Další police mezi horními a dolními budovami

Malá kuchyně je velká výzva - jak ji uspořádat tak, aby byla ergonomická, pohodlná a pěkná? Představujeme několik chytrých řešení a vybavení pro malou kuchyň. Díky nim nebudou malé filmy omezením.

Kuchyň je místnost, ve které může bez ohledu na povrch existovat základní vybavení a prostor pro přípravu jídel, skladování kuchyňských doplňků a potravin. Inteligentní technická řešení a zařízení kombinující mnoho funkcí přicházejí s pomocí.

1. Pracovní trojúhelník v kuchyni

Při navrhování každé kuchyně je klíčem k úspěchu správné rozdělení na zóny, přičemž se bere v úvahu funkčnost každé z nich. Rozlišujeme následující zóny: skladování, mytí, příprava a vaření. Jejich rozložení v souladu se zásadou pracovního trojúhelníku, které je znázorněno umístěním lednice, dřezu a varné desky na vrcholky trojúhelníku (nejlépe s pracovními deskami mezi nimi), usnadní i malou kuchyň.

Náklad, zásuvky s plným rozšířením nebo regálové systémy pro rohové skříňky pomáhají dobře spravovat každý prostor v kuchyni

2. Malá kuchyň s prostornými budovami

Používejte téměř každý centimetr čtvereční skříně - nasaďte zásuvky s plným prodloužením, díky čemuž budete mít snadný přístup do celého svého interiéru. Jsou pohodlnější než tradiční skříňky s policemi. V malé kuchyni budou fungovat i výsuvné police, tzn. náklad pro skladování potravin a čisticích výrobků. Nejužší jsou 10 cm široké (pro skříně s tělesem 15 cm). Namontujte otočné police na tyč v rohové skříni. Použijte také obvykle nevyužitý prostor … pod kuchyňské linky - v podstavcích nábytku budou namontovány zásuvky. Prostor pro uložení méně používaného vybavení bude zajištěn v horní části stropu. Montáž hlubších skříní pod strop je oblíbeným řešením. Nevěsí nad desku stolu, a proto jejich nestandardní hloubka nenarušuje každodenní práci u stolu.

Zásuvka v základně budovy - inteligentní způsob využití prostoru

3. Domácí spotřebiče pro malou kuchyň

Pokud si nedokážete představit každodenní fungování v kuchyni bez trouby, mikrovlnné trouby a dalšího vybavení, ale nemáte pro ně prostor - volte multifunkční zařízení. Mnoho výrobců nabízí kompaktní spotřebiče s funkcí trouby, grilu, mikrovlnné trouby a toustovačů. Cenný prostor také ušetří zařízení s nestandardními rozměry, např. Lednici umístěnou pod pultem, myčku nádobí nebo desku se dvěma hořáky.

4. Kolem pracovní desky - další pracovní plocha a úložný prostor

Prostor mezi dolními a horními budovami lze také použít pro skladování. Mini police 10 cm hluboká mírně zmenší povrch desky. Můžete pohodlně mít po ruce sklenice s kořením, malými pokrmy nebo kuchyňským příslušenstvím. Pod pracovní desku můžete umístit další výsuvnou desku nebo dokonce rozkládací stůl.

Kompaktní domácí spotřebiče s funkcemi několika zařízení šetří cenný prostor v malé kuchyni

5. Dřez pro speciální úkoly

V malé kuchyni často není prostor pro velmi užitečný pult mezi lednicí a dřezem. Vyplatí se umyvadlo s perfektně sladěnou deskou pro zakrytí komory v sadě, na kterou můžete nejen položit potřebné produkty, ale také nakrájet ovoce nebo chléb. Jako další povrch může také sloužit jako umyvadlo do dřezu - zvolit model vyrobený z odolného konglomerátu odolného proti poškrábání a jinému poškození.

Umyvadlo je vybaveno deskou pro zakrytí komory

Kategorie: