Stříbrná rybka nebo stříbrná rybka jako vlhká místa, proto je můžeme nejčastěji vidět v koupelně a jejím okolí. Doporučujeme, jak se zbavit malých ryb. Zde jsou doma, účinné způsoby boje proti rybám, škůdcům v bytě.

Stříbrná rybka , stříbřitá rybka měla obzvláště ráda koupelny kvůli teplu, vlhkosti a tmě. Rybiki ožívá, když v našich domovech padá noc a členové domácnosti jdou spát. Ale tyto škůdce se objevují také v kuchyni, najdeme je také v šatní skříni, ložním prádle a oblečení. Ideálním místem pro stříbrníky jsou koncentrované sídliště, kde je spousta odpadu a budovy jsou dobře izolovány.

Silverfish (silverfish): jak to vypadá?

Stříbrná rybka je malý až 10 mm hmyz s dlouhými vláknovými anténami a třemi štětinami na konci břicha. Za svůj název vděčí za svou podobnost s rybami. Rybik má bezkřídlé, podlouhlé, zužující se tělo, pokryté stříbrnými šupinami. Velmi rychlé, obratné pohyby, připomínající plavání ryb. Kroucená cukrová rybka, jinak známá jako stříbrná rybka, je vidět na stěnách a podlaze těsně po rozsvícení světla.

Cukrová ryba se rychle rozmnožuje a žije dlouho. Rybí výrobky obsahující škrob, cukry, organická lepidla, mrtvý hmyz, papír. Přežívají bez jídla asi rok. Stříbrná rybka není přímou hrozbou pro člověka, ale může poškodit výrobky vyrobené z kůže, vlny a knih, z nichž jedí lepivé lepící listy. Jsou také nehygienické a nevzhledné, takže se jich snažíme zbavit.

Nenechte si ujít:

Švábi a Prusové: bojují. Jak se zbavit švábů z domova

Metody pro potravní můry a můry ve skříni: domácí hmyz

Jak bojovat s rybami z cukru doma?

Cukrová ryba se nejčastěji objevuje v koupelně, aby se zabránilo jejich výskytu, po koupeli, sušení a větrání místnosti otevřením dveří a oken. U chladného pod 17 ° C a suchého vzduchu je méně pravděpodobné, že se tento hmyz rozmnoží. Snižte počet předmětů v koupelně a udržujte pořádek zejména v rozích. Zkuste pravidelně prát prádlo.

Postaráme se o utěsnění všech trhlin a mezer silikonem nebo sádrou. Pokusme se osvětlit tuto místnost, například stěny, podlahy nebo nábytek, a pak je snazší vystopovat ryby. Místa vlhkosti v koupelně se suší, např. Pomocí absorbéru vlhkosti, soli v pytlích nebo dřevěného uhlí. Abychom zabránili výskytu malých ryb v potravě, skladujeme cukr, mouku a cereálie ve vzduchotěsných nádobách. Dlaždice v koupelně lze otřít vodou a octem.

Podívejte se, co pomůže při hubení hmyzu:

Stříbrná rybka: odpuzující hmyz

Můžete si připravit cukrové rybky. Místa výskytu rybářů, např. Pod vanou, v rozích, pod skříňkami, by měla být potřena přípravkem, který vyrábíme z práškového cukru smíchaného s kyselinou boritou (v lékárně nakoupíme borasol). Postup opakujeme každých pár dní.

Pasti jsou dalším způsobem, jak se zbavit ryb. Můžeme vyrábět pasti mazáním lepenky silnou vrstvou tekutého medu. Celulóza láká hmyz a medová lepidla účinně, brání jim v úniku. Po několika dnech ničíme pasti rybami a nahrazujeme novými.

Kromě toho můžete také použít jiný přípravek k ovládání stříbřitých ryb doma. Směs práškového cukru a boraxu v poměru 1: 2 je rozptýlena v rozích pod nábytkem.

Účinným způsobem eradikace tohoto hmyzu z domova je mít domácího mazlíčka, nejlépe kočku, která vystopuje a zabije nezvané hosty.

Viz také:

Úklid domácnosti v koupelně: čištění koupelny od nuly

Domácí metody: jak čistit koupelnu, aby se zbavili škůdců?

Červi doma. Vidíte je doma? Podívejte se do galerie!

Červi doma: nejčastější útočí na domácí hmyz. Vidíte je doma?

Koupelna: inspirace

Bílá koupelna s dřevěnou stěnou: efektivní interiér

Mramorová, černá a bílá koupelna

Autor: LatreDESIGN

Šedá bílá koupelna

Autor: blackdesign

Kategorie: