Čištění pračky se musí čas od času provádět. Nevíte, jak čistit pračku efektivně a rychle? Zde je několik způsobů, jak se zbavit nepříjemného zápachu z pračky, včetně čištění pračky octem. Určitě je vyzkoušejte!

Pračky se starají o čistotu našich oděvů, ale vyžadují také řádné čištění. Jinak může z jejich interiéru vycházet nepříjemný zápach a kamenité části způsobí poruchy. K čištění pračky se samozřejmě můžeme rozhodnout použít hotové čisticí prostředky, ale obsahují velké množství chemikálií, které, na rozdíl od vzhledu, nejsou pro naše zdraví lhostejné. Naštěstí není nic ztraceno! Existuje několik domácích způsobů, jak odstranit vodní kámen a nepříjemný zápach a vyčistit vnitřek pračky. K přípravě organických čisticích prostředků jsou potřeba pouze základní kuchyňské výrobky. Doporučujeme čistit pračku .

Čištění pračky octem, kyselinou citronovou nebo jedlou sody

Jedním z domácích způsobů, jak účinně vyčistit a odvápnit vnitřek pračky, je nalít do prázdného bubnu 2-3 litry potravinového octa, přidat do něj 2 balení kyseliny citronové (nahrazuje tradiční odvápňovač) a nastavit stroj na plný prací cyklus při nejvyšší teplotě. Alternativou je nalití 2 sklenic octa do dávkovače pracího prášku, přidání kyseliny citronové a spuštění stejného programu jako v předchozí metodě. Pokud nemáte ocet a kyselinu citronovou, můžete do bubnu nalít půl kilogramu jedlé sody a dát si prádlo.

Viz také:

Jak čistit železo: snadné způsoby čištění železa >>

Jak rychle a efektivně vyčistit troubu? Čištění trouby - domácí způsoby >>

Čištění pračky z vnějšku

Když pračka dokončí praní, důkladně očistěte všechna špinavá místa v pračce (včetně gumových těsnění, krmení práškem a oplachovací kapaliny, které jsou vystaveny neustálému kontaktu s vodou, a tedy - tvorbě plísní) pomocí směsi octa a sody čistí. Nejlepší je přikrýt všechny prvky vrstvou této směsi a nechat ji několik hodin, poté prát a otřít pračku do sucha.

Čas od času byste měli také vyčistit filtr (obvykle se nachází na spodní straně pračky, pod klapkou). Nezapomeňte po vyjmutí mokrého prádla z pračky vždy nechat dveře otevřené. Díky tomu bude zařízení schopné vyschnout, což výrazně zabrání nepříjemnému zápachu z pračky a tvorbě plísní.

Podívejte se, co doporučujeme:

Doporučujeme: Jak čistit ledničku >>

Uspořádaná pračka - FOTOGALERIE

Umístění pračky v koupelně je často velká výzva, zejména pokud jde o malou místnost. Zkontrolujte, jak se s tím vypořádat, aby bylo používání pračky snadné a uspořádání neztratilo své kouzlo.

Pračka pro malou koupelnu GALERIE!

Pračka v koupelně: kam ji umístit? INSPIRATIONS

Kde nastavit a jak skrýt pračku v koupelně - fotogalerie a rady

Kategorie: