Klimatizace pro byt je nejlepším řešením pro horké počasí

Jaká je nejlepší klimatizace pro bytový dům? Která klimatizace v bytě bude pracovat nejlépe? Odpovídáme na tyto otázky! Při výběru klimatizace musíte nejprve zjistit, co od zařízení očekáváme a kolik jsme za něj připraveni zaplatit. Rozdělené klimatizace jsou nejoblíbenější. Zkontrolujte, zda přenosná klimatizace v létě udrží váš byt v pohodě.

Jaká bude nejlepší klimatizace pro bytový dům ? Jaký je rozdíl mezi split klimatizací a ostatními modely? Bude přenosná klimatizace účinná a splní naše očekávání? Přečtěte si našeho průvodce na: klimatizace pro byt . Před nákupem klimatizace je třeba věnovat pozornost několika důležitým parametrům. Který z nich si vybrat

Pravděpodobně ne každý pozná, že klimatizace bytu je levná, ale rozhodně nejde o luxus vyhrazený pouze pro ty nejbohatší. Namísto stěžování na teplo stojí za to utratit částku srovnatelnou s tím, co musíte utratit v televizi, například pro zajištění pohodlí během léta. Chcete-li se vyhnout problémům a nákladům spojeným s instalací klimatizace, je nejlepší si koupit přenosné zařízení. Jeho důležitou výhodou je snadný pohyb - můžete ho mít vždy, ať jste kdekoli, a tak zajistit pohodlí v celém domě, utrácet relativně málo peněz.

  • Přenosná klimatizace - vyplatí se koupit, pokud bude použita pouze v nejteplejším vedru, zejména když očekáváme, že bude užitečná ve více než jedné místnosti.
  • Rozdělená stacionární klimatizace - je to nejlepší řešení, kde je chlazení užitečné během léta - pracuje tiše a efektivně.
  • Multisplit - je systém vhodný pro domácnosti vyžadující chlazení několika místností současně. Je to levnější než několik nezávislých zařízení.

Klimatizace pro bydlení v bytovém domě - který z nich byste si měli vybrat?

Zde jsou parametry, které je třeba vzít v úvahu při výběru klimatizace pro byt:

  • Hlučnost je důležitý parametr, kterému musíte věnovat pozornost při nákupu klimatizace pro byt. Je to zvláště důležité pro lidi citlivé na rovnoměrný hluk. Dělená klimatizace má většinu hlučných komponent namontovaných mimo byt. Co je třeba zvážit při porovnání objemových dat klimatizace? Hladina hluku 35 dB (A) je srovnatelná s tichým rozhovorem. Proto se do bytu doporučuje klimatizace, která během provozu vyzařuje hluk, který při měření ve vzdálenosti 1 m od nich nepřekračuje 30 dB (A). Podívejme se také v technických údajích, zda se v nich uvedená hladina hluku vztahuje na provoz klimatizačního zařízení na nejvyšším nebo alespoň na prostředním rychlostním stupni. Jinak může být nepohodlné používat klimatizaci.
  • Regulace teploty - v nejjednodušších modelech klimatizace je možné stupňovat regulaci výkonu, obvykle nastavenou pomocí dálkového ovládání. K dispozici jsou dvě nebo tři rychlosti ventilátoru. Některé klimatizační jednotky v bytě mají také automatický režim, ve kterém klimatizační jednotka automaticky vybere nejlepší rychlost ventilátoru pro udržení požadované teploty. Stále najdete klimatizace s regulací pouze zapnuto / vypnuto, ale dnes je to již velmi vzácné řešení. Moderní a doporučené jsou klimatizace s invertorem, který chladí pouze množství vzduchu, které je v tuto chvíli potřeba. To se provádí kontinuálním nastavením otáček ventilátoru. Výběrem takového klimatizačního zařízení ušetříme až 30-40% energie ve srovnání s běžným zařízením a získáme další výhody - kratší dobu chlazení na nastavenou teplotu a delší životnost součástí. Dobrým doplňkem takové sady bude senzor pro měření teploty v části místnosti označené uživatelem, například poblíž pohovky v obývacím pokoji nebo u stolu v kanceláři. Tím se dále sníží provozní náklady.
  • Práce v režimu vytápění - v současné době stále více a více klimatizací v bytě může fungovat také jako vytápění. Fungují na principu tepelných čerpadel - odebírají teplo z okolí a ohřívají tím interiér bytu. Toto je velmi užitečná funkce během přechodného období. Neexistuje však žádná naděje, že klimatizace v zimě místnost zahřeje - má příliš nízkou topnou energii.

Podívejte se na námi vybraná zařízení, která chladí váš byt:

Vybereme klimatizaci bytu: automatizaci

Je obtížné najít klimatizaci bez automatizace. Řídí každý pracovní cyklus zařízení - chlazení, topení, zvlhčování. Klimatizátory mohou být programovány v denním nebo týdenním cyklu, přičemž v těchto časových intervalech určují hodiny intenzivního provozu zařízení nebo hodiny, ve kterých vůbec nefunguje. K dispozici je také funkce tiché noční práce a schopnost nastavit teplotu, při které se má zařízení zapínat a vypínat. Klimatizace může pracovat v automatickém režimu, ve kterém volí převodové ústrojí ventilátoru nejoptimálnější k dosažení a udržení požadované teploty. Může také automaticky přepínat z topení na chlazení. Tato možnost může být užitečná například tehdy, když je během dne velmi teplá a v noci prudce klesá teplota.

Můžete si také vybrat úsporný režim, ve kterém klimatizace pro byt vybere optimální mezi komfortem a spotřebou energie. Dalším zajímavým řešením je funkce hot start. Zabraňuje foukání studeného vzduchu, když klimatizace začíná pracovat v režimu vytápění. Některé klimatizační jednotky mají funkci automatického čištění filtrů, jiné informují o potřebě výměny nebo čištění, o doplňování zvlhčovače nebo vyprázdnění nádoby na kondenzát. Funkce automatického restartu se používá jako standard, díky níž se klimatizace automaticky restartuje v případě výpadku proudu.

Automatizace také uzavře žaluzie, které nasměrují proudění vzduchu, když se klimatizace vypne, a nastaví je do správné polohy, když jednotka začne znovu pracovat. U některých modelů můžete naprogramovat stupeň výkyvu žaluzií v závislosti na průtoku vzduchu a provozním režimu (vytápění nebo chlazení). Stojí za to se podívat na funkce nabízené výrobci, protože někdy najdete některé užitečné v použití a nepoužívané ve velkém měřítku.

Ovládání provozu klimatizace

To se provádí pomocí dálkového ovladače. Používá se nejen ke spuštění zařízení a programování všech dostupných funkcí, ale také například k nastavení žaluzií ve směru, který potřebujeme. Dálkové ovládání má nainstalován snímač teploty vzduchu v místnosti a jeho provoz lze použít k regulaci klimatizace.

Klimatizace v bloku: vzduchové filtry

Jsou důležitým prvkem klimatizačního zařízení, protože většina zařízení neodsává vzduch z vnějšku, ale pouze recirkuluje vzduch v místnosti. Neustálý pohyb vzduchu a další odvlhčování způsobují vzrůst prachových částic, alergenů, pylu atd. Proto je vhodné investovat do klimatizace, která bude vybavena účinným filtrem. Existuje mnoho typů filtrů, výrobci klimatizačních jednotek se předbíhají v jejich modernizaci. Je tedy lepší nejprve myslet na to, co chcete odstranit (prach, prach, roztoče, nikotinový kouř, kuchyňské pachy, plísně, bakterie, viry atd.) A poté požádat o řešení, které vám vyhovuje. Filtr by měl být vyměněn nebo promyt (pokud je určen pro vícenásobné použití) po každé letní sezóně.

Klimatizace a zvlhčování v místnosti

Tato funkce je zvláště užitečná, když klimatizace pracuje ve funkci topení. Vzduch, který je příliš suchý - s relativní vlhkostí pod 40% - je zdraví zdraví a zhoršuje naši pohodu, proto může být takový prvek klimatizace užitečný v každodenním používání.

Klimatizace a přívod čerstvého vzduchu do bytu

Ve výchozím nastavení pracuje klimatizace ve vnitřním vzduchu, proto nenahrazuje větrání místnosti, pouze ji doplňuje. Pouze některé modely klimatizací mají možnost přivádět čerstvý vzduch zvenčí, takže během jejich provozu není potřeba žádná další ventilace. Pokud klimatizace pracuje ve funkci chlazení, bude čerstvý vzduch okamžitě ochlazován, pokud ve funkci topení - bude ohříván. Potom se vyhneme nepříjemnému pocitu studeného vzduchu přicházejícího z vnějšku a samotný proces výměny tepla bude účinnější.

Nejlevnější klimatizace v bytě

Zařízení zvaná klimatizační zařízení, klimatizační zařízení nebo odpařovací klimatizační zařízení nabízená za několik set zlotých v obchodech s domácími potřebami nebo interiérovým zařízením přinášejí úlevu v horkém počasí, ale neposkytují schopnost určit teplotu, kterou mají v místnosti udržovat. Jsou vybaveny ventilátorem, který uvádí vzduch do pohybu, a díky tomu se lidé v jeho dosahu mohou cítit lépe. K dispozici je také nádrž, která by měla být čas od času naplněna vodou, aby se odpařovala a přijímala teplo ze vzduchu protékajícího zařízením. Výsledkem je, že pokojová teplota mírně klesá.

Chcete-li dosáhnout ještě lepšího účinku, můžete místo vody použít kazety naplněné ledem připravené dříve v mrazničce.

Chladicí kapacita takových zařízení pro domácí použití je obvykle malá - výrobci o tom často ani neinformují. Může být obtížné doplnit vodu nebo led. Zařízení tohoto typu však mají důležité výhody: stojí 200 až 300 PLN, což je několikrát méně než „skutečná“ klimatizační zařízení, a pro provoz vyžadují jen malou elektřinu (pouze pro pohon ventilátorů). Takový nákup lze považovat za přiměřený, ale pouze pokud si nemůžete dovolit utratit více.

Klimatizace jako obrázek: Galerie Inverter V model G09PK, LG ELECTRONICS. Výkon: chlazení - 2, 7 kW, topení - 3, 5 kW. Spotřeba elektrické energie: 0, 7 / 0, 93 kW (chlazení / topení). Průtok vzduchu: 300/510 m3 / h (režim spánku / topení). Dálkové ovládání: ano. Rozměry: vnitřní jednotka - 60 x 60 x 14, 6 cm, venkovní - 54, 5 x 77 x 28, 8 cm. Hmotnost: vnitřní jednotka - 15 kg, venkovní jednotka - 34 kg. Objem: vnitřní jednotka - 23/35 dB (A) (režim spánku / max.), Venkovní - 45 dB (A). Chladivo: R410A. Cena: 5250 PLN

Klimatizace namontovaná na stěně pod stropem nedeformuje interiér. Skutečnost, že klimatizace chladí, a když potřebuje teplo, a že čistí vzduch, je někdy příliš malá na to, aby upoutala pozornost zákazníků. Proto se některé modely vyznačují nejen svým vzhledem, ale také vestavěným modulem Wi-Fi, který umožňuje jejich ovládání na velké vzdálenosti přes internet.

Pokojové rostliny, které čistí vzduch doma

Který čistič vzduchu byste si měli vybrat?

Kategorie: