Lustr Menu se podobá planetárnímu systému. Tenké zlaté paže dodávají eleganci.

Dobře vybraný lustr do obývacího pokoje funguje jako druh šperku v interiéru. Měli bychom však mít na paměti, že osvětlení v obývacím pokoji by nemělo být pouze efektivní, ale také funkční. Při výběru lustru v obývacím pokoji je třeba dodržovat několik pravidel. Co hledat při nákupu?

Měl by lustr viset v každém obývacím pokoji?

Lustr bude fungovat ve vysokých a prostorných pokojích. Obývací pokoj, ve kterém pověsíme lustr, by měl být alespoň 250 cm vysoký (ve většině případů byty v bytových domech) Pokud je náš obývací pokoj úzký nebo malý, je lepší se vzdát velkého lustru ve prospěch rozptýleného bodového osvětlení. Velký lustr opticky sníží místnost a zmenší prostor. Bude to také nepříjemné - vysoký lidé se nad ním "potulují", zatímco se potulují po místnosti.

Na co se zaměřit při výběru lustru v obývacím pokoji?

Lustr by měl důsledně zapadat do interiérového designu. Správně vybraný lustr plní funkci šperků v obývacím pokoji a je schopen zcela změnit charakter místnosti. Ve skandinávských interiérech lustr z ratanu představí uvolněnou a uvolněnou atmosféru ve stylu boho; v moderních nebo půvabných interiérech křišťálový lustr dodá pokojům styl. Proto před zakoupením lustru stojí za zvážení, jaký efekt chceme dosáhnout.

Jaké lustry najdete v obchodech?

V obchodech je tolik lustrů, že vyhlídka na výběr může být závratě. Nejmódnější a nejoblíbenější osvětlení je:

Křišťálové lustry - během dne krásně odrážejí sluneční paprsky, večer dobře rozptylují světlo. Jsou stylové a elegantní, přinášejí náznak kouzla do každé místnosti.

Moderní lustry v obývacím pokoji - jednoduché a funkční, dobře fungují také ve skandinávských nebo klasických interiérech. Nepřekonají vnitřní uspořádání, ale pouze jej jemně doplňují. Odstíny jsou obvykle vyrobeny z plastu nebo skla.

Retro lustry - masivní, těžké lustry, bohatě zdobené krystaly, malovanými skleničkami nebo svícny (tzv. Náprstky). Jsou velmi efektivní, upoutají pozornost. Hodí se do velkých pokojů v elegantním stylu.

Barokní lustry do obývacího pokoje - bohaté klenuté lustry, které vypadají jako ty, které kdysi visely v palácích. Jsou zdobeny krystaly nebo sklem a žárovky často napodobují plameny svíček.

Kované lustry do obývacího pokoje - někdy s vitráží a jinými ozdobnými prvky, mají umělecké formy a jsou malými uměleckými díly. Při výběru takového lustru nezapomeňte jej zavěsit v interiéru naplněném nábytkem z překližky z napájecího kabelu. To nevytvoří dobré spojení!

Kam zavěsit lustr?

Obecně se uznává, že lustr by měl viset ve středu místnosti. To umožňuje optimální distribuci světla v obývacím pokoji. Ve skutečnosti lustr vypadá nejlépe uprostřed místnosti, protože je jeho ústředním prvkem. To však není povinné - můžeme ji vlastně zavěsit tam, kde si myslíme, že se bude nejlépe hodit (např. Nad sedací koutek).

Jak nainstalovat lustr v obývacím pokoji?

Mohu namontovat lustr sám? Ano, pokud budeme mít na paměti několik věcí:

  • vypnutí obvodu elektrického systému;
  • označení místa, kde vyvrtáme díru;
  • vyvrtání otvoru pro hmoždinku;
  • šroubování háčku;
  • uložení kabelů ke kotníku;
  • závěsný lustr.

Celkově vzato, výběr správného lustru může přidat vašemu interiéru charakter. Lustr pro obývací pokoj by měl být vybrán pro uspořádání místnosti a zdůraznit jeho výhody (např. Prostor nebo saturace světla). Stojí za to pečlivě přemýšlet o koupi správného modelu, protože díky tomu můžeme úplně změnit styl salonu.

15 nápadů pro stojací lampy

Spider stropní lampy, nebo nápad pro kreativní osvětlení

Lampy a stínítka: jak vytvořit příjemnou náladu?

Kategorie: