Jednoduchý model elektronické chůvy lze pohodlně umístit blízko dítěte

Elektronická chůva je řešení, které každý rodič zvažuje. Koneckonců, nemůžeme mít vždy vedle sebe dětskou postýlku, chceme strávit večer v obývacím pokoji, ale mít dítě nad kontrolou. Poté jsou užitečné dětské monitory, které mají stále více kameru a dokonce i dechový monitor. Webová kamera je také dobrou alternativou k elektronické chůvě.

Co je elektronická chůva?

Okamžik, kdy se děti v našem životě objeví, je zvláštní. Děláme vše pro to, aby děti nespadly z hlavy, a nenechali bychom je na chvíli nechat. Existují však situace, kdy to potřebujete, a někdy to prostě můžete udělat: večer pro sebe, setkání s přáteli nebo čas, kdy vaše batole sladce spí. Zároveň je dobré zkontrolovat, zda je vaše batole v pořádku - a tady je hlídač. Nejjednodušší modely vám umožňují poslouchat zvuky z jiné místnosti rádiem, ty pokročilé se skládají z webové kamery a displeje a další mají dokonce další funkce ve formě dechového monitoru.

Elektronická chůva nebo možná webová kamera?

Elektronická chůva je relativně levný přístroj, který usnadňuje první měsíce a někdy i roky rodičovství. Stále se však jedná o zařízení s poměrně úzkým spektrem aplikací. Pokud vás tento typ řešení zajímá, vyplatí se také vyzkoušet kamery pro domácí sledování s funkcí elektronické chůvy. Tato zařízení jsou dostupná za podobné ceny. Místo monitoru používáme telefon, a když je dítě starší, můžeme kameru použít jako součást monitorovacího systému nebo alarmu doma. Kamery jsou také užitečné pro ovládání a pozorování domácích zvířat, když jsme mimo byt.

Baby monitor s dechovým monitorem

Profesionální dětské monitory nyní získávají další funkce. Mezi nimi je dechový monitor. To je obvykle další senzor, který jsme si dali na batole pyžama, takže můžeme sledovat, zda správně dýchá. To je důležité, když slyšíme o hrozbě smrti novorozenců. Díky takovému dechovému monitoru budeme upozorněni, pokud dítě nebude pravidelně dýchat.

Jakou elektronickou chůvu si mám vybrat? Nejlepší chůva

Výběr chůvy samozřejmě závisí na vašich konkrétních potřebách. Pokud chceme občas slyšet dítě v jiné místnosti, postačí jednoduchá chůva za přibližně 100 PLN. V situaci, kdy dáváme přednost náhledu, je vhodné vybrat zařízení s webovou kamerou. Zde si můžete vybrat dětské monitory, které zobrazují obrázek v aplikaci smartphonu, nebo používají vlastní vestavěný displej. To má však obvykle velmi nízkou kvalitu, ale je to užitečné a může ležet například u postele. Cena takové elektronické chůvy začíná od 300 PLN.

Některé dětské monitory jsou vybaveny přídavnými světly, hrají si ukolébavky nebo vynikají zajímavými formami - například zvířaty. U modelů s dechovým monitorem zaplatíme asi 500 PLN. Webové kamery s funkcí baby (různě nazývané) stojí 300 PLN.

Každá metoda je dobrá pro ovládání nejmladších

Elektronická chůva je užitečným řešením, které vám umožní sledovat dítě, když spí, a můžeme provádět další činnosti. Je to způsob, jak poskytnout určitou kontrolu a zároveň vám dát šanci na chvíli se uvolnit.

Místa pro hosty v dětském pokoji

Nástěnné malby pro děti - 12 nápadů pro změnu výzdoby

Dům pro děti. Nápady na chatu v dětském pokoji

Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Kategorie: