Vícebarevné poufy z pompomů okamžitě oživí výzdobu obývacího pokoje

Pouzdro sedadla se vyznačuje řadou tvarů a stylů - jsou krychlové, jejich tvar může být válcovitý, krychlový nebo nepravidelný. Díky tomu se hodí do mnoha interiérů - klasických i moderních nebo minimalistických. Skladování poufů je mnohem jednodušší než stejný počet židlí. Některé z nich mohou fungovat jako konferenční stolek, zatímco jiné mají vnitřní úložný prostor pro předměty. Pojďme prozkoumat různé typy tohoto praktického pomocného nábytku.

Poufs - krátká historie

V historii nábytku první poufy vypadaly jako nízká stolička - stolička, kompletně čalouněná látkou nebo kůží. Sloužily jako sedadlo nebo jako opěrka pro nohy. Sedlo pouzdra bylo umístěno přímo na hrudi, které mělo tvar krychle nebo válce. Název nábytku pochází z francouzského termínu „pouf“. K popularizaci tohoto typu sídla v Paříži 19. století přispěly orientální vlivy.

Klasické a elegantní poufs

Mnoho klasických poufů má nohy. Ačkoli nemají úložnou funkci, přítomnost nohou dodává bloku lehkost. Stylové sjednocení nohou nábytku v jedné místnosti navíc ovlivňuje harmonii interiéru. Ve stylech odkazujících na klasickou, tj. Francouzskou, provensálskou nebo ošuntělou eleganci, mají poufs většinou nohy tvaru S, které se nazývají konvertibilní. Připomínají podnožku krále Ludvíka XV.

Skupina nejmodernějších textilií používaných v interiérech jsou plyšové: sametové, velurové a sametové s charakteristickým zdřímnutím a saténovým leskem. Pouffe čalouněné v námořnicky modré, mořské, tmavě zelené nebo korálové sametové shodě s elegantními interiéry. Nohy mohou být nahrazeny základnou v jedné z metalických barev - měď, zlato nebo stříbro. Světle modré nebo béžové poufs dokonale ladí s atmosférou přímořského luxusního interiéru ve stylu hamptonu - jako doplněk pohodlných pohovek a křesel, nutně s velkým počtem polštářů.

Háčkování poufs

Útulné háčkovací poufty jsou vhodné pro interiéry uspořádané podle ducha dánské hygge. Dobře se mísí s teplými, měkkými přikrývkami a svíčkami a vytvářejí perfektní scenérii pro chvíle relaxace s šálkem horkého čaje. Háčkování poufs jsou obvykle ve tvaru koule nebo válce. Druhá forma může alternativně obsahovat nohy - zužující se dolů, v barvě přírodního dřeva, odkazující na starý dobrý design dánského nábytku. Pletené háčkování poufs přicházejí v různých barvách, ale většinou typicky skandinávské - dominují šedá, zlomková bílá, růžová a máta.

Poufs, pytle, zahradní poufs a pouf pro děti

Poufy a pytle si stále užívají nelehkou popularitu. Vyskytují se pod různými obchodními názvy: také jako polštáře, sedlové tašky, pytle na pytle. Dávají interiéru neformální charakter. Relaxace s knihou nebo relaxace před televizí jsou jen příklady použití jejich nepravidelného tvaru sedadla. Obaly, pytle jsou k dostání v různých tvarech a vzorech tkanin - prosté nebo s potisky. Někteří výrobci nabízejí možnost personalizace tisku. Na zahradě nebo na terase budou fungovat také obaly, pytle odolné vůči povětrnostním vlivům (zejména vodě). Jsou měkké a pohodlné, takže mohou být skvělým řešením pro dětský pokoj. Kufry určené pro nejmladší uživatele se vyznačují největší paletou barev čalounění. Fotbaloví fanoušci zase budou milovat poufs.

Chodby poufs, otevírání poufs a poufs s úložným prostorem

Chodba pouf může mít několik funkcí. Kromě základních - křesla mimo jiné usnadňující výměnu obuvi v sedu - bude sloužit jako kus nábytku pro odkládání klíčů nebo nakupování. Struktura skříně nábytku přináší další výhodu - další úložnou funkci. Pouzdro se vejde do obuvi, přikrývky, polštáře nebo deskových her. Ne všechny poufy mají hrudník nebo kontejner. Někteří se podobají krátké čalouněné lavičce. Takový kus nábytku - zejména s prošívanými knoflíky - bude ladit s interiérem v půvabném stylu.

Židle do obývacího pokoje - jak si vybrat perfektní kus nábytku

Moderní stoly do obývacího pokoje

17 nápadů pro komody v obývacím pokoji

Kategorie: