Rychlé tempo, časté změny. Stále více z nás bude žít ve městech. Interiéry obchodů a restaurací vytvořené vynikajícími designéry se v našich domovech stávají vzorem. Neochotná atmosféra baru, podkrovních lamp a židlí, trojrozměrné nástěnné krytiny jsou skvělou recepturou pro interiér bytu s chutí.

Z restaurace do domu. Jaké trendy by měly být použity u vás doma?

Navrhování veřejných míst se často podobá zdobení vašeho domova. Proč? Za prvé, majitel restaurace nebo hotelu chce, aby se hosté cítili dobře a chtěli zůstat déle. Vytváření správné atmosféry a navrhování stylu interiéru přizpůsobeného servírované kuchyni je zásadní. Teoreticky je recept na ideální restauraci: chutné jídlo, dobře vyzdobený interiér plus kompetentní servis. Simple? Jen zdánlivě. Výzdoba restaurace, stejně jako svět módy, je ovládána trendy. Nová sezóna v gastronomii je novým kulinářským zájmem zákazníků. Kdo určuje trendy? Odborníci na kuchyně souhlasí s tím, že to, co se New York nebo Londoners zamilují, se začíná objevovat po celém světě. Berlín a Kodaň jsou také trendy v Evropě. Zde se objevují nejzajímavější restaurace a bary. Jaký je jejich charakter? Zpravidla neformální, určené široké veřejnosti. Nyní v módě jsou místa, kde můžeme volně jíst, ne nutně u stolu pokrytého bílým ubrusem, na porcelánových talířích. Důležitější je uvolnění, přijatelné ceny a kreativní nápad pro interiér a jídlo. Zpravidla fúze, tj. Taková, která kombinuje několik kuchyní světa do jednoho menu. Slovo fúze také dobře popisuje styl aktuálně navržených interiérů. Bohaté na řešení a materiály z celého světa.

Středomořský styl, tj. Tradičně

Designéři nabízejí nadčasovou výzdobu a dobré materiály pro restauraci se středomořskou kuchyní. Hlavní inspirací je zpravidla atmosféra převládající v trattorii. Především by to mělo být pohodlné a funkční. Dnes se restaurace nabízející italské chutě chtějí odlišit od populárních obchodních řetězců. Jejich interiér je často elegantnější - používá se paleta jasných barev, přírodní materiály a dekorativní prvky ukazují, jak plyne čas. Skutečné nebo stylizované. Podobně jako v průmyslovém stylu je cihla často vystavena na stěnách.

Loftový styl přímo z New Yorku

Je stále velmi populární. Funguje to perfektně v restauraci, která nabízí hamburgery, pizzy a těstoviny. Nejčastěji používanými materiály jsou beton, dřevo a surová cihla na zdi. Aby interiér získal útulný charakter, designéři často otevírají kuchyň do části restaurace. Hosté mohou sledovat, jak se nádobí připravuje, ale nenechte se zmást, to není jediná funkce takového řešení. Tam se také designéři starají o správný dekor. Koneckonců, kuchyňské spotřebiče mohou být také inspirativní! Bílé dlaždice inspirované francouzským metrem, stejně jako kovové kuchyňské police a pracovní desky odpovídají kuchyni v podkroví. V tomto interiéru je zóna vaření a podávání stylisticky konzistentní. Hala je zase neformálně vyzdobena uměleckou fantazií. Budeme jíst dobrý hamburger na kovových stoličkách nebo židlích Model A Tolix. V tomto typu restaurací často najdeme tzv. „Společný stůl“ - velký dřevěný stůl, do kterého se vejde asi tucet lidí. Jeho vrchol je často vyroben ze světlého surového dřeva. Tečka na „i“ jsou průmyslové žárovky nebo minimalistické žárovky s objímkou. Také vládli v našich bytech několik sezón. Restaurace je místem, kde se toho hodně děje, proto se jejich majitelé často vzdávají dekorace z pragmatických důvodů. Pokud to nebude fungovat bezpečně na zdi. Co je v současné době nutné mít interiér restaurace? Neon! Tento originální doplněk najdete také v domácím interiéru zdobeném moderním nebo eklektickým stylem.

Asijský minimalismus - mír a dobrá kvalita

Orientální styl má několik odrůd. V restauracích se obvykle objevuje na místech, kde se podává sushi. V Evropě tzv Sushi bary jsou navrženy elegantně, v jemných barvách s použitím velkého množství lehkého dřeva a rostlin. Jedním z předpokladů asijské kuchyně je odpočinek během jídla. Atmosféra relaxace charakterizuje dobré asijské restaurace, které bohužel patří k těm dražším. Kromě jídla platíme také za vhodné nastavení. V asijských restauracích věnujte pozornost porcelánu a způsobu, jakým se čaj podává. Jedná se často o jednoduché a univerzální sady, které budou fungovat i v našich domovech. Výhodou jejich minimalismu je také to, že ladí s jakýmkoli stylem interiéru. Asijská kuchyně je také velmi oblíbená na řece Visle. Od loňského roku bylo v Polsku vytvořeno stále více míst s levnější verzí japonské kuchyně, tj. Sushi rolky. Co je to? Nesestříhané rohlíky, které jsou zabaleny v papíru a připravené k okamžitému jídlu. Pouliční jídlo pro zaneprázdněné lidi. Tyče, které prodávají sushi, mají méně formální charakter a jsou uspořádány podle současné módy - blíže k dříve uvedenému průmyslovému stylu než orientální elegance.

Kategorie: