Opticky lehká nástěnná jednotka ve skandinávské verzi

Nástěnná jednotka je kus nábytku spojený s PRL, který se však postupně vrací do laskavosti. Velká a těžká stěna police, zabírající hodně prostoru, si zachovala svou funkčnost, ale změnila svůj tvar. Moderní nástěnné jednotky jsou vyrobeny z jasných materiálů nebo masivního dřeva, které jim dodávají eleganci. Mají moderní design, jsou opticky „odlehčené“. Co o nich stojí za to vědět?

Spojujeme nástěnnou jednotku obývacího pokoje s nočními můrami z doby PRL. Obrovská, těžká police, pokrývající celou zeď, plná masa drobností shromažďujících prach; s barem, prosklenými okny, otevřenými policemi, někdy i s pohovkou. Nástěnné jednotky zabíraly hodně místa, opticky zmenšily velikost místnosti a přemohly ji. Nelze však popřít, že byli velmi praktičtí - obsahovali vše, co bylo možné získat v Pewexu.

Jak vypadala nástěnná jednotka obývacího pokoje v PRL?

Nástěnná jednotka od PRL je sekční nábytek propojený bočními stěnami. Vyznačovala se značnou funkčností, která měla usnadnit ukládání věcí v malých PRL bytech v blocích velké desky.

Nástěnná jednotka sestávala z pevné a těžké základny, která byla vytvořena z uzavřených skříní. Bylo možné umístit různé věci: ručníky, ložní prádlo, oblečení, nádobí, pro které v slepých kuchyních nebylo místo. Nahoře byly otevřené police na knihy nebo vitríny na vystavování skla nebo krystalů. Tyč byla nezbytným prvkem každé nástěnné jednotky. Na straně byl obvykle velký šatník s kolejnicí na oblečení.

V PRL byly nástěnné jednotky obývacího pokoje často pokryty dýhou. Silně zatemnily místnosti. Ozdoby, skleničky a figurky, které na nich byly umístěny, přinesly do interiéru spoustu chaosu. Z tohoto důvodu se již v 90. letech stěnové jednotky začaly ztrácet v zapomnění.

Co odlišuje nástěnnou jednotku moderního obývacího pokoje?

Na stěnách 20. a 21. století se zdi nástěnné jednotky do obývacího pokoje neobjevily na začátku 20. a 21. století. Poté, co jsme se zadusili nábytkem ze skandinávských obchodních řetězců, stále více oceňujeme hodnotu nástěnných jednotek. Žijeme krásněji, ale filmy se moc nezměnily. Stále máme málo úložného prostoru, jako v 80. letech.

Z tohoto důvodu se návrháři rozhodli rozebrat nástěnné jednotky. Udržovali si svou funkčnost a praktičnost, ale formu obnovili. Moderní nástěnné jednotky do obývacího pokoje jsou vyrobeny ze světlých materiálů (často lakovaných do vysokého lesku), takže opticky mohou prostor dokonce zvětšit. Obvykle mají modulární systém, díky kterému jsme schopni je přizpůsobit každému interiéru. Moderní design znamená, že nepřekonávají místnosti, ale dávají jim charakter.

Moderní nástěnné jednotky obývacího pokoje již nejsou vybaveny čluny, které rozhodně nejsou populární. Stále však sestávají z skříněk, otevřených polic, oken. K dispozici je také pevná základna, která umožňuje ukládat větší předměty (často nahrazuje televizní skříňku).

Jaké jsou výhody nástěnných jednotek v interiérech?

Moderní nástěnná jednotka obývacího pokoje má následující výhody:

  • je multifunkční - můžeme ukládat knihy, CD, brýle, přikrývky, ručníky a prakticky všechno, co se nehodí na jiné místo;
  • je modulární - police, skleněné vitríny a skříně mohou být uspořádány v různých konfiguracích tak, aby je co nejlépe zapadly do interiéru;
  • je to světlo - už to není jeden kus nábytku propojený bočními stěnami, ale mnoho samostatných modulů tvoří jeden celek;
  • má moderní design - hodí se do interiérů ve skandinávském moderním stylu; navíc půdní styl se hodí také černé nebo námořní nástěnné jednotky;
  • je to levné - v obchodech najdete mnoho návrhů nástěnných jednotek, které můžete koupit za málo peněz, a barvy a segmenty lze přizpůsobit vašim potřebám.

Různé návrhy nástěnných jednotek do obývacího pokoje

Moderní nástěnné jednotky pro obývací pokoj mohou také vytvářet funkční budovy pro jednu zeď. Pak se skládají z multifunkčních prvků:

  • nástěnná jednotka se stolem - toto řešení bude perfektní v dětském pokoji nebo v obývacím pokoji, když potřebujeme pracovní kout;
  • nástěnná jednotka se skříní - velmi cenná v obývacích pokojích v malých bytech v blocích;
  • nástěnná jednotka s TV skříní - na to umístíme televizor nebo systém domácího kina.

Současné nástěnné jednotky do obývacího pokoje se velmi liší od jednotek z PRL. Neodkazují stylově na nábytek, který býval vrcholem ambicí průměrného Kowalského, ale zachovali si svou dřívější praktičnost. Budou dobrou volbou pro všechny, kteří chtějí funkčně vybavit malý byt.

Módní křesla do obývacího pokoje

Mosazný nábytek, doplňky, dekorace

Anglické obložení - nápad pro dokončení stěny

Kategorie: