Ekologická velikonoční vajíčka v přírodních barvách as květinovými motivy je skutečným hitem Velikonoc 2016! Podívejte se, jak snadné to může být doma.

Přečtěte si také: způsoby ekologických kraslic >>>

Svěží barevná nebo pastelová velikonoční vajíčka? Na vejce používejte přírodní barviva. Takové velikonoční dekorace jsou vždy horké. Zbarvení vajec přirozeným způsobem vám umožní získat více odstínů jedné barvy. A co je nejdůležitější, taková velikonoční vejce jsou stále jedlá!

Velikonoční vejce můžeme vykouzlit hotovými, chemickými, známými barvami nebo přírodními barvivy . Dnes se zaměříme na přírodní vejce barviva - trochu méně obyčejné, ale dává mnohem více možností. Barvení vajec tímto způsobem umožňuje získat různé nasycení barvy, což v případě chemických barev není možné - barva je vždy stejná. Nejsme si jistí, jakou sytost barev dostaneme, ale to je to, co bude zábavné, když natíráme velikonoční vajíčka přirozeným způsobem. Možná bude v kuchyni trochu víc nepořádku, ale efekt a dobrá zábava při této příležitosti nás určitě odmění. Inspirace pro dekorace pro velikonoční stůl v pastelových barvách.

Co budete potřebovat k barvení vajec?

• vejce (v bílé nebo béžové skořápce - v závislosti na barvě, přečtené),
• přírodní barviva na vejce,
• ocet potravin,
• malé hrnce,
• nádobí, ve kterém budeme barvit,
• papírové ručníky,
• olej na vaření pro leštění hotových vajec.

Barvení vajec: studené nebo horké?

Horké barvení vajec : vložte vybrané barvivo a vejce do hrnce, nalijte studenou vodu, přiveďte k varu a vařte, dokud nedosáhnete požadované barvy. Barvy získané touto metodou budou sytější.

Barvení vajec za studena : odvar barviva připravujeme zvlášť a natvrdo vařená vejce vaříme zvlášť. Poté přidejte 1 polévkovou lžíci potravinového octa, ochlazená, vařená vejce na vychlazený vývar a vše vložte do ledničky. Čekáme, dokud nedosáhneme požadovaného stínu. Může to trvat 30 minut, několik hodin nebo dokonce celou noc. Ania Fiderkiewicz - autor blogu Apartament 80.pl, doporučuje připravit dekorace pro barvení vajec den předtím kvůli času potřebnému k přípravě odvarů, ochlazení, barvení vajec a uvedení kuchyně do „použitelnosti“. Metoda chladu je náročnější na práci, ale umožňuje získat pastelové barvy pro velikonoční vajíčka.

Zkontrolujte také: Jak vyrobit kuře na Velikonoce z vlny >>>

Po barvení položíme vejce na oddělené talíře lemované papírovými ručníky tak, aby se hotová vejce nedotýkaly - minimalizovaly se tím skvrny a skvrny. Ihned po jeho odstranění z barviva můžete každé velikonoční vajíčko jemně otřít papírovou utěrkou - bude méně skvrn. Ale pravděpodobně byste se neměli příliš starat o žádné skvrny nebo skvrny. Tato velikonoční vajíčka jsou koneckonců „vyrobená“ a ne z továrny. Nakonec je otřete trochou oleje a pak získají saténový lesk.

Nenechte si ujít: Velikonoční snídaně - jak krásně ozdobit stůl? >>>

Přírodní barviva na vejce: barvy vajec

Žlutá velikonoční vajíčka - přírodní barvivo pro vejce je kurkuma. Pro pánev vody potřebujeme asi půl balení koření. Vaříme 10 minut a necháme se protáhnout celou noc. Barva je však jemná, a proto budou vejce v bílých skořápkách lepší. Poznámka: kurkuma barví vše: naše ruce, nádobí a dřez. Buďte velmi opatrní!

Zlatá, hnědá, vínová velikonoční vajíčka - přírodní barvivo pro vejce jsou známé cibule. Barvení vajec se nejlépe provádí horkou metodou - čím déle vaříme a čím více skořápek máme, tím intenzivnější bude barva vajec. Čím tmavší je odstín skořápky, tím tmavší je barva velikonoční vajíčko.

Tmavě modrá velikonoční vajíčka - barvivo černé slézové květiny je přirozené - můžete si ji koupit v bylinných obchodech. Barvíme velikonoční vajíčka studenou metodou. Barva závisí na počtu použitých květů, ale vždy je to záhada. Čím tmavší je odstín skořápky, tím tmavší je barva velikonoční vajíčko.

Šedá a levandulová velikonoční vajíčka - používáme také květ černé slézové, ale v mnohem menším množství než v případě tmavě modré. Barvíme studenou metodou, vejce v bílých skořápkách budou lepší.

Modré velikonoční vejce - barvení vajec s červeným zelím. Pro pánev vody potřebujeme ¼ hlavu zelí. Používáme metodu chladu. Bílé skořápky vám poskytnou více odstínů modré.

Zelená velikonoční vejce - barvení vajec zelená jde nejlépe při odvarování červeného zelí, ale na vejcích v hnědých skořápkách. Můžete vyzkoušet na listech špenátu, žita nebo trávy. Bohužel je obtížné získat čistě zelenou barvu.

Zelená pastelová vejce - nejdříve barvíme vejce pastelově modrou, ale krátce. Později přeložte odvar vajíček kurkumy. Pracujeme metodou chladu za použití vajec v bílých skořápkách.

Tmavě hnědá velikonoční vajíčka - zde bude fungovat i barvení vajec s cibulí. Můžeme také namočit vejce do kávy. Jiné způsoby? Barvení nejprve na cibuli, pak na odvar z černé sléz květ.

Růžová, pastelová barva vajec - to znamená barvení vajec řepou. I když jsou vejce namočena v odvar po dlouhou dobu, barva - obvykle - bude stále jemná.

Oranžová velikonoční vajíčka - přírodní barvivo pro vejce je chilli, díky čemuž získáme pastelový odstín. Děláme všechno studené a vejce v bílých skořápkách.

Viz také: Růžové ozdoby na Velikonoce - to je hit! >>>

Fotogalerie: Velikonoční vejce a velikonoční dekorace v pastelových barvách

Pastelové barvy ve velikonoční výzdobě jsou velmi módní. Taková velikonoční vajíčka a dekorace vypadají vesele, lehce a jemně. Prohlédněte si fotografie s inspirací pro pastelové velikonoční vajíčka a doplňky pro Velikonoce. Také si pamatujte, že velikonoční vajíčka jsou stále častěji zavěšena na stromech nebo větvičkách jako vánoční koule!

DO IT YOURSELF: Velikonoční vejce v elegantním etnickém stylu

Eko velikonoční vajíčka: ekologické způsoby barvení kraslic!

Velikonoční dekorace 2022-2023: sváteční trendy

Velikonoční dekorace v jemné růžové barvě

Autor: Dekoria

Kategorie: