako další interní organizér, který umožňuje dítěti ukládat každý den drobné předměty, které nemají své vlastní konkrétní místo.

Dům pro děti. Nápady na chatu v dětském pokoji

Dekorace okna v dětském pokoji

Postel pro starší dítě - moderní a tradiční

Kategorie: