Dlaždice na balkon jsou estetické, praktické a pohodlné. Snadno se udržují v čistotě, nepoškozují vlivem povětrnostních podmínek. Co hledat při výběru dlaždic pro balkon?

Výběr správných dlaždic pro váš balkon není snadný. V obchodech najdete stovky návrhů, z nichž můžeme mít závratě. Jak se nechat unést a vybrat dlaždice, abychom s nimi byli po mnoho let spokojeni? V průvodci najdete informace o tom, co hledat při výběru dlaždic pro balkon, jaké typy dlaždic lze zakoupit v obchodech pro kutily a jak položit dlaždice na balkon.

Jaké dlaždice si balkon vybrat?

Dlaždice na balkon se liší od těch, které lze položit v obývacím pokoji, kuchyni nebo koupelně. Musí mít různé vlastnosti, aby vydržely změny vlhkosti a teploty. Co hledat při výběru dlaždic pro balkon?

Odolnost proti mrazu - velmi důležitá vlastnost balkonových dlaždic. Dlaždice by měly být odolné vůči nízkým teplotám, takže se v zimě nepraskají ani neodlupují. Pokud mají dlaždice nízkou toleranci ke změnám teploty, zmrazená voda v nich praskne, což způsobí poškození, které se rychle objeví na povrchu. Proto je důležité vybrat dlaždice odolné vůči vlhkosti a mrazu.

Odolnost proti zatížení - balkonové dlaždice by měly být také odolné proti mechanickému poškození a zatížení. Co to znamená Neměli by být poškozeni během nošení nebo zlomení, když na ně položíme těžké křeslo nebo pohovku. Neměli by se také třením.

Protiskluzové - dlaždice by také měly být protiskluzové, aby byla zajištěna bezpečnost jejich uživatelů. Je třeba věnovat pozornost tomu, zda jsou dlaždice označeny třídou R10 - to je minimální počet označující neklouzání.

Odolnost proti oděru - odpovídající třída oděru (alespoň III) prodlužuje životnost dlaždic.

Jaké podlaží bych si měl vybrat pro balkon a terasu?

Druhy dlaždic pro balkon

Na trhu jsou různé typy balkonových dlaždic. Než se rozhodnete, stojí za to zjistit, co je odlišuje.

Dřevěné dlaždice na balkon - vypadají krásně, zateplují balkon a činí z něj přirozené rozšíření obývacího pokoje. Při nákupu dřevěných plošin pro balkon si musíte uvědomit, že vyžadují stálou impregnaci a ochranu v zimě před nízkou teplotou. Nejsou tak trvanlivé a odolné jako dřevěné dlaždice.

Dřevěné dlaždice na balkon - dobrá volba pro ty, kteří si cení estetiky a funkčnosti. Dřevěné dlaždice jsou velmi praktické, protože se snadno udržují v čistotě. Jsou odolné vůči vlhkosti, větru a mrazu a vypadají krásně. Obchody dokonce najdou dlaždice, které napodobují dřevěné zrno. Je to rozumná volba pro balkon.

Gres dlaždice pro balkon - gres má vysokou mrazuvzdornost a otěru, a zároveň neabsorbuje vlhkost, takže je to řešení, které bude fungovat roky. Množství vzorů dostupných v obchodech znamená, že můžeme nechat vaši fantazii poběhat divoce a zařídit uspořádání. Při nákupu kameniny je třeba věnovat pozornost tomu, aby nebyla pokryta vrstvou smaltu - díky tomu nebude kluzká.

Slinek - slínek je odolný, odolný vůči nízkým teplotám, slunečnímu záření a poškození. Dlaždice slínku mají krásné barvy: od rzi až po tmavě modrou. Jiskří na slunci a jsou ozdobou samy o sobě, a proto jsou stále populárnější.

Kamenné dlaždice - na balkón můžeme také umístit žulu nebo vápenec, ale jedná se o drahé materiály, které nejsou okamžitě k dispozici v obchodech pro kutily. Na venkovním balkonu budou fungovat žulové dlaždice odolné vůči vlhkosti a poškození. Na zakrytý balkon můžeme položit vápenec nebo pískovec. Trvanlivost tohoto typu substrátu závisí na implementaci (v tomto případě je velmi důležitá správná hydroizolace). Kamenné dlaždice je třeba impregnovat.

Dlaždice napodobující kámen - dlaždice, které se podobají například mramoru, jsou ideální pro velké povrchy. Jsou velmi elegantní, ale kluzké - to si musíte pamatovat při nákupu.

Dlaždice napodobující beton - v současné době velmi módní řešení, které dává charakteru další místnosti. Nejčastěji se jedná o porcelánové dlaždice, a proto jsou velmi trvanlivé a odolné vůči vysokým a nízkým teplotám, jakož i poškození.

Jak dát dlaždice na balkon?

  • Před položením dlaždic je vhodné je umístit na balkonovou podlahu a zjistit, v jaké konfiguraci se nejlépe hodí. Poté zkontrolujeme, které z nich budou vyžadovat prořezávání.
  • Poté vyčistěte dlaždice vysavačem.
  • Připravte půdu a položte na ni hydroizolaci - těsnicí pásku nebo vhodný základní nátěr.
  • Připravme lepicí maltu.
  • Lepidlo nanášíme na podklad a dlaždice.
  • Pojďme je držet a zkontrolujeme, zda jsou rovnoměrně přilepené.

Při výběru dlaždic pro balkon věnujme pozornost především jejich vlastnostem. Dlaždice by měly být odolné proti mrazu, protiskluzové, odolné vůči vlhkosti a vysoké třídě oděru. Rovněž stojí za to přemýšlet o tom, jaký styl budete chtít zařídit balkon. Balkóny ve skandinávském stylu budou vypadat skvěle s dřevěnými dlaždicemi nebo kamenina. Gres, dlaždice napodobující beton nebo kámen budou fungovat v půvabných bytech. V domech v retro stylu a v loftech, ozdobném kamení a betonových dlaždicích napodobujících dobrou nabídku.

Popínavé rostliny - rozkvět krásy balkonu a terasy

Slunečnice na balkóně a terase

Jak osvětlit terasu?

Kategorie: