Byt ve varšavské Ochotě byl přestavěn tak, aby splňoval požadavky tříčlenné rodiny. Design interiéru zohlednil zachování původních předválečných detailů, které jsou cennou výzdobou bytu. V průmyslovém stylu je také několik současných prvků. Podívejte se, jak dva interiéroví architekti navrhli byt v předválečném činžovním domě.

Byt měl 70 m2, sestával ze dvou místností, velké kuchyně, malé koupelny a chodby. To nesplnilo očekávání majitelů úplně, ale plán ukázal, že uspořádání lze změnit. Poté, co sledovali, okamžitě věděli, že to je to, co hledají. Z ateliéru A + A byl bytem pověřen Agata Ambrożewska a Agata Krzemińska. Volba byla zřejmá. Hosteska a návrháři byli přátelé roky a rozuměli téměř beze slov.

Interiérový design - nový prostor s originálními detaily

Podle předpokladů byl nejdůležitější otevřený obytný prostor - kuchyň s obývacím pokojem, který vejde stůl pro dvanáct lidí. Hostitelé také chtěli další místnost, kterou oddělili od části kuchyně. Brzy v ní bude bydlet několikiměsíční dcera, která prozatím sdílí svou ložnici s rodiči. Chodba byla určena pro vestavěné skříně a proměnila se v otevřenou halu. Všechny dveře, okna a kliky dveří jsou originální a stará parketová podlaha byla renovována. Architekti se také rozhodli falcovat omítku v koupelně a na stropě nad kuchyní a ukazovat původní cihlu. Několik měsíců poté, co se investoři usadili v Ochotě, se v suterénu jejich činžovního domu uvolnil malý byt, který si majitel okamžitě pronajal. Zřídila pro svou společnost obuvnickou a předváděcí místnost. Historie přišla celý kruh.

Číst dále: Byt v činžovním domě

Obývací pokoj s kuchyní a modrý hrnek mezi …

Pozornost v kuchyni přitahuje modrý dřevěný hrnek, zapuštěný do ocelového rámu. Jedná se o neobvyklé pouzdro kapoty (u modelu skříně). Symbolicky označuje střed bytu, jeho nejdůležitější místo. Stavba byla navržena architektem a vyrobena na zakázku v truhlářské dílně. Obývací pokoj je pokladnicí předmětů v různých stylech. Některé byly zakoupeny v obchodech v nejslavnějších muzeích, jiné v polských obchodech s vintage nábytkem. K dispozici je také malá sbírka porcelánu od polských designérů, včetně figurek z Ćmielów.

Pořádání showroomu

Hospodyně obdržela nábytek od šedesátých let od známého architekta, jehož klienti se jich chtěli zbavit. Dva ze stejných prádelníků, kteří se k sobě obrátili, byli spojeni policí na kůži, ze které jsou vyrobeny boty, a zvýšenou horní částí pro zobrazování materiálů. Samozřejmostí je také fotografie dědečka Bruna Kaminského, slavného varšavského obuvníka. Jeho klienty byly Irena Santor a Beata Tyszkiewicz, šil také pro Gomułku a Jana Pavla II.

M jako byt

Téma změny klimatu a potřeba nového přístupu k přírodním statkům se nás týká. Co se týče bytu, už několik let píšeme o jistém trendu, zvýšení povědomí o ohleduplných lidech. Navrhujeme jednoduché způsoby, jak šetřit elektřinu a vodu.

Kupte poslední číslo

Světlý interiér plný barev: byt v obytném domě

Byt jako činžovní dům: interiér s historií v pozadí

Eklektický interiér jako činžovní dům: byt s uměleckou atmosférou

Byt v obytném domě: cihla na zdi, dřevo a obývací pokoj s krbem

Kategorie: